poster

Rabbit Proof Fence

 • Austrálie

  Rabbit-Proof Fence

 • Slovensko

  Protikráličí plot

Dobrodružný / Drama

Austrálie, 2002, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  MOŽNÝ SPOILER : Opravdu zdrcující film a když si představím, že to byla skutečnost, tak vůbec nechápu, jak něco takového bylo možné. To, jak ty děti odchytávali jako zvěř a v klecích je převáželi do jakýchsi pochybných táborů, je něco neskutečně drastického. Molly má můj obrovský obdiv, že se vzepřela a touha po domově jí pomohla najít tu sílu překonat nemožné. O táborech na převýchovu míšenek, vlastně dětí násilím odtržených od matek jsem nevěděla, ale jsem ráda, že jsem tenhle příběh mohla vidět, protože silně vypovídá (přímo řve) do světa lidí o tom, čeho všeho jsou schopni!(19.2.2015)

 • Flipper
  ***

  Drsný pohľad Molly sa nevyrovná ani 10tim Jamesom Bondom. Na tento film som narazil kvôli soundtracku, ktorý skomponoval Peter Gabriel (inak perfektný). Skutočné príbehy sú dosť drsné, ale toto bolo natočené skôr voľnejšie a extra ma to nedokázalo chytiť za srdce, aj keď scény z nosením Daisy boli parádne. Prostredie pekné, príbeh dojímavý, no chýba tu akýsi feeling, ktorý by film posunul ešte vyššie. Noyce nie je veľmi presvedčivý rozprávač...(1.1.2009)

 • Tomco
  ***

  mrzi ma, ze tak dobra latka plna slusnych a dojimavych emocii sa da takto suchoprdne a nezazivne natocit. nemyslim teraz cely film. su tu vsak velmi hluche miesta, ktore sa dali vyplnit trosku sviznejsie..a musim sa priznat, ze na zaver ma aj celkom slusne mrazilo na tele..70%(30.1.2007)

 • misterz
  ***

  Mierne sklamanie. Na mňa to po emotívnej stránke moc nezapôsobilo, myslím, že na vine je hlavne réžia, pretože námet s utekajúcimi deťmi a neprávosťami páchanými na domorodom obyvateľstve ma vždy vedia chytiť za srdce. Chcelo to len iné spracovanie, lepšiu muziku, viac dramatických situácií a napätia. Niečo z toho prišlo až na záver, žiaľ. U mňa lepší priemer. 65/100(29.6.2015)

 • Hedka
  ****

  Komentár - Una111. Veľmi dobrý!!!(20.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace