Rabbit Proof Fence

Rabbit-Proof Fence

Protikráličí plot

Dobrodružný / Drama

Austrálie, 2002, 94 min

Prítomnosť faktu, že film je natočený podľa skutočných udalostí mu dáva trošku väčšiu váhu a určite sa stáva atraktívnejším. Skvelý príbeh, prakticky celú dobu je to jedno veľké putovné dobrodružstvo, ktoré sčasti pripomínalo tématikou film 'So weit die Füße tragen'. Asi mám na podobné slabosť. 80%.(10.1.2010)

Dojemný a pre mňa momentálne (2008) dosť aktuálny film, kedže sa austrálsky premiér rozhodol ospravedlniť za minulosť krajiny... Režisér prekvapil a vtisol putovaniu cit a hĺbku. Scenáristi prekvapili, že neskĺzli k béčkovým "vylepšeniam" príbehu, ktoré sa ponúkali. Kvalitný filmový zážitok...(25.4.2008)

Krásná hudba, krásná Austrálie, které ještě pomáhá kamera, a prostinký příběh, u kterého se člověk bojí, jak skončí, protože si stále uvědomuje, že je veden skutečnou událostí, a ty nekončívají vždycky dobře. To stačí na moc pěkný film.(10.7.2009)

Na Noyce velmi slušné, celkově však jen lehounce nad průměrem. Vizuální pojetí filmu je bezpochyby zajímavé, některé pasáže jsou přímo skvělé (únos dětí), ale takový mdlý scénář se standardně charakterizovanými postavami a pomalu ubíhajícím dějem to tlačí hodně dolů. Já osobně podezřívám Noyce, že se svezl na vlně politicky korektních filmů. Emoce zůstaly prakticky netknuty, snad i kvůli averzi vůči záporákům, kteří se tváří tak zle, že by jim i přihláška do Satanova klanu byla málo.(6.6.2003)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $6,199,600Tržby Celosvetovo $16,217,411║ Toto by som žánrovo začlenil skôr ako dokumentárny film, veľmi mi tam chýba rozvitie charakterov a veľká absencia dialógov. Určite to témou zaujme, opäť smutná časť histórie ľudstva. /55%/(4.2.2010)