Sarah hrozí bezprostřední nebezpečí. S pomocí neočekávaného spojence Frank posune svou pomstu o úroveň výš. (Netflix)

BaronMartin

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále a co tam koukám do recenzí ostatních komentujících, úplně nechápu proč zrovna tenhle díl tolik opěvují. Ano, hned na začátek se paradoxně vyjádřím ke konci epizody. Finální akce v Micrově sídle je naprosto fantastická a bez debat zatím nejlepší akční scéna v celým seriálu. Frank na sebe konečně opět oblíkne vestu s lebkou, přepne se na chvíli do stealth modu a pak dostaneme epickou přestřelku s nejrůznějšími zbraněmi. V téhle scéně byl Frank rozhodně nejvíc cool a badass v celém seriálu :D A úvodní záběr této akce, kdy se v temnotě vynoří bílá lebka, záběr, který se stal naprosto ikonickým, ano, to je fakt lahoda :D Každopádně si myslím, že to co následovalo před touto akcí bylo sice dobré, nijak mě to ale extra neoslovilo. A teď tady budu trošku záměrně přehnaně kritizovat :D Setkání Micra s jeho dcerou bylo super, ale upřímně jsem si to představoval mnohem více emotivní. Taky celý důvod, proč se na začátku Micro s Frankem vlastně rozhádají je podle mě hodně podivný, Micro vlastně vůbec nic proti Frankovi neudělal a schytává podle mě trošku bezdůvodnou bídu :D Taky jsem nepochopil chování Zacha, přišlo mi, že tvůrci totálně zapomněli na jeho dějový vývoj, který měl v jedné z předchozích epizod, kdy se tady opět chová jako kretén. A pardon, ale moment, kdy k Sarah a Zachovi přijde policie a první, co Sarah udělá je, že po něm flákne lampou a praští ho kladivem... v té době ještě nevěděla, že to je zkorumpovaná policie. Jako, proč sakra napadla policejního úředníka? :D Taky jsem úplně nepochopil proč Frank najednou chce Billyho zabít, když vlastně jediná věc, co mu Billy udělal je to, že ho postřelil na schodišti v minulém díle a Madani na něj měla nějaké, z Frankova pohledu dost random komentáře, Frank tady ale najednou naprosto jasně tuší, že Billy stále spolupracuje s Rawlinsem a je to padouch. Jak se to dozvěděl, netuším :D Mimochodem, jak tady zmiňuje uživatel tron, fakt, že Micro tady vypráví o tom, jak zašíval kočky a veverky, přitom pár dílů zpátky měl hrozný problém dívat se, jak Curtis operoval Franka, je trošku podivný logický plot hole. I přes to, jak jsem si tu teď stěžoval, epizoda je upřímně fakt fajn. Stále skvělá dynamika Franka s Micrem, Bernthal je výborný herec (upřímně, až v posledních pár dílech mi došlo, jak strašně skvěle umí pracovat se svýma očima a s emocemi v nich), linka s Madani je zajímavá a poslední dobou se mi začíná líbit i ten Billy. A samozřejmě, skvělá finální akce. Hodnocení: 80% ()