Reklama

Reklama

Mysteriáni

(neoficiální název)
  • Japonsko Čikjú Bóeigun (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Ve sluneční soustavě kdysi existovala planeta jménem Mysteroid, na které žila vyspělá civilizace dávno před lidstvem. Tato civilizace se ale sama zničila atomovou válkou a přeživší mimozemšťané museli osídlit Mars a Měsíc, odkud se vydali ovládnout planetu Zemi a především pozemské ženy kvůli zachování mimozemské rasy, která za stovky let zdegenerovala. Všechny státy světa musí spojit síly, aby čelily mnohonásobně vyspělejšímu nepříteli. Uspějí? (Kmotr76)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (13)

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Tento film řadím mezi slabší snímky Ishiro Hondy. Pokulhává především v porovnání s Battle in outer space, které je trikově i dějové nabitější. Zde tomu chyběla gradace, je to takové rozkouskované a natažené. Nicméně emzáci jsou hodně cool a z efektů jsem se válel smíchy po zemi. Bohužel je zde hodně opakovaných záběrů, což je další důvod odebrání jedné hvězdičky. ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jak u kaiju bývá obvyklé, film je vizuálně naprosto úchvatný. Třeba závěrečná povodeň řítící se údolím, ale i mysterianská vyspělá technika, nakonec i jejich obří robot na dálkové ovládání, co vypadal trochu jako kuře s anténkama. Veškeré exploze, destrukce, závěrečná bitva. K té bych měl jen drobnou výtku: čeho je moc, toho je příliš, i dobrého se člověk přejí, a po chvíli to začalo být lehce pořád dokola. Podobně bych upozornil na díry v logice příběhu, kteréžto sice do sci-fi nezbytně nutně patří, ale když si jich všimnu i já, tak už musí stát za to. Ale to je jedno, tenhle snímek stojí na vizuálních orgiích - a ty stojí za to. A ve chvíli, co Mysteriani přednesli požadavek, aby jim patřilo nejen maličký území, ale aby se i mohli pářit s pozemšťankami, a rovnou si jich pět vybraných objednali, neudržel jsem se a plesal blahem :-) K tomu přičtěte slušné napětí, atmosféru, skvělou hudbu - a klidně odpustím i představu, že ve chvíli ohrožení se Japonci, Amíci a Sověti, tedy celé lidstvo, zapomenou na sváry a spojí se. Za tuhle naivní představu obvykle ubírám hvězdy, ale dnes to neudělám. Silnější čtyři hvězdy, prakticky čtyři a půl. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Trikově je film naprosto výborný a jsou zde scény, které opravdu dokáží uchvátit. Je vidět, že místy se pořád filmaři museli snažit o to, aby byl výsledek v některých scénách dobrý, ale za nízkou cenu, jindy se ale tvůrci doslova předvádějí a vypadá to prostě výborně. Skutečnost, že se pořád něco děje a že nejde jen o to monstrum, jen přidává. Výborný zvuk, který je dáno novou stereo technologií jen podtrhuje skutečnost, že se jedná o snímek skutečně vymakaný, a to nejen po technické, ale i po příběhové stránce. Nádherné béčko. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Japonská verzia návštev z vesmíru vizuálne aj dejovo pripomína najmä Vojnu svetov. Spočiatku sa zdá, že ide o pacifistické sci-fi, avšak časom sa ukážu pravé zámery mimozemšťanov. Myšlienku to ale nakoniec má, i keď sa dlhšie zdalo, že opustenie pacifistickej rétoriky odsúdi film len na audiovizuálnu zábavu. Dnes je to už čisto iba guilty pleasure, ale s výborným tempom a niekoľkými skvelými a niekoľkými wtf scénami. Občas to, podobne ako Vojna svetov, ide aj do hororu, ale báť sa dnes už nebude nikto. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Tento stary japonsky sci-fi film na dnesnu dobu vyzera komicky, ale ja som sa celkom slusne pri nom bavil. Tie stare masky znazornujuce mimozemstanov ma pobavili. Aj v tomto filme ide o znicenie nepriatela, ako v mnohych inych japonskych filmoch. Vyzeralo to dobre, hlavne ten obrovsky robot sa mi lubil, ako nicil vsetko, co sa mu pritrafilo do cesty. To sa ale uz neda povedat o jeho kolegoch - lietajucich tanieroch, ako aj ten velky podzemny kolos, nieco na sposob krtka. To ma uz tak nebavilo, postrehol som pri tom nudu, ako ho nemozu dlhu dobu znicit. Je to taky priemer v tomto zanri, co sa dalo v pohode zgustnut. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (8)

  • Film byl do amerických kin uveden dva roky po japonské premiéře. (Kmotr76)
  • Ve filmu nemělo být původně žádné monstrum, Mogera byl vymyšlen na poslední chvíli, protože podle producenta film potřeboval kaiju. Původně měl připomínat z poloviny krtka, z poloviny ještěra. Iširó Honda nakonec příšeru změnil na gigantického robota, který podle něj do filmu více zapadal. Původní vzhled Mogery byl částečně použit pro montrum Baragon ve filmu Frankenstein Conquers the World (1965). (Kmotr76)
  • Jedná se o první film z tzv. "TOHO space opera trilogy". Následující filmy jsou Battle in Outer Space a Gorath (1962). (Kmotr76)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno