Reklama

Reklama

Vesmírná bitva

(neoficiální název)
  • Japonsko Učú daisensó (více)

Obsahy(1)

Země je opět napadena mimozemšťany, kteří protentokrát pochází z planety Natal. Ovládnutí planety ale nebude jednoduché, nejprve si nepřátelská rasa vybudovala základnu na Měsíci a ještě  před útokem se musí vypořádat s lidskou posádkou, která přiletěla ve dvou raketách. Kdo zvítězí? (Kmotr76)

Recenze (10)

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Konečně už vím, odkud Michael Bay ve svém Armageddonu opisoval. Vypusťte si z tohoto filmu mimozemšťany a máte Armageddon 1. Země je v nebezpečí a tak lidstvo vypraví na měsíc dva raketoplány. Přistanou na měsíci a použijí stejné přepravní vozidla jako v pozdější remaku. Jednu chvíli dokonce použijí trisky. To když je vozovka nesjízdná - opět přesně stejná scéna jako v v Bayově filmu. Pak už se do toho vloží mimozemšťané a film jde svou cestou. Na tomhle filmu se mi líbí prakticky vše. Honda nám opět ukázal, že ničit Tokio lze i bez Godzilly. Opět namíchal sympatický guláš, do kterého vložil ty nejroztomilejší klišé spojené s emzáky. Máme tu ovládání mysli, lazery, bitvu vesmírných stíhaček, mothership atd. K dokonalosti už chybělo jen nějaké monstrum (a možná Hondova specialita - domorodci, i když nevím, co by tady dělali :D). ()

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Space opera s celou řadou nedostatků, ale tolika krásnými momenty. Sice je tohle zatím nejslabší Hondův kousek, který jsem viděl, ale to je jedno: ve chvíli, kdy začne akce, kdy se bojuje, se v těchto japonských spektáklech spustí parádní Ifukubeho hudba, jednoduchá, lehce militantní, ale k těm scénám naprosto přesná. To já rád, takže jen škoda, že tady ji nebylo tolik, kolik by bylo záhodno, po pravdě začátek a vůbec první polovina filmu se trochu vlekla, ale druhá polovina už dojem o tolik vylepšit nestihla. Trochu mě to mrzí, protože zábavná přestřelka kosmických lodí je hezky udělaná a třeba závěrečná destrukce měst (extra papundeklový New York, ale i kartonový model Golden Gate Bridge u San Franciska a další) je jednoduše okouzlující a nádherně se na to kouká. Jenže jinak... Nejen u Hondy a studia Toho, ale celkově v japonských bijácích tohoto typu prostě ke štěstí potřebuju obří nestvůry. Tito mimozemšťani totiž ani jako protivníci za zmínku nestáli. A to je špatně. ()

Reklama

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Americký název: Battle in Outer Space. Součást tvz. "Toho´s space opera trilogy"(další filmy The Mysterian (1957) a Gorath(1962)), kde svět obvykle čelí útokům z vesmíru. Tentokrát to jde o útok rasy z planety Natal, kteří si vybudovali základnu na Měsíci. A samozřejmě, krom klasické destrukce přijde věc i na nějaké to vymývání mozků, hrdinskou oběť, super-laser a vážně povedené vesmírné souboje. Rozhodně nemůžu tvrdit, že bych se u toho (úmyslně/neúmyslně) nebavil ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

2. díl tzv. "TOHO's space opera trilogy" a bez debat nejslabší. Celou hodinu se skoro nic neděje, a to i na Měsíci je to zpočátku nuda, možná i kvůli nevýrazné a málo časté hudbě Akiry Ikufubeho. Očekávaná zábava začala až se střetnutím s mimozemšťany. Konečně se dostavily očekávané souboje podobné těm v Chikyu Boeigun (1957), ale už nezbyl čas na pořádné rozvinutí vesmírné války, takže finální bitva a závěr vyšumí do ztracena... Jinak triky opět na vysoké úrovni. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Iširo Honda si snáď nemohol vybrať lepšieho machra na špeciálne efekty, ako jeho dlhoročného spolupracovníka Eiji Tsuburayu. Tento pán bol vskutku majstrom, jeho triky ostávali na plátne stále iba trikmi a práve to posúvalo všetky tieto špecialitky od Hondu a iných, do nereálneho sveta plného dobrodružstiev, až romantickej akcie ( či už v kozme alebo na zemi ) a logických dier, ktoré ale toho pravého fanúšika netrápia. Spektakulárna podívaná. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (5)

  • Souboj létajících talířů na Měsíci měl být původně soubojem tanků. (Zdroj: en.wikipedia.org)
    (Kmotr76)
  • Americká premiéra se konala dne 8. 7. 1960 v New Yorku spolu se sci-fi filmy Escapement (1958) a 12 to the Moon (1960). (Zdroj: en.wikipedia.org
    (Kmotr76)
  • Deník New York Times i magazín Boxoffice ohodnotily film víceméně kladně, vyzdvihovaly především speciální efekty. (Zdroj: en.wikipedia.org)
    (Kmotr76)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno