Když zaměstnanec železnic Canko Petrov najde na kolejích obrovské množství peněz, rozhodne se celý obnos vrátit na policii. Netuší však, jak fatální soukolí událostí tímto bohulibým činem dává do pohybu. Vděčný stát jej odmění novými náramkovými hodinkami. Pragmatická kariéristka Julia v čele PR oddělení Ministerstva dopravy mu však mezitím omylem ztratí jeho vlastní hodinky, které pro něj mají značnou emocionální hodnotu. A právě zde začíná zoufalá Cankova snaha získat zpět nejen své staré „Slavy", ale i svou důstojnost. (Film Europe)

agassi68

Jednoduchý príbeh zo života, ktorý až príliš dobre poznáme aj u nás. Bulhari sa nerozpakovali a natočili skvelú tragikomédiu s originálnym záverom. Povinne by som to dal pozerať našim budúcim scenáristom a režisérom.. ()

siloalampa

Mrazivo realistický obraz i odraz doby, v ktorej momentálne žijeme. Vo filme vystupuje málinko postáv, ale v každej z nich sa takmer všetci môžme nájsť. Ak sa manželská dvojica mladých režisérov a zároveň autorov v blízkej dobe nerozvedie, iste sa máme ďalej na čo tešiť. Komu sa film páčil, odporúčam i ďalšiu rumunskú pecku: https://www.csfd.cz/film/207918-smrt-pana-lazaresca ()

horovska

Mrazivé drama znázorňující na nenápadném a pochopitelném příběhu o ztrátě hodinek velký sociologický problém. Kousavé,tragikomické, přímočaré, upřímné, silné. Má to spád, takže než se vzpamatujete, jsou tu titulky. ()

Saintcrux

Jemná dráma s prvkami komédie zobrazuje ako dopadnú v dnešnom svete poctivý rojkovia. Ako je zvykom u kvalitných európských filmoch - prekvapivý záver. ()

gemi

"S poctivostí nejdál dojdeš, skoro až za hrob." Takové je poselství filmu, který má výborně vystavěný příběh a na drama je místy i dost vtipný. No a taky pokud děláte do PR, měli byste svoji práci dělat dobře, jinak za to draze zaplatíte. A nemluvím o penězích. ()

m4xp4yn3

Toni Erdmann meets Big Lebowski meets východoevropská tragika. Minimum přehmatů, prakticky dokonalý film. Dlouho jsem neviděl filmaře tak přesně trefit všechny cíle. ()

Maximilianus

Na mňa pôsobil tento film veľmi ľudsky a civilne. Hlavné postavy mi prišli veľmi reálne, uveriteľné, a rovnakým spôsobom aj zahrané. Hlavná postava vo mne vzbudzovala hrejivý pocit tým, aká bola prostá. Koniec ma prekvapil a celkovo film v sebe skrýva svojím presahom o dosť viac, než sa z deja zdá. 8,2/10. ()

junxi91

Originální tragikomický příběh, kde jsou hlavními postavami dvě osoby, které se snad nemohou více lišit. Jedním je chudý, poctivý, pologramotný, s mluvením problémy mající drážní dělník Canko Petrov, který utahuje šrouby na pražcích a doma se stará o své králíky. Druhou je zase kariéristka z oddělení pro styk z veřejností Ministerstva dopravy Julia, ženská, která musí být pro rodinné založeného chlapa hotovou noční můrou. Canko jednou při obchůzce najde pár bankovek na kolejích, až dojde k jejich zdroji - obrovskému množství peněz. Vše poctivě nahlásí a Julia vycítí příležitost jak zlepšit PR Ministerstva. Zrovna sedí s manželem u gynekologa a řeší zmražení jejich společného embrya,  avšak místo konzultace s doktorem neustále odbíhá s telefonem, protože její kariéra je důležitější než nějaký potenciální budoucí parchant. Cankova příběhu se tedy chytí bestie Julia a celý její tým povrchních a krásných kober z onoho PR oddělení. Přitom jej mají jen za poctivého hlupáka. Z Canka se stane národní hrdina, proběhne ceremonie, před kterou mu však Julia sebere jeho staré hodinky Slavy se silnou citovou hodnotou - dostal je od otce. Místo nich dostane nějaké obyčejné digitálky. Navíc během ceremonie povídá ministrovy dopravy o tom, jak se na železnici krade nafta a všichni to ví, včetně šéfů. Toho se pak ujme jeden novinář, který povede s poctivým Cankem rozhovor o krádežích a také o hodinkách. Canko chce hodinky za každou cenu zpět, neodbytně volá na PR oddělení a také manželovi od Julie. Byly zde vtipné scény - s vypůjčenými a následně nevrácenými kalhotami, jeho opisování čísla z mobilního telefonu či ta fraška na recepci, kde mu místo jeho hodinek dali stejné, ale bez otcova vzkazu. Canko si však zažije také těžké chvíle, kdy jej navštíví policie a obviní jej z krádeže nalezených peněz na základě nastraženého svazku bankovek. Za to se pak musí omluvit ministrovi. Také si na něj počkají jeho spolupracovníci, kteří jej pěkně zřídí za to, že je udal. Canko se však nakonec svých Slav dočká, protože v té kariéristické kundě se pohne kromě embrya také svědomí, a tak je po důkladném hledání po celém domě najde. Předání však asi nedopadne podle jejich představ. Film mě mile překvapil, na začátku jsem čekal pěknou nudu, ale postupně se to rozjelo a já byl čím dál tím víc napjatý, zda mu ty hodinky konečně dají nebo zda bude muset Ministr dopravy rezignovat. A párkrát jsem se také zasmál. ()

dwbmb

Neuvěřitelně silný a zároveň přísně realistický (a tudíž i uvěřitelný) příběh o životních hodnotách člověka. Perfektní je úplně všechno včetně kamery, střihu, zvuku a všudypřítomného smyslu pro detail. Přeji filmu hodně úspěchu v naší kinodistribuci, zaslouží si to. ()

crap

Na tento film jsem narazila při promítání OKO NASLEPO v kině Bio Oko. Jde víceméně o to, že jdete na film "naslepo", který je Vám puštěn bez jakéhokoli komentáře či představy žánru či obsahu. Zasáhnul mě. Byla to satirická tragikomedie při které mi chvílemi vlhly oči smutkem střídajíc hlasité "CHA" v těch nejméně očekávaných okamžicích. Přesně tohle mi na filmech poslední dobou velmi chybí.. Ta absolutní obyčejnost rolí a příběhu, která je přitom zároveň propracovaná do detailu. Koktající osamělý muž (železničář), mající jen své králíky na pohlazení a hodinky, které zdědil po tatínkovi a jenž jsou divákovi představeny jako ta jediná láska, která se za život tomuto hrdinovi dostala. A pak, ta kariéristická sebestředná "hyena" ,konstantně ječící na manžela/partnera, mu je ve své ledabylosti a pohrdáním kýmkoli jiným vezme.. neuvědomujíc, že pro něj znamenají celý jeho svět. Bála jsem se konce, že budu smutná z nespravedlnosti světa.. ale naštěstí byl tak satirický jako vlastně celý tento film. ()

Sakee

V tom filmu mě všichni neskutečně srali. Kromě Canka. A herecký výkon Stefana Denolyubova? Naprosto a dokonale přesvědčivý. Klenot! ()

winstonik

Keď pozeráte film o štátnych železniciach, tak sa o živote za boľševikov dozviete veľa aj vtedy, keď sa odohráva 25 rokov po ňom. ()

freedom3112

Ano, při sledování takového příběhu skáče člověku sekera sama do ruky, ale když jde o realitu, 99% lidí je zticha. Co víc říci ? Obraz doby ? Ne, takhle to bylo vždycky. Dnes se hrdinové neutvářejí na bojišti, ale v běžném životě. ()

SAINTS

Vyborny autorsky film ponuka trpko-smutny pribeh o tom že čestnost a poctivost sa nevyplaca a je to ta najhoršia vlasnost za ktoru kruto zaplatite.Film je natočeny velmi realisticky,ma kvalitny scenar,pomale tempo a kvalitne herecke vykony.Jeden z top 10 filmov roka 2017. ()

johnny01

Začátek je slibný a linie boje proti systému je celkem podařená, i když to mohlo být zvládnuto lépe. Zde je třeba vytknout zejména jistou zvláštní vlastnost Canka, která se však v dalším průběhu už tolik neprojevuje, což pak zpětně působí nevěrohodně. Film kazí, že se příliš točí okolo Julie (skoro to pak sjíždí do kritiky jejího životního stylu). Navíc se to různě natahuje, ve filmu je spousta hluchých míst. Závěr je pak velice zvláštní a zdá se předčasný (když to konečně začne být zajímavé), zcela poslední scéna je pak mimózní - když už, měl film končit předposlední scénou. Celkově škoda, film měl určitě na víc. ()

Mamlas

Primitivní film o primitivních věcech. Asi proto takový úspěch. Sem tam nějaký aparát, semtam néjaká feministická kráva. Jo, a marketing je sviňa. ()

Hank

Humans od late Bulgarian Capitalism. Sociální realismus neutěšeného Bulharska, dravý kapitalismus, korupce, krádeže na železnici, PR nadevše. Neskutečně silné drama s drobnými prvky humoru, který ale slouží spíše jako obrana před ještě větším peklem, které přijde na konci. Ale nejde jenom o konec, jde o brutální střet dvou pohledů na svět, dvou realit, které se střetnou v jedné zemi a přitom mají k sobě tak strašně daleko. ()

Metalicum

solidni prace. sem tam extremne rusivy a pro me nepochopitelny hand-held. take zamrzi absence jakehokoliv ideoveho rozzuzleni.Ukazat nesvar umi kazdy debil, pochopit jeho systematicnost uz chce kumst, a ten pri psani scenare pritomen nebyl ()

ervina

Co lidská nadřazenost nad obyčejným člověkem může způsobit. Bylo mi poctivého železničáře až líto. Konec se mi líbil. ()