Kudrnatá holka

Kučeravá Sue

Rodinný / Komedie / Drama

USA, 1991, 101 min

• Fiftis

Film Kučeravá Sue som videl pár krát v detstve, kedy ho dávali často a človek sa nemal na čo iné dívať. Má slabučký príbeh a preto patrí medzi filmy čo vedia málo zaujať. Film poukazuje na lásku a starostlivosť otca, i keď nie je biologický. Človek môže mať rád i nevlastné deti a považovať ich za svoje. Dieťa by malo mať oboch rodičov, ale nie vždy sa to dá. Môžu sa stať rôzne veci a mi to nemôžeme ovplyvniť. Z filmu najviac zaujme krásna Kelly Lynch, ale inak tu nieje dobré herecké obsadenie. Jamesa Belushia nemám ako herca vôbec rád no a Alisan Porter, ktorá zahrala Sue bola už v detstve tak nesympatická (rovnako ako jej filmová postava), že som to často prepínal. Je len dobre, že táto rola bola okrem pár filmov jej posledná výrazná. Je to naozaj slabší rodinný film, ktorý sa obzvlášť v dnešnej dobe už neoplatí vidieť, takže ho neodporúčam.(23.2.2015)

Rodinná romantická komedie s happy endem, která splňuje všchno co je na průměr potřeba. K tomu už ani nemusim nic dodávat, snad jen, že ta kudrnatá holka, kterou hraje Alisan Porter je celkem dobrá a je docela divný, že se dál už moc neprosadila, ale svým výkonem stejně nedokázala schovat mizernej scénář, kterej film dost ničí(11.7.2006)

Noooo tak som si to nakoniec pozrela a zas tak úžasné ako to tu niektorí ospevujú to nebolo.(10.1.2013)

To jsem opravdu jedinej kdo má rád Belushiho a odpustím mu i to, že film hlavně v konci sklouzl do přílišné slaďárny (za což Jamesík nemůže).(30.3.2003)

JE síce pravda, že Hughes režíroval podarenejšie veci (oveľa podarenejšie!), ale na tento zhmotnený kus sentimentu určený na Vianoce sa prosto nemožno hnevať. Belushi je vynikajúci komik a scenár sa vydaril. Koniec je možno až prehnane sentimentálny (a hlavne zbytočne), to však nič nemení na tom, že na Vianoce je to ideálna pohodovka.(2.11.2006)