Kudrnatá holka

• slovenský

Kučeravá Sue

Rodinný / Komedie / Drama

USA, 1991, 101 min

Vždy mám slabost pro filmy, které mi připomínají dětství. A tak, když si je pustím teď, nedokážu hodnotit herecké výkony a scénář. S jiskřičkama v očích si zavzpomínám i u Kudrnaté holky, která jezdila po koberci a kňučela, že ty punčocháče taaak strááášněě svěěědíííí. Její kudrliny miluji od chvíle, kdy jsem ji viděla poprvé. Proto 4 hvězdičky.(23.6.2011)

Tak je to celkem dobrý rodinný film, který je asi především určen pro děti. V dětství jsem ho měl dost v oblibě. Nenáročný příběh, dobré vtipné a nostalgické scény. Velká pecka to není, ale vysoký nadprůměr ano. Škoda, že neměl těhle prvků film více a nebyl tak laciný. Hodně toho chybí abych tu čtvrou hvězdu dal. Ale nevadí, přesto je to tak na solidních 69% = ***(21.1.2013)

Obyčejný, předvídatelný film o životních hodnotách, lásce, štěstí a o tom, že důležitější je mít se o koho opřít než mít naditou penženku. Neurazí, ale ani nedojme...(24.12.2007)

Noooo tak som si to nakoniec pozrela a zas tak úžasné ako to tu niektorí ospevujú to nebolo.(10.1.2013)

• Ivoshek

Tenhle film má jeden jediný přínos - naprosto přesně definuje "rodinnou komedii". Hrají tam špatně hrající špatní herci, je tam špatně hrající dítě, má to dementní scénář s happy endem, chvílemi se snaží být vtipný (marně), chvílemi dojemný (rovněž marně). Někdo níže označil dívenku v hlavní roli jako "roztomilou". Nechápu, jak k tomu došel. Už po prvních minutách filmu se mi vybavovaly výhradně myšlenky typu "Proutek se má ohýbat, dokud je mladý", "Metla vyhání z pekla" a "Škoda rány, která padne vedle".(10.8.2007)