Key Largo

• USA Key Largo (více)

Frank navštíví krachující hotel, který vede zmrzačelý James Temple a jeho snacha Nora, vdova po Frankově příteli z války. Vládu nad hotelem přebral Johnny Rocco a jeho gang. Zpočátku je Frank k Roccově chování k jeho milence-alkoholičcce lhostejný, avšak vražda dvou Indiánů ho dovede k přesvědčení, že Rocco musí být zastaven. Frankova jediná šance přichází, když ho Rocco donutí, aby mu pomohl doplavit se i s gangem na Kubu. (oficiální text distributora)

Kangax

Uzatvorené prostredie malého prístavného hotela na Floride, starý majiteľ pripútaný na vozík, jeho ovdovelá nevesta (Lauren Bacall) a utekajúci mafián so svojou zlou partičkou. To všetko počas blížiacej sa divokej a temnej búrky. Do toho tradične férový drsňák Humphrey Bogart a zaujímavá zápletka je kompletná. Key Largo je skôr komorný thriller s prvkami noiru, pričom najmä charakter postáv má výborne vykreslený. Napätie netradične hustne ešte pred samotným záverom, spoločne s vrcholom ničivej búrky. Samotné finále sa síce už odohráva na lodi a na pokojnom mori, ale je nakrútené veľmi úderne a realisticky. ()

kinderman

Key Largo stojí (spolu s filmem Across the Pacific) neprávem ve stínu slavnějších filmů dvojice Huston-Bogart. Jde však o vynikající studii stupňovaného teroru, který ve floridském hotýlku odříznutém od světa tropickou bouří rozpoutá banda vedená E.G.Robinsonem. Bogart je skvělý v úloze válečného veterána, jenž nakonec přijímá odpovědnost jako jediný, kdo je schopen zločincům čelit. A o chemii mezi ním a Bacallovou (To Have and Have Not, The Big Sleep, Dark Passage) se není třeba dlouze rozepisovat. ()

Rabina

Výborná expozice, ale závěr je nijaký.... Škoda, že Huston ještě více nezatlačil na páku lisu napětí. Klasicky výborní herci a noir atmosféra, pro kterou si vždy Key Largo pustím znovu ()

Martin741

Key Largo je dalsim z rady noirov, na ktore padla volba. Moja Noir jazda zacala kultovym Wilderovym Sunset Boulevard a odvtedy mylujem noir filmy. Teraz padla volba na Key Largo. A dost som sa sklamal, cely film sa odohrava v akomsi hoteli a len minimum deja je vonku /zaver/. Ako je tuna vacsina pritomnych namako z Hampry Bogarta, tak ja ho mam na haku a jo, jo - nemam ho rad! Pre mna bol totiz pravou Noir ykonou Robert Mitchum /Night of the Hunter - najma preto/. Avsak reziser John Huston /Maltese Falcon, The Asphalt Jungle/ natocil vcelku schopny noir, ktory sice nema na najlepsie kusky ako - Sunset Boulevard, Big Steal, Big Sleep, Double Idemnity - ale tvorcovia sa snazili, takze to sa ceni. Scenar k filmu sa mi zdal miestami veru poriadne slaby a nedotiahnuty a na Key Largo mi vadila dost studiovost filmu - pekne vidno, kedy ide len o obycajne kulisy. Na scenari k filmu sa vsak podielal aj isty Richard Brooks /roku 1958 natocil kultovu Kocku na Rozpalene Plechove Strese/, atmosfera filmu je malo desiva a dost malo prepracovana, pribeh filmu sa vlecie a nestrhne divaka, takze divak sa zacne coskoro nudit. To nie je dobre. Okrem Bogarta /Key Largo je posledny film, kde spolupracoval s Lauren Bacall/ divaka zaujme Lauren Bacall a Edward G. Robinson /Double Idemnity/. Davam vsak nadpriemerne hodnotenie asi preto, ze rad pozeram noiry 40. a 50. rokov a asi aj preto, lebo mam pre ne istu slabost. 78 % ()

Topco

Milujem KEY LARGO. Tú noirovú šťavu! Stiesňujúca atmosféra opusteného prímorského hotela, tropické dusno pred blížiacim sa hurikánom a ešte neznesiteľnejšie dusno medzi uväznenými postavami. Mega koncert v podobe hereckého štvorlístka Edward G. Robinson – Claire Trevor – Humphrey Bogart – Lauren Bacall. Jeden z mojich prvých noirov, ku ktorým sa rád pravidelne vraciam. ()

zette

Jedna z tech slabsich noirovek. Uzavreny hotel s mafiany a za okny hurikan skutecne sliboval daleko vice napeti a hutnejsi atmosferu, bohuzel nic z toho se nekonalo. Oproti jinym filmum te doby film nestoji ani na kvalitnich dialozich a herecke vykony, i pres kvalitni obsazeni moc nezaujaly... Cely film mi prisel dost odflaknuty, kdyz vezmu v potaz, ze jej tocil John Huston. ()

mortak

Trochu pompézní, velkohubá a vlastenecká divadelní hra, kterou zachraňují vynikající herecké výkony. Bogart jako ex-voják marně hledající novou půdu pod nohama (a na konci ji najde - jak jinak - v Bacall) v kontrastu s lumpy, kteří vysávali americkou zem. Bogart je budoucnost, Robinson minulost. ()

majo25

Dobre fungujúci príbeh skupinky ľudí celý čas uzavretých v hoteli na málo hostinnom ostrove a to všetko uprostred hurikánu a s mafiánskymi búchačkami u brucha. Popri hviezdnom Bogartovi sa mi ale oveľa viac páčil Robinson v roli mafiána, ktorý tomu dodával echtovnú šťavu. Behom všetečných dialógov dôjde i na niektoré zaujímavé myšlienky (spoločnosť vs gangstri, prohibícia a pod). Chválim aj záver, v ktorom sa o slovo prihlásila akcia. Možno atmosféra mohla byť viac vyšperkovaná, ale Huston aj tak odviedol kvalitnú prácu. ()

Mol

Elevator's busting through a roof. The elevator boy says to a couple passengers: "l told you there was no 11th floor. " Škoda, že Bogart tady nemá víc prostoru ukázat jak by všem dal nejradši pěstí, ale na konci o to víc potěší, když jako John Rambo zmasakruje celou boat crew. ()

hans500

Výborné skloubení noiru a gangsterky, Bogart trochu netypický, Robinson jako nepříjemný mafián hraje snad ještě lépe než v "Little Caesar" a Bacall tradiční "femme fatale". Hustonova režie skvělá. SPOILER: Na závěr se po několika společných filmech (např. "Bullets or Ballots") Bogie pomstí Robinsonovi :) ()

LeoH

Značka Bogart-Bacallová byla i tentokrát dobrým vodítkem, ačkoliv jim scénář dopřál podstatně míň příležitostí k vzájemnému jiskření než v Hlubokém spánku nebo Temné pasáži; tento „nedostatek“ vynahrazuje postupně noirovatějící atmosféra, barvitě rozehraná konfrontace tří odlišných životních postojů (idealismu staříka Templa, Frankovy rezignované deziluze a Roccova siláctví promíšeného s nostalgií po starých zkažených časech), různé mocenské a autoritativní tanečky mezi nimi, morální dilemata a otázky důvěry a cti (koukám, že někteří zdejší komentátoři v tom vidí strojenost, patos a tezovitost; mně naopak dělá moc dobře, když se na plátně kromě pár chlápků přetlačují i nějaké ty ideje) nebo třeba lehýnce, ale štěpně naťuknuté téma vztahu mezi původními a novými obyvateli Ameriky. Jenom je mi záhadou – ne že by na tom nějak zvlášť záleželo –, proč jediného Oscara za tenhle film dostala ta nejvíc přehrávající osoba. ()

andrii

Mimo sezónu. Černá kočka přeběhla přes hotelovou recepci, přes palubu. Zavřete okenice, vítr se zvedá, kvílí, napětí víří, bouře se nebezpečně blíží. Rocco a jeho gangsteři už brzy... udeří, existenci zúčastněných ztíží. Výrazně sevřený noir art, otevřeností zatížený, vytížený hrdina proti své vůli H. Bogart, z klíčové hustoty atmosféry, akt slávy vytěžili. ()

danoo

Hviezdne obsadenie, pomalé stupňovanie napätia a svižné finále sú hlavné znaky tohto štýlového filmu Johna Hustona. ()

fefee

Staré divadelné krimi, bohužiaľ ma moc nechytilo a dosť ma nudilo vďaka takmer nulovej drámy, komickosti hrania väčšiny postáv a duchaplnej roli tvrdého gangstera v roli Robinsona ktorý sa ako jediný bojí búrky a tak zanechá skôr bledý dojem mafiána, miestami komické a prehnané divadlo. (2,5*) ()

MI-380

Edward G. Robinson ve své životní roli ukázkového gangsterského padoucha. Dvojice Bogart/Bacall jenom zírá: 65% (616 hodnotících, průměr 79%). ()

zigíš

Čekej do tmy (hurikánu) aneb, možná přijde i Ziggy (spoiler: přijde) (!) od začátku do konce, napínavá hra nervů, Bogie na jedné Robinson na druhé straně, i na tak malém -téměř divadelním- prostoru ozvláštněné působivými noirovými záběry ..kde u Máltézského sokola, Huston, teprve prozkoumával terén, tady, je to bravura ! ()

vitekpe

souhlasim s komentarem kleopatry co se tyce Claire Trevor... Kdyz jsem videl tenhle film prvne, doufal jsem, ze tato herecka sehraje v tomto filmecku vetsi roli, ale i s tim malem co mela k dispozici to zvladla nezapomenutelne. viz. Oscar za herecku ve vedlejsi roli... ()

Babous

Zpočátku velice dobré, divák čeká, co se bude dít, atmosféra tropického vlhka a horka se částečně přenese i mimo obrazovku. Ovšem s postupujícím dějem napětí opadává a děj přestává být zajímavý. Potenciál tu byl velký, avšak zůstal nevyužitý. ()

Han22

Námět jako tento jsem viděl tisíckrát. Skupina rukojmích, malý prostor a zločinci, kteří mají zbraně a převahu. Na straně těch hodných je Humphrey Bogart, který hraje pasivního hrdinu co už nechce zabíjet, ale musí. Na straně špatných ho ovšem přehrává na celé čáře slizký, odpudivý ganster ze staré školy v podání Edwarda G. Robinsona. Tomuto herci příliš nevěřím kladné role, ale jak se pustí do role mafiána, je to úplně jiný kafe. K tomu hurikán a perfektní finální zúčtování na lodi. Na takovém námětu není moc co vymyslet, ale s dobrým obsazením a scénářem se prakticky nedá zkazit. ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall