poster

Robinson Crusoe on Mars

Sci-Fi

USA, 1964, 110 min

Režie:

Byron Haskin

Předloha:

Daniel Defoe (kniha)

Scénář:

Ib Melchior

Kamera:

Winton C. Hoch
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  **

  Rozpočet $1,2milióna║ triky, kulisy, vesmírne rakety či ufónske lietajúce koráby na dobrej úrovni, skôr príbeh trpí na takej rozťahanosti hlavnej v prvej polovici filmu, kde sa skoro nič zvláštne nedeje, ináč koncepcia a la Robinson Crusoe nebola najhoršia /40%/(1.2.2015)

 • Goldbeater
  ****

  Velmi zábavně podaný příběh Robinsona Crusoe v režii Byrona Haskina, tvůrce původní Války světů. Se vším tím klišé a naivitou šedesátých let snad nejde jinak, než si tento snímek užít. Mezi českými diváky jde o prakticky neznámé science fiction, které už dnes jistě jen málokoho ohromí, ale musím říct, že mně se to celkem líbilo, a řekl bych, že Robinson Crusoe na Marsu by si zasloužil o trochu vyšší hodnocení (imdb má odpovídajících 66%). Bodla by trochu kratší stopáž, ale nevadilo mi to. Zajímavé sci-fi.(30.3.2013)

 • pepo
  ***

  Vizuálne je to slušné a rovnako aj ten ten koncept nie je úplne od veci. Celkom aj zaujme porovnanie ako sa s rovnakou témou vyrovnal Scott v Marťanovi o poldekády neskôr. Neviem ako boli na tom vedecké poznatky v dobe vzniku filmu, ale teraz je to ťažké WTF. To by však až tak nevadilo. Vadí prepálená dĺžka a pocit, že za štyri roky vznikli filmy ako Vesmírna Odysea a Planéta opíc. Ale inak je to celkom v pohode, aj keď až príliš poplatné dobe svojho vzniku. 6/10(12.7.2016)

 • pepua
  **

  Tento film je v Americe poměrně klasika, u nás prakticky neznámé sci-fi. Příběh Robinsona Crusoea situovaný na planetu Mars. Atmosféra je hodně pohádková, prostředí parádní, ale je to prostě moc dlouhé a rozvleklé.(27.2.2006)

 • corpsy
  ***

  Kedysi dávno ( asi prvá polovička nádherných 90tych ) niekoľkokrát videné na nemeckých satelitných staniciach. Vesmírna kópia známeho románu, celkom kvalitná a zaujímavá.(18.10.2010)

 • - Většina scén z "Marsu" byla natočena na Zambriskie Pointu v kalifornském Údolí stínů. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace