Robinson Crusoe on Mars

Předloha:

Daniel Defoe (kniha)

Ib Melchior

Winton C. Hoch

Filozofický presah a myšlienky románu Robinsona Crusea sú zrejmé, a to aj keď ho vystrelíme na Mars. Zjavné je aj to, že v roku 1964 už vedeli aj filmári, že žiaden život na Marse a ani na moment dýchateľná atmosféra sa na ňom nedachádza, napriek tomu natočili film s názvom Robinson Crusoe na Marse. Pre mňa je to dosť závažná chyba, kvôli ktorej som si film nedokázal poriadne vychutnať. Mali to nazvať Robinson Crusoe na ďalekej planéte vo vzdialenej slnečnej sústave a hneď by som bol spokojnejší.(25.6.2012)

Rozpočet $1,2milióna║ triky, kulisy, vesmírne rakety či ufónske lietajúce koráby na dobrej úrovni, skôr príbeh trpí na takej rozťahanosti hlavnej v prvej polovici filmu, kde sa skoro nič zvláštne nedeje, ináč koncepcia a la Robinson Crusoe nebola najhoršia /40%/(1.2.2015)

• fefee

Prvá polka ešte ako tak ušla ale potom to už šlo dolu vodou. Nič na plat, je to predsa len klasická kulisová filmárčina 60-tich rokov ktorá už v dnešnej dobe je len nostalgiou a dosť nudí pokiaľ sa tam nič zaujímavé nedeje. (2,5*)(3.6.2015)

Velmi zábavně podaný příběh Robinsona Crusoe v režii Byrona Haskina, tvůrce původní Války světů. Se vším tím klišé a naivitou šedesátých let snad nejde jinak, než si tento snímek užít. Mezi českými diváky jde o prakticky neznámé science fiction, které už dnes jistě jen málokoho ohromí, ale musím říct, že mně se to celkem líbilo, a řekl bych, že Robinson Crusoe na Marsu by si zasloužil o trochu vyšší hodnocení (imdb má odpovídajících 66%). Bodla by trochu kratší stopáž, ale nevadilo mi to. Zajímavé sci-fi.(30.3.2013)

Vizuálne je to slušné a rovnako aj ten ten koncept nie je úplne od veci. Celkom aj zaujme porovnanie ako sa s rovnakou témou vyrovnal Scott v Marťanovi o poldekády neskôr. Neviem ako boli na tom vedecké poznatky v dobe vzniku filmu, ale teraz je to ťažké WTF. To by však až tak nevadilo. Vadí prepálená dĺžka a pocit, že za štyri roky vznikli filmy ako Vesmírna Odysea a Planéta opíc. Ale inak je to celkom v pohode, aj keď až príliš poplatné dobe svojho vzniku. 6/10(12.7.2016)

• - Většina scén z "Marsu" byla natočena na Zambriskie Pointu v kalifornském Údolí stínů. (Zdroj: ČSFD.cz)