Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Hunter2222

No jo, Peter Jackson začína s hororom. Nie je to také zlé, ako väčšina začiatkov iných hororových režisérov, ale nie je to ani také dobré ako Braindead. Keby som najskôr videl toto a až potom Braindead určite by som bol o dosť spokojnejší, ale čo už. Celé to, každopádne bolo dosť amatérske, nemalo to ten výrazný humor ako Braindead a aj pri stopáži 91 minút to dosť nudilo. ()

flanker.27

Ovečka trefená bazukou, emzák vykuchanej motorovkou, venkovská dača coby vesmírná loď a mnoho a mnoho dalších bizarností. Tomuhle může dát člověk absolutní nebo absolutně negativní hodnocení a bude to mít opodstatnění. Já to kdysi viděl v nějaké obzvláště dobré náladě, jinak si nedovedu vysvětlit, že jsem se u toho bavil. ()

Shakers

Oscarový režisér Pána Prsteňov Peter Jackson a jeho ... začiatky. Alebo skôr šialene šibnutá, krvavá a nechutná sci-fi hororová komédia ? Povedal by som, že od každého trochu. U mňa hraje veľké mínus, že nemám rad tento typ filmu a za jeho amatérčinu by som ho najradšej poslal medzi najhlbšie odpady. Ale je tu jedno veľké ale a to je Peter Jackson. Novozélandský nadšený filmový fanúšik, ktorý okrem toho, že režíroval túto uletenú zvrhlosť, písal aj scenár, ktorý obohatil o niektoré fajn hlášky, staral sa aj o produkciu, či kameru, zostrihal si to podla seba, masky, kostýmy a aj efekty, to všetko podomácky vyrábal on, dvadsaťdva ročný Peter a zároveň si tu ešte aj zahral. A to je na jedného človeka fakt dosť a s plátna je to jeho nadšenie a zápal vidieť a cítiť. Bad Taste sa síce pomalšie rozbieha, za to končí s neskutočnou gradáciou a extrémne krvavou nápaditosťou. V dnešnej dobe sa mi to hodnotí dosť ťažko, ale v dobe uvedenia to musela byť neskutočná pecka. 60% - 3* ()

Renton

Scénář: Peter Jackson .. Don't you forget, we're only authorised to use violence... when there's a threat to the planet Earth. ___ Jacksonovo domácí video. Latex, barvivo, zapadlá vesnice, černý humor a neuvěřitelný tvůrčí zápal, kdy sám Jackson hraje, točí, režíruje, stříhá, blázní, užívá si. Přesto mám radši jeho pozdější tvorbu neb tyto žánrové libůstky nejsou zrovna chodem, který předně vyhledávám. ()

Carol Pifková

... a ja som sa na to tak tešila, že to bude minimálne tak dobré ako Evil dead alebo minimálne tak úžasné ako Braindead. Nakoniec som sa dočkala obrovskej nudy. Začiatok bol pre mňa trápenie, a v podstate väčšina filmu bola obrovská nuda samozrejme, že nie kvôli tomu, že to bolo staré, práve naopak čakala som, že ma to skvele pobaví. Efekty ma pobavili ale o deji sa to už nedá povedať. Dávam aspoň tie dve hviezdičky, lebo som myslela, že sa tej mimozemskej podoby tých kanibalov ani nedočkám, ale keď už na to prišlo tak to stálo za to. ()

• Keď Derek spadne z útesu na skalu, je vidno ako z boku naňho niekto vyšplechne krv. (Zdroj: ČSFD)
  • Peter Jackson si sám zkonstruoval zařízení k uchycení kamery, což ho stálo pouze 15 dolarů. (HellFire)
  • Film začal jako nápad na 10-ti minutový kraťas s názvem „Roast of the Day“. Při stříhání filmu Jackson zjistil, že má téměř 50 minut použitelného materiálu, tak pokračoval s natáčením a vytvořil tak „plnohodnotný“ film. (HellFire)