Meet the Feebles

všechny plakáty

Poznejte nejdivočejší a nejbizarnější show v režii Petera Jacksona! V loutkové, velice nemilosrdné satiře na centrum zábavního průmyslu a la Hollywood uvidíte vedle pozlátka i bahno neřesti, drog, tvrdého porna a nejšpinavější korupce. Jako třešnička na dortu pak čeká zamilovaný příběh zhrzené hrošice Heidi. (HOODY)

honajz2

Kdo mě zná, tak ví, že cíleně vyhledávám všemožné šílenosti a že jsem jich už hromadu viděl. Takže když napíšu, že něco takového jsem ještě v životě neviděl a na některé scény jsem jen civěl s otevřenou pusou, je jasné, že to bylo dost ujeté i na mě. Fantasy svět plný antropomorfních zvířátek (zdravím furries - i když tohle by asi bylo moc i na ně :D), přičemž sledujeme pár z nich v zákulisí divadla, kde se připravují na velkou show. A celý tým herců a zpěváků se skládá z mnoha bizarních postaviček - psychicky labilní hrošice, krysáka pornorežiséra, věčně nadrženého králíka, paparazzi mouchy, mrože gangstera, který je zároveň vedoucím celého divadla, věčně zfetovaný krokodýl, který válčil ve Vietnamu... a je toho ještě mnohem víc. Stejně jako u Bad Taste a Braindead mám pocit, že se Jackson inspiroval Tromou, protože jinak vůbec nechápu, jak by ho něco takového napadlo. On tomu odpovídá i ten humor, který je místy brutální, místy totálně absurdní, místy fekální (což je snad jediné, co mi na tom filmu vadí), místy je to zase satira (čemuž odpovídají i zvířecí vyobrazení některých postav) a celé dohromady je to něco skutečně nepopsatelného - což ale asi tuší každý, kdo se podíval do zdejší galerie. A já tyhle věci holt rád, takže mi to pochopitelně sedlo a celou tu smršť geniálních absurdních a občas i překvapivě chytrých nápadů jsem si prostě dost užíval. Opět mě zdejší hodnocení krapet překvapuje, protože tohle sedne fakt jen úzkému publiku diváků, ale budiž. Braindead vidělo mnohem víc lidí, má i víc procent a tam mě to překvapuje o dost víc, protože Meet the Feebles v sobě žádné gore skoro ani nemá. A mě osobně to sedlo snad i víc než Braindead (a o dost víc než Bad Taste, i když ani to mi nepřijde špatné). Jen škoda toho přehršle fekálního humoru, ze kterého sotva fungují dvě scénky, ale ten zbytek ne... Btw tak širokou škálu žánrů asi jinde neuvidíte. Jo, a ty písničky jsou přímo legendární a je to poprvé po fakt hodně dlouhé době, kdy se mi dost líbil muzikál - i když tohle je ten typ muzikálů, které zvládám i normálně. Silné 4* ()

VerteX

Nevím, jestli mám dát odpad nebo pět hvězdiček. Meet the Feebles je film, který kromě Jacksona není nikdo schopný natočit a nyní už ani sám Jackson. Nemyslel jsem si, že může být něco ještě mnohem mnohem absurdnějšího než Braindead, ale tohle... Zvířátka, porno, Vietnam a drogy. Moucha jako reprortérka blesku, králík s AIDS, hroch s kulometem. Nicméně na prvním místě u mě zůstávají Braindead. ()

Tequila

Sympatický loutkový masakr sršící nápady, kterému dle mého soudu v dosažení dokonalosti brání jediná věc: velmi nezáživná, monotónní až vyloženě nudná hudba. Několikrát jsem si pomyslel, že kdyby ta či ona masakrální scéna byla doprovázena náležitě úderným hudebním doprovodem (viz např. geniální soundtracky filmů jako Chicken Run či Team America) namísto syntetizátorového hučení, byl by už tak skvělý výsledný dojem ještě o třídu lepší. ()

Eraserhead

Jacksona mám rád a Braindead je super, ale takovou protekci jako v případě Meet the Feebles si nezaslouží. Kdyby to netočil on, tak už vidim ty komentáře o nesoudržnosti příběhu, náhodně za sebou řazených scénách, absenci hlavní postavy, odnikud nikam se vyvýjejícím příběhu, atd... to všechno tam totiž je a subjektivního času to má snad 3 hodiny. Až budu mít příště chuť na nekorektní, brutální, sprostý a hlavně vtipný animák, dám si raději znovu třeba South Park. ()

Shakers

Možno keby som to videl v HD rozlíšení, by ma to aspoň o trošku viac bavilo, pretože som si občas nedokázal všetko jednoducho zaradiť, pretože Jacskon buď toto točil pod vplyvom alkoholu, alebo to bol naozaj neskutočne nechutný film. No napriek tomu Jacksonov rukopis a jeho réžia tam je cítiť a niektoré fóry a scény nemali chybu. Peter Jackson šialenec a génius zároveň tu používa iba tu šialenú stránku, pretože nič úchylnejšie som nikdy nevidel. Každopádne palec hore za vydarené momenty a za to, že to malo hlavu a pätu. Škoda, že to ale nemalo radšej o dobrých dvadsať minút menej, pretože niektoré pasáže mi prišli až príliš, príliš zbytočné a nezaujímavé. Rozmýšľal som nad tým, ako by to dopadlo s hranými hercami, ale hneď ako som sa nad tým zamyslel som pochopil, prečo sa Jackson vydal týmto smerom. Inak by skratka takú voľnosť nad projektom určite nemal a veľa vecí by musel prepisovateľ a upravovať. Ale kašlať na to. Aj tak by som si pozrel aj hranú verziu. 60% - 3* ()

• Režisér Peter Jackson nesehnal slepé náboje do M-60, tím pádem se střílelo ostrýma. (HellFire)
  • Následující loutky hráli lidé: Heidi, Bletch, Cederic, Sid, Daisy a Barry. (HellFire)
  • Pokud se pozorně zadíváte na obecenstvo, uvidíte že většina diváků má na hlavě kartonové krabice, jen několik z nich jsou loutky. (HellFire)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)