Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

RelaxMan

Čas od času se najde film, při kterém musím přivřít obě oči při celkovém hodnocení a to je právě tento případ. Jsem nostalgický typ a tohle je jeden z hororů mého dětsví, tudíž nemohu hodnotit jinak. Je zde kombinace originálního nápadu, dobrých triků a povedených masek ( na rok 1985 ! ) a skvělého soundtracku. Dialogy jsou špatné a logiku to místy nemá vůbec, ale je to prostě kultovní záležitost. ()

kitano

Ktomuto filmu ma viazu naozaj nostalgicke spomienky. Ako krpec som pocuval nadsene debaty mojich starsich surodencov o horore, v ktorom demonicka maska sposobi zmenu ludi na demonov. A potom som si ho samozrejme aj pozrel (jedna z mojich sestier mala pre mna pochopenie a vzdy mi dovolila sa pozriet na filmy, ktore mi vsetci zakazovali). Teraz som si to po rokoch zopakol a som navysost spokojny. Demons je horor velmi napadity. Skvele prostredie kina, zaciatok ktory sa paralelne rozvija s filmom beziacim v kinosale, jazda na motorke s katanou v pravej ruke, ci slepy dedo, ktory si nechava dej prave premietaneho filmu rozpravat od svojej omnoho mladsej manzelky, ktora sa popritom objima s muzom, ktory si nenapadne prisadol :). A dejove vakuum vyplnaju pocetne gore efekty. Tak to ma byt. Zlate osemdesiate roky... (8/10) ()

tombac

Atmosférický italský horrůrek obsahující poctivé gore scény, hnusné kreatury, litry hnisu, hystericky vřeštící ženské, hrdinu jezdícího po kině na motorce houfem příšeráků, kterým odsekává údy katanou za doprovodu metalové hudby, z nebe spadlý vrtulník.. Moc logiky toto dílko nepobralo, ale což o to, je to zábavné a milovník hnusáren si při několika scénách jistě přijde na své. Démoni mají nejraději poctivou ruční práci, při nichž krev stříká a maso čvachtá.. Akce je ve filmu možná až příliš a občas působí nechtěně komediálně, herci přehrávají, ale to je stejně jedno. U této italské horrorové klasiky se budete bavit tak či tak. ()

juta

Silný zážitek to rozhodně nebyl. Ze začátku to bylo vtipné, ale postupem času ten český dabing tenhle film prostě zabíjel. Ono poslouchat jednoho chlapa, jak dabuje všechny dožene k bolesti hlavy velmi snadno. :D Ještě že dneska je ten dabing aspoň takový jaký je... Na svou dobu docela dobré masky, které mohou někoho vystrašit. Taky mě moc nebavilo, jak tu neustále ženský vřískaly. Nebýt toho všeho co jsem vyjmenoval, tak by to nemuselo být tak strašné. :-) ()

pornogrind

Demons jsou nejlepším filmem co má Lamberto Bava na svým kontě a taky asi jedinej film za kterej by jeho tatík(můj oblíbenej režisér) Mario Bava by na něho mohl být po právu hrdej. Nejspíš je to i tím, že v tom měl prsty mimo jiné i Dario Argento. Zjistil jsem, že tento pro většinu hororových fandů dnes již kultovní snímek zde nemám ohodnocen a tak jsem si dal po x letech s chutí repete. A musím říct, že se mi po těch x letech líbil asi ještě víc než kdysi. Víc k tomu asi nemá cenu dodávat vše už tady jistě bylo vyřčeno a napsáno v těch mnoha komentářích který zde film má. Jen dodám, že při téhle "návštěvě kina" jsem se rozhodně nenudil. Silný 4hvězdy. ()

• Film bol zakázaný v Západnom Nemecku a na Islande. (Paldiny)
  • Film se umístil na 53. místě v anketě americké televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". (Chatterer)

Časové pásmo bylo změněno