Reklama

Reklama

Destination Moon

Trailer

Obsahy(1)

Súkromný podnikateľ chce pripraviť expedíciu na Mesiac skôr než sa tam dostanú Rusi. Americkí astronauti sa vydávajú na let. Po pristátí stavajú mesačnú základňu, no nie sú si istí, či majú dostatok paliva na let späť na Zem... (matriosa)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Některé filmy musíte vnímat v souvislostech doby vzniku. Destination Moon je vědecky podložené fantazírování o budoucnosti, kterou my považujeme za samozřejmou minulost. Pro každého to není (žádní mimozemšťané v dohledu, jednotliví hrdinové jsou spíš suchaři), ale aspoň fandové padesátkových sci-fi to snad docení. Z Heinleina tam moc nezůstalo. 70% ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Úsměvně naivní, ale poměrně chytré sci-fi a zřejmě jeden z prvních filmů o letu člověka do kosmu. Destination Moon odstartoval na sci-fi bohatá 50. léta. Vzhledem k tomu, že je film přes šedesát let starý, nepůsobí zdaleka tak zastarale, jak by mohl a jak jsem i očekával. A to nemluvím jen o slušných vizuálních efektech (zaujalo mne realistické zobrazení stavu beztíže, mnohem víc než samotné záběry na Zemi a Měsíc), ale i o napětí, které jsem při odletu z Měsíce skutečně cítil. Film nebyl vždy nejzábavnější, ale snad ani chvíli vyloženě nudný. A to i díky rychlému konci bez zbytečných ovací a oslav na Zemi, který určitě nebyl na škodu. ()

Reklama

džanik 

všechny recenze uživatele

Cesta party zámečníků na Měsíc. Jak to ti pánové s dýmkami v "klubu geografické společnosti" hezky rozhodli a pak hezky postaru nakreslili. Připomnělo mi to Tintinův komiks. Ale ne, vážně, na dobu vzniku a 20 let před skutečným letem Američanů na Měsíc, je to docela napínavá a zábavná věc a rozhodně stojí za shlédnutí. Vemte si, že v roce 1950 nebyla na našem území ještě všude samozřejmostí dnes tak běžná věc jako je elektřina! ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Od vesmírných sci-fi padesátých a šedesátých let se Destination Moon liší ve dvou podstatných věcech. Za prvné přišel v době kdy se žánr teprve rozvíjel a proto obsahuje jen minimum jeho typických prvků. A za druhé je mnohem vědečtější, popisnější a dalo by se říci, že suchopárnější. Podstatnou část děje zabírá seznamování diváka s nástrahami prostředí bez atmosféry a bez tíže. Dnes už působí triky úsměvně a představivost scenáristů měla k realitě daleko, ale občas mě vynalézavost posádky překvapila. Věřím, že tenhle film bude snesitelný i pro lidi, kteří mají z brakových kosmických béček vyrážku. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Výtečné filmové řemeslo. Zíral jsem zejména na práci kamery -- vyloženě moderně pojatá, a díky chytrým úhlům výrazně omezili nutnost zadní projekce. Spousta věcí je neodfláknutá -- např. konstrukce rampy není žádný nevěrohodný papundekl, interiéry nejsou imitace, ale velmi poctivá plechařina s originálním designem. Děj je sice mírně ulítlý (1950 ! ), ale částečně to vůbec není naivní. Dost seriozně se přemýšlí o řadě technických aspektů (hmotnost je důležitá -- zkusíme titan... konstrukce skafandrů, zajímavý jaderný pohon rakety, přetížení, stav beztíže a nevolnost z ní atd.). Někdo tu měl vědecké poradce. No a docela solidní i dialogy a herci... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (10)

  • Film je založen na novele Roberta A. Heinleina "Rocket Ship Galileo". Po uvedení filmu do kin napsal stejnojmennou povídku Destination Moon. Robert A. Heinlein se podílel na finální podobě scénáře a posloužil také jako vědecký poradce režiséra.
    (Kmotr76)
  • Ve filmu vidíme použití koncepce „přímý let“ (Direct Ascent), tj. jedné velké nedělené rakety pro start ze Země, přistání na Měsíci, opětovný start a návrat na Zemi. Tato koncepce je kvůli hmotnosti velmi problematická (vyžaduje výrazně silnější nosnou raketu). Avšak eliminuje rizika setkávacích manévrů ve vesmíru, proto měla v USA nejdříve podporu. (Jarek572)
  • Film získal na prvním Berlínském filmovém festivalu Bronzového berlínského mědveda pro nejlepší thriller a dobrodružný film. (Kmotr76)

Reklama

Reklama