Reklama

Reklama

Suor Omicidi

  • Velká Británie Killer Nun (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vrchní sestra v nemocnici Gertruda je závislá na morfiu, k čemuž byla dotlačena myšlenkou, že je nevyléčitelně nemocná. Pomalu ale jistě se u ní začínají objevovat známky šílenství a demence. Její psychopatické chování začíná být nebezpečné pro personál i pacienty, kteří se pohybují v její blízkosti. (Chatterer)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Solídne, vecne natočený film, bez nejakých väčších štýlových alebo tématických odbočiek, so silným príbehom, inšpirovaným skutočnými udalosťami. Anita Ekberg v hlavnej úlohe je naozaj obdivuhodná a jej vyčíńanie zahraté naozaj presvedčivo, hudba v štýle Goblin miestami až zimomriavková a scény vrážd, alebo mníškiných halucinácií, nestratili ani po rokoch nič zo svojho dopadu. ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

☠ Video Nasties, The Complete 72 Banned Titles List 44/72☠. Chyba tejto snímky je tá že, to nemalo žiaden výraznejší dej či hmatateľný príbeh. Pri sledovaní ma nutkalo sa usmievať a nie kvôli zlému spracovaniu či nehereckým výkonom (ktoré tu neboli) ale kvôli pocitu s toho ako sa mohli cítiť fanatický kresťania keď na vlastné oči videli aké zverstvá sa v tomto, zo začiatku nie tak relatívne šokujúco vyzerajúceho, filmu dejú s mníškami. Sex, homosexualita.vražda, drogy to všetko tu predvádza, schizofréniou trpiaca, sestra Gertrúda a neštíti sa to robiť v sanatóriu pre psychicky chorých (aspoň tak som to pochopil). Miestami tu boli aj surrealistické vsuvky, s fantastickou skladbou Suor Omicidi od skladateľa menom Alessandro Alessandroni, ktoré sa sem nehodili už len s toho dôvod že neboli podľa mňa dostatočne kreatívne. Skladbu takisto použilo duo Cattet-Forzani do svojho filmu Strange Colour of Your Body's Tears. Tento opus si určite znovupoužitie zaslúžil. Je totiž až príliš dobrý aby skončil iba v takomto filme ktorý sa snaží iba šokovať veriacich... 2.5* ()

Reklama

Shanen29 

všechny recenze uživatele

Tento filmík jsem si pustil po dvaceti letech znovu a stále má své tajemné i brutální kouzlo ikdyž Anita Ekberg již není mezi námi.Opravdový půvab této Švédky vystihl film Ve jménu Říma (1959) a Boccaccio(1962),kde si zahrála spolu i s R.Schneider.Někdy si tyto filmy po letech připomínám.I když Suor Omicidi byl zatracován,přesto se začal po určité době promítat dále a to je dobře. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Psycholické drama o vyšinuté jeptišce není ani horror, ba ani mysteriozní thriller. Kontroverzi samozřejmě budilo církevní téma, odtud pak plynul i krátkodobý zákaz filmu. Na Anitu Ekbergovou se báječně kouká a navíc jeptišský hábit jí nesmírně sluší (úplně si ji představuji v nějakém fetishclubu s důtkami a bičíkem). Odhalené vnady zde však ukazuje vyvinutá Paola Morraová v roli sestry Mathie, naturalistického lesbického sexu se ale od ní diváci nedočkají (no, lesba, dle zpovědi za tím bude možná něco jiného). Film sleduje duševní rozpad sestry Gertrudy (jak příznačné jméno), v jejíž roli je Ekbergová přesvědčivá a na níž vše stojí. Slabý scénář zbytečně snižuje možnou zamýšlenou uměleckou výpověď. Z několika mála gore efektů je nejlepší devastace obličeje pomocí jehel a skalpelu. Dallesandro, nejodhalovanější herec v historii, prý, ukáže tentokrát jen malý kousek hrudi a ve své nevelké roli se herecky moc nepředvedl. Průměrný film, na nějž brzy zapomenete (na Ekbergovou možná ne). ()

dwi 

všechny recenze uživatele

Bývalý sexuální symbol Anita Ekberg zpodobnila duševně nemocnou jeptišku, která pracuje v sanatoriu pro mentálně postižené. Sužována obsesí, že trpí rakovinou, je závislá na morfiu a hranice mezi realitou a halucinacemi se nebezpečně propojují. K tomu všemu se v sanatoriu objevuje až příliš mnoho nešťastných úmrtí pacientů a Anita, jako sestra Gertruda, upadá brzo v podezření. Dnes již klasický horor potěší zejména příznivce ladných křivek (Paola Morra jako sestra Mathieu je až ďábelsky svůdná) a minimalistickým nádechem s poctivě padnoucí hudbou. Spíše než na zobrazení násilí se G. Berruti zaměřil na psychologickou analýzu hlavní hrdinky, jejíž patologické chování staví do opozice se zdánlivě puritánským prostředím křesťanského sanatoria. Puncu autenticity se dostalo filmu i v tom směru, že příběh je založen na skutečných událostech. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno