Pet

Scénografie:

Krystyna Loboda

Kostýmy:

Olivia Miles

Pracovník útulku v Los Angeles Seth (Dominic Monaghan) vedie neambiciózny život až do chvíle, kedy stretne ženu, ktorú si pamätá zo školy. Holly (Ksenia Solo) sa mu tak zapáči, že je kvôli nej ochotný obetovať všetko. Ona však jeho pozornosť neopätuje a dokonca si nezapamätá ani jeho meno. Seth je z tejto situácie sklamaný a rozhodne sa využiť priestorov jeho pracoviska. Zostrojí špeciálnu klietku, do ktorej umiestni jeho nové zvieratko. To však nemá ani zďaleka v úmysle počúvať Setha a hrať s ním jeho zvrátenú hru. - Hororový thriller Pet aka Zvířátko bol jeden zo snímkov, ktoré nás majú potešiť ešte pred koncom roka 2016. Tvorcovia sa zatial u top žánru nechytili, ale tento projekt je nádejným začiatkom. Herecké obsadenie sa tu pozberalo v celkom schopnej forme a aj keď vela skúseností s hororom nemajú, beriem to ako pozitívum, keďže hrali dobre a na nové tváre sa občas tiež príjemne pozerá. Charaktery boli napísané inteligentne a zaujímavo, čiže odhalovanie nových informácií vždy zlepšovalo zážitok. Dej je dosť zvláštny a vyžaduje si pozornosť a pochopenie diváka, takže ak je divák ochotný sústrediť sa, bude jeho zážitok výraznejší. Zvratov tu je neúrekom, dej sa taktiež nevyvíja predvídatelným smerom, čo je u tohto druhu hororu celkom pozoruhodné, keďže väčšinou majú takmer totožnú štruktúru. Technicky je Pet taktiež prehladne spracovaným snímkom a umiestnenie do prostredia útulku s viacerými poschodiami tiež treba pochváliť. Pre divákov, ktorí radi používajú hlavu a majú radi psychologické hrátky je toto tá správna volba.(2.12.2016)

Hobitek Seth uklízí v útulku, má rád pejsky, které pak s láskou doprovodí ke smrtící injekci, a zjistí, že pokud něco (někoho) opravdu milujete, pak je třeba jít a vzít si to. Osobně mi příběh až tak bizarní nepřišel, prostě klasické drama mezi mužem a ženou v neběžných kulisách. Ostatně s touhou vlastnit tu máme řadu filmů, kdy dívky (zvláštní, obráceně to většinou, podtrhuji většinou nebývá, jelikož nejen autor Misery by mohl vyprávět) končí v podzemních sklepeních a někdy si je i věznitel upraví (Helena v krabici nebo právě Misery). Snad bych dal za tohle drama jen 3*, naštěstí konec vše napravil. Konec dobrý, všechno dobré, a tak jednu přihodím...(23.12.2016)

Docela dobrá jednorázovka o závodech ve zmagoření. Mít to propracovanější konec, klidně bych sem čtyřku plesknul. 65%(7.12.2016)

Slušný a neobvyklý kidnap Thriller, kde místy není zřejmé kdo je oběť a kdo útočník. Dominic Monaghan hraje zamilovaného psychopata přesvědčivě a Ksenia Solo je správná mm atraktivní mrcha. Gore je méně, ale když na něj dojde rozhodně stojí za to. Závěrečný twist je až grotesktní. Bavil jsem se, černý hlídač mě i rozesmál. 70%(2.12.2016)

Dominic Monaghan sa mi páčil. Presvedčivo zahral nepredvídateľného, tichého magora, ktorý raz zabije piatich susedov a preživší o ňom budú hovoriť ´nikdy by sme to doňho neboli povedali´. Páčila sa mi aj Ksenia Solo – „pošahanú blondínu“ zahrala lepšie, ako preceňovaná Margot Robbie v tiež tohoročnej Jednotke samovrahov. Scenár je miestami vystavaný veľmi zaujímavo (nechcem spoilerovať, hoci by bolo čo), ale už na začiatku som sa dosť strácal v motiváciách a osobnostiach jednotlivých postáv a nepomáhali tomu ani vyložené blbosti (ten SBS-kár tuším ťahal celý rok dvadsaťštvorky), očakávané klišé (to, ako dopadne SBS-kár) a nezrozumiteľnosti (ak by poriadne vrieskala, čo vrieskala, musel by ju niekto hore počuť a zvláštne je tiež to, že hoci útulok nie je nijako extra gigantický, nikoho netrápi, že sa v ňom Seth na X hodín stráca, čudne tiež pôsobí absencia bezpečnostných kamier alebo aspoň jednej bezpečnostnej kamery pri vchode). Ku koncu to bolo čoraz horšie a fakt som sa nechytal, že o čo komu vlastne ide. Takže ani fajn koniec s klietkou na mňa bohvieako nefungoval. Škoda, mohlo to byť oveľa, oveľa lepšie. I tak to ale hodnotím ako veeeeľmi ľahký trilerovo-hororový nadpriemer.(12.1.2017)