Rodina k pronájmu

Une famille à louer

Rodina na prenájom

Komedie

Francie, 2015, 96 min

Hned na začátku na nás nastoupí výtečný strejda humor, který se ale postupně stahuje a otěže filmu přebírá romantický prvek s tím, že humor si čas od času řekne to svý. Z filmu jsem cítíl příjemnou a pohodovou atmosférou, který vévodila sympatická maminka a nesmělý milionář.(20.11.2015)

• DaViD´82

Má to šmrnc, vtip i nápad. Jenomže pouze úvodní půlhodinu. Poté se námět vyčerpá, začne se přešlapovat na místě a dochází zbytečně brzo k překlopení v (ne)prospěch romantické linie v tisíckrát viděné variaci "kterak si nesourodé duo k sobě nachází cestu navzdory okolnostem i předsudkům", kde jedno několik desetiletí ohrané klišé stíhá druhé. Což by nemuselo být nutně špatně, kdyby to mezi nimi aspoň trochu jiskřilo a kdyby to nebylo to samé co režisérova Láska s vůní čokolády. Akorát tentokrát v mnohem, ale mnohem, horším balení.(19.11.2015)

Mám trošku rozpolcený dojem z filmu - jakoby se nemohl rozhodnout, zda chce být bláznivou komedií nebo teen romancí a dost mě přechod mezi scénami rušil od celkového sledování. Dada fórky rodičů byly úžasné (Scéna s kalhotami byla jedna z nejvtipnějších scén roku), ale střídali se stále s vážnější vyprávěcí linkou. Každopádně ale určitě příjemně strávených 96 minut v kině.(25.11.2015)

Niekedy aj priemerný film je občas nádherný pre niečo, čo je vo filme veľmi špecifické iba pre konkrétneho diváka...(31.1.2016)