Porno? Horor? Snuff? Ne, Troma! Z tolika šílených nápadů, geniálních hlášek a nechutných záběrů vám zaručeně exploduje hlava. Při zachraňování Tromavillské školy před Plenkovým gangem se Toxie ocitne uprostřed exploze, která jej uvrhne do alternativní dimenze plné zla. V Tromaville zatím Toxieho zlý dvojník Noxie terorizuje celé město. Situaci nezvládají ani noví hrdinové – Delfíní muž, Vibrátor a Mastur Bator. A nejšílenější dobrodružství z produkce nejšílenější společnosti Troma může začít! (Řitka video)

MM_Ramone

Troma Entertainment je americká, nezávislá filmová spoločnosť, založená v roku 1974. Produkujú a distribuujú nízkorozpočtové grade-Z movie snímky. Ich filmy sú určené pre úzku a špecifickú skupinu divákov. Pohybujú sa ďaleko za hranicou mainstreamového vkusu. Jedným z najznámejších tromáckych anti-superhrdinov je Toxie (The Toxic Avenger). Moje prvé stretnutie s Melvinom alias Toxickým pomstiteľom sa konalo niekedy v roku 2014, keď som po vrelých odporúčaniach a dlhom prehováraní zhliadol snímok "Toxický pomstiteľ 2". Bohužiaľ to dopadlo presne tak ako som predpokladal. Nemám pozitívny vzťah k filmom spoločnosti Troma, a tak som tušil, že ani tento titul nebude nič pre mňa. Japonská misia Toxieho ma však sklamala ešte viacej, ako som predpokladal. Nenechal som sa však odradiť a pustil som si aj nasledujúcu časť s poradovým číslom tri "Toxický pomstiteľ 3: Posledné pokušenie Toxieho". Mal som z toho rovnaký pocit ako z predchádzajúceho dielu. Nedokázal som prísť na chuť primitívnemu humoru, ktorý mi tvorcovia tohto braku naservírovali. Obom týmto titulom som dal jednu hviezdičku. Ubehlo zopár rokov a ja som sa náhodou dostal ku filmu "Toxický pomstiteľ 4: Masaker v meste". Tak som si povedal, že dám ešte Toxiemu šancu a skúsim si to pozrieť. Je to proste Troma, niekomu sa to páči, niekomu nie. Mne sa to nepáči, ja sa pri tom nedokážem pobaviť. * ()

Goldbeater

Toxie se po jedenácti letech vrací, aby opět potíral zločin v ulicích Tromaville. Tentokrát se ovšem nedopatřením dostane do paralelní dimenze a jeho místo zabere zlý Noxie. Čtvrtý díl je opět typicky tromáckým zběsilým masakrem, v němž jsou všechny aspekty znásobeny, aby splnily požadavky nového tisíciletí. Více postav, více krve. Oproti předchozím dílům se zde už bohužel objevuje i dost fekálního humoru, nejde ovšem o nic, co by nešlo vystát. Vtipným faktem je, že se tento film v úvodu omlouvá za předchozí dvě pokračování Toxického mstitele, přitom mně vůbec nepřipadala zlá (v kontextu Troma Entertainment jde o solidní a zábavné počiny). Nějakému smysluplnému pátému dílu bych se časem vůbec nebránil. ()

SeBig

Né já tomu prostě těch pět musím dát!! Protože takhle jsem se dlouho u nějakýho filmu nenasmál jako u tohohle. Jako s prominutím ale ten začátek??? Ten průběh??? Ten konec?? Jako COTOJE???? Ja nevěděl u jaký scény jsem se smál nejvíc ale je to prostě fakt pecka! Béčko jak svině a ty já miluju! :))) ()

Xeelee

Aby mohla vzniknout scéna s explodující školou plnou retardovaných studentů, nechali specialisté na efekty explodovat sklad plný retardovaných studentů. | Tagalogem, původním jazykem Filipínců, zní foneticky v překladu „Toxický mstitel“ jako „Kampak to jdeš s mou kozou?“ | Alternativní názvy „Toxického mstitele 4“: 1. Chtěl jsem víc nachos. 2. Bože, jsi tu? To jsem já, Manson. 3. Toxický Shakespeare 4. WACO - muzikál | Mražená pizza pečená v peci na středním roštu má nejkřupavější kůrku. MŇAM! | Filmové termíny: „Best Boy“ je prepubertální chlapec, který orálně uspokojuje režiséra a dostává za to sladkosti. | Filmové hlášky: „Až dojíš ten cheeseburger… Jdi do prdele!“ – Rozum a cit | I když byl „Toxický mstitel 4“ stříhán digitálně, klasické nůžky použili střihači k podřezání vlastních zápěstí. | Ačkoliv během natáčení nepřišlo žádné zvíře k úhoně, 3 trpaslíci a řemeslník Burt se popálili, když vařili oblíbené fajitas. | Tvůrci filmu neděkují Hughu Hefnerovi, který chtěl být z filmu vystřižen, Billu Clintonovi za plundrování Země a J. Roberts, M. Gibsonovi a W. Smithovi za promrhání miliard dolarů ve filmech, co stojí za hovno! | „Toxický mstitel 4“ nebyl inspirován knihami „Vše, co potřebujete vědět o natáčení filmů“ a „Co jsem se naučil z Toxického mstitele“. ()

sedm.1

Setkání s TROMOU č.5.Tak až do pětice všeho dobrého se konečně povedlo to,co jsem od produkce společnosti TROMA čekal.Pořádně absurdní,krvavá,slizká,vtipná a šílená jízda od první do poslední minutky.Tolik skvělých gagů a šílených nápadů co Kaufman narval do tohoto dílu,není ve všech ostatních dohromady.Totálně ujetej film,céčko jak hrom,zábava maximální.A ještě jedna příznivá změna,ani herci už nejsou tak děsný. PECKA!!! ()

• Do filmového komparzu byl zapojen i Lemmy Kilmister, frontman rock & rollové skupiny Motörhead. V tomto filmu se objevil dohromady ve 3 záběrech. (Filipus Muff)
  • Ve filmu se objevuje také další legendární postava studia Troma, a to Sgt. Kabukiman (Paul Kyrmse). Ten měl kromě svého filmu Sgt. Kabukiman N.Y.P.D. (1991) podobně jako Toxický mstitel mnoho vedlejších rolí i v dalších filmech. Celkem se objevil v 10 snímcích studia Troma, přičemž nejčastěji jej ztvárnil Paul Kyrmse, a to celkem 5krát. (gogos)
  • Ve filmu se měl objevit i Hugh Hefner (zakladatel a šéf časopisu Playboy), ale jeho právníci mu to rozmluvili. Nechal se tedy z filmu vystřihnout - v titulcích na celý incident odkazuje text "Právníkům Hugha Hefnera nedík". (masw)

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu