Donekonečna

Když bratři Justin (Justin Benson) a Aaron (Aaron Moorhead), bývalí členové kultu, obdrží záhadnou videonahrávku, najdou v ní děsivou pozvánku z jejich minulosti na akci zvanou “Nanebevstoupení.” I přes Justinovy počáteční obavy nakonec oba souhlasí s tím, že se tam na jeden den vrátí. Nejdříve se jejich staří přátelé z kultu jeví přívětivě a srdečně, ale brzy se začnou dít zvláštní věci... Oba bratři jsou vtaženi do víru bizarních rituálů, podivných zpráv, neviditelných sil a nadpřirozených tajemství, které se zcela vymykají realitě. (Cinemax)

Happens

Zajímavá myšlenka v zajímavém podání, možná trochu metaforizující život, vztahy a takové to důležité. Uměl jsem si představit trochu jinačí konec (spoiler alert), kde by uvízli v 15 let dlouhé smyčce a vrazili by autem sami do sebe a z hořícího auta by jim pomohli ostatní členové smyčky kultu. Ale nevadí, i tejten happy end může být. ()

Omnibus

"Tahej lano z nicoty, my jsme happy... a co ty?" Otázka nezní KDO na nás kouká seshora, CO vlastně si TO rochnilo na dně jezera nebo KOLIK měsíců v úplňku již přináší zkázu (duše), ani PROČ se to všechno děje znovu a znovu a znovu... Otázka kardinální je jiná, PŘIJMOUT TO? Sáhnout po nabídce věčného štěstí, obklopen stále mladými (!) kamarády, nabídce harmonie, odvíjené v nekonečné Kumbaya smyčce? To be, or not tu be? Když se člověk honí a dře a přesto tře bídu s nouzí, jednou nohou již v bezdomoveckých gatích a odpověď na zoufalou otázku "Kdy bude líp?" je to nemilosrdné "Už bylo." Když k touze po teplé stravě a teplém lidském slovu se přidá monstrum nejděsivější, čili existenciální úzkost, pak z hloubi duše nešťastný Aaron nemá důvod, proč sektářskou nabídku okamžitého nanebevstoupení nepřijmout. Drsný film. Sice se tu nezapalují medvědi ani tu není vysoká skála s obeliskovým doskočištěm pro zdravé důchodce, ale svým způsobem je to ještě hnusnější a zákeřnější podpásovka než Slunovrat. Délka zuřivé smyčky ve stanu? Pět vteřin. ()

klima777

Benson ani Moorhead nedosahují samorostlého mistrovství Lynchova. The Endless tudíž není tak děsivý a dechberoucí, jak by mohl být. The Endless je "pouze" velmi znepokojivý.----- Smyčku si nehodím, s úšklebkem procedím Gotta Serve Somebody... (tři silné, sebevědomé a pravděpodobně kultovní hvězdy – tam nahoře – nakloněny toliko vyvoleným...). ()

slunicko2

Bylo to stále nepřehlednější. 1) Lehce psychedelický snímek s mysteriózním nádechem a s neurčitou scifickou charakteristikou se pokouší o kvadraturu kruhu. 2) Nelze přece být v časové smyčce a současně si to uvědomovat. Podobný lapsus se snese u rodinných romantických komedií či pohádek, ale u hororu určitě ne. 3) Ani otevřený konec mě nenadchl. ()

Anderton

Prvá myšlienka bezprostredne po skončení filmu? Na to, aby som si ujasnil, či scenár dáva zmysel alebo nejde len o nabubrelý mindfuck, si musím Endless pozrieť ešte raz. Lenže ono to má skoro dve hodiny a skutočne do tuhého ide až v poslednej polhodinke a znova sa mi do toho nechce. Druhá myšlienka potom znela v zmysle, že čo by s týmto námetom dokázal urobiť Shane Carruth a tam by som si bol takmer istý, že to premyslené do detailu skutočne má a asi by sme sa vyhli niekoľkým rozpačitým scénam a zbytočnému naťahovaniu. Keby bolo keby mi ale v mojich úvahách príliš nepomôže. ()

• Film je věnován milující vzpomínce na Randalyn Benson. (Rominator)
  • Na doručeném balíku v úvodu filmu je možné si všimnout mimo jiné i českého nápisu „Letecká pošta“. (DJMaroko)
  • Celosvětová premiéra proběhla 21. dubna 2017 na Tribeca FF (New York, USA). (Varan)

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu