Escape Room

Štyria priatelia sa v Los Angeles zúčastnia populárnej hry Escape Room. Zábava však skončí v momente, keď zistia, že spolu s nimi sa v miestnosti nachádza aj brutálny vrah. Účastníci majú menej ako hodinu na vyriešenie hádaniek potrebných na únik. (Karamanlis)

Marceloo

Partia hororových nadšencov sa rozhodne zažiť trochu adrenalínu na vlastnej koži. Nájdu atrakciu v ich blízkosti, kde ich prevádzkovatelia uzavrú do miestnosti a majú 55 minút na to, aby sa pomocou indícií skrytých v miestnosti dostali von. Zrovna pred ich príchodom bola miestnosť obohatená o tajomný artefakt, čo bolo najhorším možným krokom, pretože tento box je zdrojom nesmierneho zla. - Ak toto mala byť analógia popisujúca kariéru Skeeta Ulricha, tak sa to režisérovi podarilo na 100%, pretože rovnako ako jeho postava majitela atrakcie spadla na dno po obrovskom úspechu, spadol v hororovom žánri aj on. V druhej polovici deväťdesiatych rokov obrovská hviezda a teraz ledva získa hlavnú úlohu v takomto nízkorozpočtovom projekte. Očividne trest za to, že utiekol od žánru, ktorý ho vytvoril. Réžia by nebola úplne zlá, ale ten scenár spôsobuje bolesť. Nechápem rozhodnutie vyvraždiť postavy v poradí od najzaujímavejšej po tú najmenej zaujímavú. Režisér ale žáner kvôli množstvu odkazov zjavne miluje, takže verím, že sa v budúcnosti zlepší. + herec z Scream + herečka z Darling a Bone Tomahawk ()

LIVINGDEAD

Byl jsem v ESCAPE ROOM v Ostravě z práce za odměnu.... A nudil jsem se. Nemám rád tyto hry, typu:" Hledej! Hrabej v šuplíku! Lušti čísla na stropě! Hledej na mapě souřadnice!..... Možná, kdyby byl v místnosti vrah a já bych bojoval o život, pak by mne možná hádanky bavily :-) Co se týče filmu, když nepočítám jednoho, tak byli tři na jednoho uvázáného... takže v reálu by asi situace byla jiná. SPOILER: nejvíc mne pobavilo, když hráčům chyběli 2 mince, aby se mohli dostat dál. To opravdu nešlo tu krabičku roztřískat?.... 30% ()

Astaroth12

Ja ani popravde neviem, prečo som tomuto filmu dal 3*, asi pre vnútorný pocit. Ale je isté, že v únikových hrach je totálne na chvoste. A to som videl Escape Roomov viacero a tento zlyháva skoro vo všetkom. Hlavným problémom je to, že keď sa konečne rozbehne, tak už aj skončí. Je tu jedna miestnosť, štyri postavy a killer. Takže o nejakej vzrušujúcej vybíjanej nemôže byt ani reči. Aspoň, že killer bol slušne zamaskovaný i keď veľa priestoru nedostal. Je to lacná jedno hubka na jedno pozretie. A keď si budem chcieť niekedy pozrieť nejakú únikovú, tak tejto už šancu asi nedám. Slabé 3*. ()

Karamanlis

Escape Room je ďalšou variáciou SAWu, prípadne jeho viac či menej vydarených kópií ako sú House of 9, Jack in the Box, Grotesque, KR 13, Amusement a pod., ktorá vo svojej druhej polovici (tá je o dosť zaujímavejšie než tá prvá) chytí nádych nadprirodzeného slasheru. Neurazilo, ale o pár týždňov si na tento kúsok už asi sotva spomeniem. ()

oveckaoa

Po https://www.csfd.cz/film/664854-no-escape-room/komentare/ nejhorší úniková hra co jsem viděl (poznámka Escape Room 2017 jsem dal taky 2 hvězdy, ale proti těm dvěma byla koukatelnější) . 4 lidi (2 muži 2 ženy překvapivě zde není žádný černoch ani asiat za to 1 hvězda) jsou zavřeni v místnosti kde je přivázaný na navijáku s lanem vrah, který se k nim po vypršení času přibližuje a chce je zabít. Všichni do jednoho jsou to takoví kreténi nebo pipiny, kteří poté co časem zjistí, že hra je skutečná a ten vrah je tam opravdu vraždí tak se nezmůžou na nic jen na to chcípnout a tak hlavně, že tam byl největší hororový odborník na světě s kámošem. Přitom by bohatě stačilo mu ten naviják nějak zaseknout, aby se nemohl posunovat dále ho mohli třeba ubodat střepy umlátit poličkama uškrtit a bůhví co ještě, ale ne oni tam jen sedí brečí a chcípají případně ho nemusely ani zabíjet stačilo mu zlomit ruky nebo nohy a byl by v háji borovém. Jo a jinak na to, že je zde 3 nejnebezpečnější entita na světě tak se na moc nezmohla a tak hlavně, že se zde uráží Anabelle akorát, že režisérova prvotina nedosahuje kvalit ani tisíciny všech 3 Anabell. 40 procent ()