Bao gao lao shi! Guai guai guai guai wu!

• Tchaj-wan 報告老師!怪怪怪怪物! (více)

wampire23

Tchaj-wanská verzia severského Let the Right One In. Príbeh šikanovaného študenta strednej školy, ktorý sa chce pomstiť svojim tyranom. A rovnako, ako v LtROI, objaví sa ,,upírske" dievča, ktoré mu možno nakoniec pomôže s jeho zložitou situáciou. Skôr ako horor je to podľa mňa psychologická dráma človeka, ktorý je neustále terorizovaný a jedinou cestou, ako sa s touto situáciou vyrovnať, je pomsta. Po technickej stránke je film na veľmi vysokej úrovni, scény sú zaujímavo natočené (najmä scéna v autobuse a všetko okolo nej- vyzerá to až klipovito). Celkovo však film neprináša nič prekvapivé, dej sa posúva podľa zabehnutých koľají a aj záver je trpko happy-endový. Ale po dlhšej dobe je tu východný horor, ktorý nenudí a dá aj podnet na zamyslenie. ()

Valenta28

První dojem z filmu byl mizivý. Ovšem první dojem klame.... Tohle dílo nejen, že perfektně odkazuje na mnoho věci, nad kterými bychom měli myslet denně, tzn. zejména hloupost mladistvých, povyšování, neúcta ke stáří a omezenosti, touha po mstě, prosadit se za každou cenu, atd. Zkrátka běžné neřesti. Ovšem zároveň je tento film geniální a naprosto originální nápad, který jsem nikdy předtím neviděl. Zdaleka. Efekty výborné, vůbec mi nevadí, že zde nebylo příliš gore scén. Naopak toto "ochuzení" filmu přidalo šmrnc. Ovšem nejlépe bych ohodnotil atmosféru při sledování a jádro filmu, které bylo výjimečně hloubavé, a zároveň jednoduché. Prokládáno lehkou brutalitou. Za mě nejlepší film, který jsem zatím letos viděl. ()

*CARNIFEX*

Konečne neduchársky Tchajský horor, ktorý kvalitou spracovania nepripomína to množstvo amatérskych YouTube short filmov pre nenáročných. Samotná tematika šikany rovesníkov, ponižovania staršej generácie, obohatená o dvojicu “príšer”, ktoré žerú všetko čo im príde do cesty, je skvelý netradičný nápad, s ktorým sa divák často nestretne. Masky výborne, no škoda gore, ktorého bolo akosi pomenej. Tí, čo denno denne strácajú čas sledovaním kadejakých amatérskych kokotín (ako “ricci.s” a spol), aby dali všetkým do pozornosti niečo zaujímavé, však konečne natrafili na snímok, čo rozhodne stojí za pozornosť. Silné tri, lebo za slabšie štyri, by musel byť samotný snímok poňatý trošku serióznejšie. Ale zas za to rozuzlenie sa to aj celkom “pýta”. Tak ja teraz ozaj neviem ... “Vy povedzte”. ()

Forsberg11

Rádoby vtipná, no miestami aj poriadne drsná tchaj-wanská školská monster vyvražďovačka. Napriek 113, na prvý pohľad veľmi dlhým minútam, sa dokázali tvorcovia vyhnúť nejakým väčším hluchým miestam a tak príbeh slušne šliape a čas od času aj dobre pobaví. S tými totálne nesympatickými postavami to síce nie je žiadne, ako my na strednom Slovensku hovorím "guilty pleasure", ale naopak dve mimoriadne sympatické krvilačné nestvory a ich nekompromisné mordy rozhodne stoja za pozornosť. Dostatočne odviazaná ázijská zhovadilosť.... pozeranie odporúčame len na vlastné riziko! 65 %!! ()

J*A*S*M

Technicky prvotřídní horor s krásnými krvežíznivými humanoidními monstry, která když začnou řádit, tak je to radost sledovat (autobusová scéna úplně TOP). Bohužel ale film trvá dvě hodiny a poměrně značnou část jeho stopáže netvoří monster mayhem, nýbrž teenage mayhem - film je totiž stejně jako hororem i jakýmsi sociálním dramatem o šikaně a prohnilosti středoškoláků a jejich vztahů v současném Tchaj-wanu. Následkem toho jsou hlavními postavami naprosto odporná zlá individua, jakože aby mohla fungovat taková ta očividná paralela, kdo jsou ta skutečná monstra... To funguje tak dobře, že je to občas až náročné usledovat. Každopádně vidina, že snad ke konci dostanou, co si zaslouží, mě u filmu držela a určitě nelituju. (download) ()