Big Legend

Tyler Laird (Kevin Makely) vezme svoji přítelkyni Natálii (Summer Spiro) na výlet. Krásná příroda, lesy a velké jezero mu poslouží, aby ji požádal o ruku. Nádherné a idylické místo se ale rázem mění na noční můru. V noci totiž napadne jejich tábor "příšera". Natálie beze stopy zmizí a Tyler se psychicky sesype. Po roce ho propouští z psychiatrie a on se chystá vydat zpět do lesů. Chce zjistit, co se tam oné noci vlastně stalo. Pravdou je, že odhalí velkou a krvavou legendu těchto hlubokých a temných lesů. (Rodriguez)

George Stobbart

Prekvapivo už druhý, solídny bigfoot horor v krátkom čase; po nedávnom Primal Rage. Ten bol síce o niečo vydarenejší, uletenejší a akčnejší, tento je zase skôr komornejším survivalom, kde sa bigfoot na scéne príliš často neobjavuje. Ale keď sa už ukáže, vyzerá dobre; žiadne smiešne CGI ako zo Syfy kanálu (alebo z A Quiet Place:)). Tak ako spomínaný, spriaznený Primal Rage, nie je ani toto zo žiadnej miliónovej hollywoodskej produkcie a medzi výraznejšie nedostatky tu pre mňa patril predovšetkým neherecký hlavný hrdina. Ináč v pohode. ()

Morholt odpad!

Mě tedy moc neoslovil ani tématicky podobný Primal Rage, ale oproti tomuhle je to oscarový flák. V Big Legend je špatně úplně všechno. Herec v hlavní roli by měl dostat anticenu a moc nechápu, že proč po něm režisér vyžadoval nějaký herecký projev. Co se samotného opičáka týče, tak to byl jen maník navlečený v nevyčistěném kostýmu wookieeho, co řval jak tyranosaurus v posledním tažení a když už se na zlomek vteřiny zjevil, tak byl z nějakého záhadného důvodu zahalený v kouři nebo v páře. A všechno ostatní bylo jin pitomý trdlovaní po lese. V závěru se ještě zjevil Henriksen, který mě vyděsil plánovaným pokračováním. Tady ay modrá čísla moc nechápu. ()

LIVINGDEAD

SPOILER: Tak tohle byla opravdu komedie - Army ranger, který byl 12 let ve službě armády se sesypal jako troska, když mu v lese zmizela přítelkyně. A tak byl zavřený rok v blázinci. To musel být opravdu skvělý voják! A to jsme i viděli. Nebyl schopen nic ulovit a tak by mne zajímalo, co jedl? Copak by normální člověk odhodil v lese batoh, kde má důležité věci a šel by několik metrů pro vodu k potoku? To už ten batoh nemohl vzít s sebou? Dále, chlápek má otevřenou zlomeninu a tak ranger jen ždímá šátky plné krve. Když ale má sám ránu na ruce, tak si ji hned zašívá. To mu nemohl zašít i tu nohu?A ta komedie na konci? Tak on se ručně pere s Bigfootem a přitom má za pasem zbraň? .. Dávám 10% za přírodu! To se prostě nedá rozdýchat! SRAČKA! ()

HorrFi

Další film s Bigfootem, kde ale o Bigfoota v první řadě vlastně nešlo, protože se objevil až na konci a celkově tý akce tu bylo pramálo.. spíš to je lesní survival, kterej se vůbec nepovedl.. těch 89 minut se hrozně vleklo a nejlepší na celým filmu byla vlastně ta příroda, takže za přírodu dávam hvězdu navíc.. škoda, ale já vlastně stejně moc nečekal.. ()

tron

Bigfoot hororom obvykle dokážem čo-to odpustiť, ale toto bolo ozaj dosť slabé. Taký ten typ nízkorozpočtového lesného survival bigfoot hororu, kedy sa stopy po legendárnej príšere nudne povaľujú na každom kroku (odtlačok v blate, masový hrob), hrdina (čosi medzi Andrewom Lincolnom, Jakeom Gyllenhaalom a Bradleym Cooperom) chce nájsť Bigfoota a keď ho nájde, tak zdrhá (napriek zbraniam a vojenskému výcviku) a v jednej scéne je nasnežené a v ďalšej nie. Takisto samotný Bigfoot je na plátne prekvapivo málo a namiesto toho sledujeme nudný vzťah dvoch mužov v lese (ehm). Zaujali ma posledné minúty s Lanceom Henriksenom (!) naznačujúce, že by z toho tvorcovia chceli mať prvý diel série. Priznám sa, že by som si takú tímovku pozrel rád. Ale približne tuším, ako by dopadla. ()

• Název filmu se objeví až v 15. minutě. (griph)

Časové pásmo bylo změněno