Titans - Série 2

(série)
USA, 2019, 10 h 5 min (Minutáž: 41–53 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Teagan Croft, Brenton Thwaites, Anna Diop, Ryan Potter, Drew Van Acker, Demore Barnes, Alan Ritchson, Minka Kelly, Conor Leslie, Esai Morales, Iain Glen (více)

Epizody(13)

Dick Grayson se s Titány znova setká v San Francisku a nebezpečný nepřítel toužící po pomstě se je rozhodne rozeštvat. (Netflix)

BROKEN_

4 hvězdy jsou ve finále pro tuhle sérii moc, ale když si vzpomenu, že do 8 epizody to mělo dobrou kvalitu a hodně mě to bavilo, tak si myslím, že ty 4 hvězdy s odřenýma ušima dám. Do 8 dílu to má totiž dobrý děj, pořád se něco děje, dobře napsaný flashbacky, lov na Deathstroka s fajn postavama. Ve zbytku série se to bohužel začne natahovat, postavy se začnou chovat jako kreténi, k tomu nudné pasáže a vše se vyřeší v poslední epizodě během chvíle. Na 3 sérii jsem zvědavý skrz Red Hooda a Scarecrowa. Další série má co napravovat kvůli konci té 2. Uvidíme, tahle show má větší potenciál. 6,5/10 ()

liquido26

Druhá série prostě neudržela to tempo a atmosféru té první. Bylo tu plno divných věcí a nesmyslů, málo akce, hodně keců ala CW. Jednoznačně nejhorší byl poslední díl. No a co měl znamenat ten Bruce Wayne? Dick o něm mluví celou první sérii jako psychopatovi, kterého pohlcuje jeho vlastní temnota a tady se ukáže takový příjemný stařík s britským přízvukem, kterému ani vteřinu nejde věřit, že by v netopýřím kostýmu potíral zločin v Gothamu. ()

Zek

Celou sérii se jenom kecá a kecá, když už přijde nějaký ten souboj, tak trvá jen pár minut. Celá zápletka se táhle několik dílů, aby byla hned v posledním díle vyřešená během pěti minut. Jak první série překvapila a vynikala změnou od CW seriálů, tak tohle bylo u druhé série všechno hozeno do koše. Celkové hodnocení 50% ()

Drirr

Už jsem chtěl napsat, že po přetrpěné sérii to byl nakonec celkem fajn konec s dobrými souboji (byť i tady je množství nelogických pitomostí, ale to je takový znak celý týhle série). Jenže pak přišel ten sloup a já zůstal nevěřícně zírat v jednom velkém wtf. Co to doprdele bylo? To ta smrt nemohla přijít třeba během souboje s kýmkoliv? Jakože cože? Pochopil to někdo? ()

gumbo

Tohle bude trochu delší, takže pro ty kterým se líbila první série a byli trochu nepříjemně překvapeni posledním dílem (a.k.a. "sen"), tak těm doporučuji: NEPOUŠTĚT, 2 ŘADA = ZKLAMÁNÍ. A nyní trochu detailněji. Druhá řada nám totálně mění dějové schéma a místo road movie s hrdiny tu máme trochu usedlejší děj, ve kterém se už na začátku dostáváme do Titans tower a vypadá to, že se nám tu rozjede klasická týmovka, kterou známe z komiksů. Prvních pár dílů má dobrou gradaci. Představí se nám hlavní záporák (Deathstroke) a a pár nových tváří. Zjistíme, že původní Titáni mají nějaké temné tajemství a spousta dějových linek vypadá sakra nadějně. Jenže pak přijde zvrat. Někdy kolem 4. dílu se nám děj absolutně zastaví a celé se nám to promění v prapodivnou psycho-telenovelu. Řeší se tu absolutní nesmysly, děj a chování postav nedává smysl a vy si jen říkáte: "WTF, kdy se to pohne". A já vám na to odpovím: "Nepohne." Až do posledního dílu. Ten je ale esencí toho, co nabízí celá série. Nadprůměrné dvě třetiny, kde je spousta akce a všechny problémy se (které byly předchozích x dílů neřešitelné) se rázem vyřeší. Ale to by tolik nevadilo. Takovou strukturu má spousta seriálů a dá se to přežít. Jenže tady po katarzi diváka čeká ještě poslední třetina posledního dílu, která je vyloženým utrpením. Po jednom crazy dějovém zvratu (říkal jsem si: "Asi ji skončila smlouva, protože jinak to nechápu.") se tlachá a tlachá a vy si říkáte: " To má být jako vyvrcholení série?". Já u té poslední třetiny trpěl jako už dlouho ne.Za mě prostě strašná škoda a další DC projekt co se nakonec nepovedl. Přitom Titáni jsou skvělý materiál a dalo se z toho vytěžit tolik. To by jen v DC museli vědět jak s tím pracovat. - Good bye, Dick Grayson - 45% ()

• Natáčení druhé sezóny začalo 2. dubna 2019 a skončilo 20. září 2019. Produkce byla dočasně pozastavena v červenci 2019 kvůli smrti koordinátora speciálních efektů Warrena Appleyho – druhá série je tak věnována jeho památce. (fiLLthe3DD)
  • Tato epizoda byla původně určená jako finále 1. série, tvůrci se však z neurčitých důvodů rozhodli jinak. Důkazem toho také je, že vzhled postav v této epizodě koresponduje s celou první řadou, nicméně od dalších dílů se již liší. (NiWi)
  • Předtím, než byla epizoda odvysílána, se tvůrci nezávazně zeptali diváků platformy DC Universe, zda by měla postava Jasona Todda (Curran Walters) v seriálu žít nebo ne. Anketa dopadla v poměru 51 % ku 49 % pro to, aby Jason zůstal naživu. (NiWi)