foto

Brenton Thwaites

  • nar. 10.8.1989 (27 let)
    Cairns, Queensland, Austrálie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Brenton Thwaites se narodil dne desátého srpna roku 1989 v Cairns v Queensland v Austrálii rodičům Peterovi a Fioně. Je to australský herec a komik. Vystudoval na Cairns State High School ve Far North Queensland a obor herectví na Queensland University of Technology (zkráceně QUT), kde promoval v roce 2010.

Svou kariéru začal krátce po vystudování QUT a to ve svém filmovém debutu ve snímku Charge Over You a jednom z epizod seriálu Sea Patrol. Mimo to, že se objevil dokonce i v soap opera Home and Away, kde ztvárnil Stu Hendersona, ho v témže roce kontaktovala Fox8, aby si zahrál v drama SLiDE, s čímž vřele souhlasil.

V roce 2012 si zahrál v remaku oblíbeného kultovního filmu The Blue Lagoon nově přejmenovaného v nové verzi na Blue Lagoon: The Awakening. Jeho nejznámější role přišly až roku 2014, kdy byl obsazen po boku famózní Angeliny Jolie do hollywoodského megafilmu Maleficent, kde zpodobnil prince Philipa a do amerického snímku The Giver, kde ztvárnil hlavní postavu Jonase a zahrál si tak vedle slavných jmen jako Jeff Bridges nebo Meryl Streep.

P. J. D.

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace