Reklama

Reklama

Láska kvete v každém věku

  • USA Three Ages (více)

Obsahy(1)

První celovečerní groteska Bustera Keatona je inspirována Griffithovou Intolerancí. Tři děje ze tří dob - pravěku, starověkého Říma a současnosti - se prolínají a ukazují nám boj Friga s nepřáteli o krásnou dívku. (Rosana)

Recenze (22)

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

[3,5*]     "Through every age there is the faithful worshipper at Beauty's shrine.         . . . Buster Keaton"     Prvá celovečerná groteska Bustera Keatona, ktorá je skôr len taká úsmevná, než aby som sa išiel pri nej popukať od smiechu. Výborné gagy tu bezpochyby sú, len vzhľadom na dĺžku filmu ich nie je až toľko (medzi tými najlepšími sú podľa mňa "Last National Bank", praveká obryňa a výmena "poškodenej pneumatiky" v psom záprahu). Nechápem len, prečo sa musel Buster Keaton takto opičiť po Griffithovi (o paródii na Intoleranciu sa dá hovoriť len čiastočne, skôr ide o čerpanie z nej). Akoby nemal dosť vlastnej invencie. Videná reštaurovaná verzia z roku 2015, s veľmi dobrou hudbou od Mont Alto.     "Get rid of that big boob and meet me outside. I am sitting behind you pretending to be asleep." ()

dwi 

všechny recenze uživatele

Odkud Buster Keaton čerpal tolik geniálně komediálních nápadů je pro mě prostě záhadou. Ať už se díváme na jeho krátké či dlouhometrážní grotesky, vždy dokáže překvapit neotřelou inovativností a ztřeštěnými gagy, které obludným tempem sype z rukávu. Three Ages dodnes zůstává neotřelou satirou a škodolibu parodií na Intoleranci. Místo nesnášenlivosti, jež Griffithovým opusem víceméně proplouvá, naopak Keaton upřednostil láskyplné rošády na pomezí třech historických dekád (pravěk, období starověkého Říma a „jazzový věk“). Zpočátku nekňubovským způsobem se ve všech dějinných etapách pokouší získat srdce něžného protějšku, ovšem síly musí měřit s o mnoho vyvinutějším sokem (fazóna Wallace Beeryho je k tomu přímo předurčena). S osobitým důvtipem, akrobatickou mrštností a grandiózními zvraty samozřejmě dostává do kolen svého korpulentního rivala, stejně jako tehdejší komiky (promiň Charlie). ()

Reklama

StaryMech 

všechny recenze uživatele

"Trojí věk", první celovečerní film Bustera Keatona coby režiséra, je vlastně koláží z tří krátkých, které spojuje téma Lásky - natruc Griffithově "Nesnášenlivosti". K dílu mají kritici, zvlášť srovnávají-li je s pozdějšími celistvými snímky "Ta naše pohostinnost" a "Sherlock mladší", výhrady. Mě pobavilo neméně, zejména okamžiky z doby kamenné (jízda na animovaném dinosaurovi, testování nápadníků, věšticí želva ...) a závěrečným šprýmem s pejskem - v něm se zrcadlí dnešní Češi stejně jako Keatonovi krajani-současníci. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Už jen proto, že Intolerance mi lezla krkem, musím Busterovi stranit a tleskat. V úvodním dějství jsem si nevím proč vzpomněla na Vesmírnou odyseu, za což musím taky trošku zatleskat - ještě to ani nebylo natočeno a už to parodoval. Ono když se to tak vezme - tím kamenným obličejem si dělal srandu ze všeho. FIRST NATIONAL BANK vs. LAST NATIONAL BANK. ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Povětšinou nepříliš vtipná Keatonova variace na Griffithovu Intoleranci, chcete - li parodie. Busterovy příběhy o lásce, která kvete v každém věku se odehrávají ve třech různých časových dobách. Nicméně prostor pro vtipné gagy byl většinou promrhán. Nakonec nejlepší bude ještě závěr ve stylu Lloydova O patro výš. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Keaton film natočil jako sérii samostatných epizod, které bylo možno rozdělit na krátké filmy pro případ, že by celovečerní film neměl úspěch. (Michal74)
  • Přestože se v titulcích objevuje jméno Oliver Hardy, slavný komik zde nehrál. Byl to podobně vypadající Kewpie Morgan. (Kulmon)
  • První celovečerní film Bustera Keatona. (Kulmon)

Reklama

Reklama