Rakka

• Kanada Rakka (více)

Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

Untentrauer

Nemám rád neukončené příběhy, když mě něco zaujme tak chci vědět, jak to dopadne. Nicméně zpracování je perfektní a jako reklama se studio předvedlo. 1* extra navíc za Weaver. ()

M1k9

Dle typu mimozemšťanů vyplouvá na povrch podobnost s District 9. Neill stále těží z této základní a nutno podotknout povedené kostry. Zcela jistě to mohl být dlouhý koukatelný film. Snad si šetří energii na další projekty. 8.5/10 ()

Blue.Shark

Absolutní nekriticá unešenost distopickým pohledem na přátelské návštěvníky z mojí strany. Těch 20 minut nastínilo obrovské množství směrů, kterými by se mohlo potenciální (jasně, že jen vysněné) pokračování ubírat. Porce hnusu a dehumanizace, které je tu divák vystaven, je něco, co jsem dlouho nezažil. Tohle by v případě celověčeráku nebo seriálu byl masakr první třídy. A Sigourney Weaver je prostě dokonalá. Vibes prvního Termouše. ()

Antaeus

Prečo TOTO nie je celovečerák?? A čo sú to tu za debilné "komentáre", že "zase mimoni" alebo "točí furt to isté"? Spielbergovi snáď niekto vyčítal, že točí furt blokbastery? Ale k veci: VÝBORNÁ postapo atmosféra perfektne podfarbujúca narativ Riplijovej. Beznádej ľudstva a jeho odhodlanie bojovať až do neodvratného konca. Načrtnuté dejové línie, otvorený koniec, zúbožená Zem.. JA CHCEM KURVA CELOVEČERÁK!! ()

Saur.us

Série gore obrázků na ohrané téma bez většího nosného děje, které slouží jako Neilova prezentace nápadů do jeho budoucích filmů, nic víc. ()

bulbasaur

Typický Blomkamp. Krátke dielko ktoré sa skôr podobá na dlhý trailer (pevne dúfam že to raz Neil dotočí do podoby celovečeráku). Taký temnejší District9 kde ufónci niesu utečencami ale kolonizátormi. Potešila audiovizuálna stránka veci, čo je u Neila štandardom. avšak stopáž ma neukojila, chce to vidieť viac. ()

Hapretor

Proč nedaj Blomkampovi pořádnej balík prachů??? ... Myslím, že jako jeden z mála režisérů by dokázal konečně natočit kvalitní syrové a nekompromisní sci-fi. Ne takový hovadiny jako nový Alien nebo ten Avatar a podobný hovínečka ... ()

Rathalos

Dalsi kratas,kde si zahrala aj Sigourney Weaver odohravajuci sa v buducnosti,zo zaciatku to vyzeralo velmi dobre a nadejne,ale postupom casu to stratilo smrnc...:-) ()

Charlie84

Z Oats Kraťasů má rozhodně tenhle největší potenciál. Koncept navrženého světa je fajn, samotná akce a všechny postavy včetně dialogů jsou ale natolik debilní, že dvě hvězdy jsou více než férové. ()

Likan7

Obrovská škoda. Po úvodu jsem vrněl blahem a říkal si "vemte si moje peníze a natočte to!". Jenže pak se to někde zaseklo a parádní námět vyjde to ztracena. I tak bych si celovečerák dal s chutí. ()

vikino1

V HD nebo 4K na velké televizní famózní podívaná. Teraformace Země je exelentní. Pokud tomuto kraťasu někdo vytýká slabý vývoj postav nebo neposouvání nějakého děje někam - lidí se kurva proberte! Tohle je kraťas - upoutávka na něco co by mohlo vzniknout. Předvedení toho, co je Blomkamp schopen vytvořit. Navíc za 20 minut - co kam chcete posouvat ? ()

Knor

Úžasný, Neill Blomkamp je vizionář sci-fi žánru. Temné, pochmurné, depresivní a brutální podobně jako District 9. Jsem rád, že právě Blomkamp bude mít pod palcem vetřelčí film, k nikomu lepšímu se to dostat nemohlo. ()

MAAUZ

Blomkamp umí dokonale převést koncept do skutečnýho obrazu takovym způsobem, že vypadá vždy luxusně! V každém jeho příběhu najdete maniaka, kterej je něčím/někým posedlý, a pokaždý ho hraje nějakej vyšinutej magor. Neil patří určitě mezi mé oblíbené ski-fi režiséry. A Sigourney Weaver se začíná probouzet z kryospánku. ()

Emafera

Slibný film, který působí dojmem, jako by na něj došly peníze a předčasně skončil. Vizuálně pěkné, námět zajímavý, ale ten závěr byl takový žádný. Určitě by se z toho dalo dostat víc. ()

Fungore

Neil chce opravdu dokázat, že má vlastní vizi a opět se mu to daří. Žádný jiný režisér nemá větší potenciál udělat pořádný snímek s mimozemšťany. Zde se jedná o první krátkometrážní snímek z Oats série. Velmi vydařené. Efekty reálné, emzáci mají originální a zajímavý vzhled.. jedná se o drsnější invazi a její následky na svět lidí. Tento film jako celek je poskládán z mnoha záběrů, někdo by řekl, že je to pospojované jako videoklip, ale podle mě to jako úvodní zasvěcovací první díl nevadí. Je vidět, že Neil má opravdu mnoho nápadů a nemá zde tolik časového prostoru, aby to bylo stříhané lépe. Ale střih by zde vadil jen hovadům, kteří tu na čsfd samozřejmě jsou a musí kritizovat každičkou věc, přitom by sami neměli ani 10% nápadů, které můžeme vidět zde. ()