Základna

• Kanada Firebase (více)
Krátkometrážní / Sci-Fi / Horor / Válečný
Kanada, 2017, 27 min

Experimentálny film od režiséra a zakladateľa spoločnosti Oats Studios Neilla Blomkampa (District 9, Elysium) zachytáva udalosti počas vojny vo Vietname, kde sa obe strany stretnú s novou a nečakanou hrozbou, na ktorú nebol nikto pripravený. (fichilles)

Corpsegrinder

Sci-fi z Vietnamu je námět co by si určitě zasloužil víc jak 25 minut, obzvlášt v takovým zpracování. River God a jeho design super a jeho způsob čištění pralesa jako variace na útoky US vojáků je dobrej nápad. Dokonce i hlavní hrdina zahranej dobře ačkoliv si myslim že po zrušeným Vetřelci by si tuhle roli zasloužil Michael Biehn. Gore a krve je tu tři prdele. A ani tentokrát si Blomkamp neodpustil narážku na Halo a použil railgun ze hry :)) ()

SOLOM.

Na rozdíl od ostatních kousků tohoto režiséra, mě to tentokrát bohužel zas až tolik neoslovilo. To ovšem neznamená, že by Neill Blomkamp nedokázal zaujmout mou pozornost. Jen prostě dávám přednost District 9 a přesun do vietnamské džungle nedopadl přesně podle mých představ. Opět to bylo po morbidní stránce velmi slušně zpracováno, ale vizuální efekty v některých scénách dost skřípali (hlavně ty hořící). Nicméně tento chlapík má u mě rozhodně zelenou a těším se na každý jeho další kousek. 50% ()

Lenka.Vilka

Co se to tady děje? To budou všechny konce takový? Jenže tentokrát jsem se chytla hned na začátku a nepustila. Chci tím říct...je to skvěle natočený. Úplně jsem se tam ocitila, protože dost toho působí vážně jako dobový záběry. Jenže to má úplně stejný problém jako první kraťas: tak dlouho se o tom mluví na začátku, až na konec není čas. Jenže tentokrát mi to nevadilo. Končí to správně a úderně. Jenom je škoda, že o té jedné věci se nedozví víc. Ale to jenom zamrzení, ne vada na kráse celku, kterou nezvládnu odpustit... ()

luka4615

Další krátkometrážní snímek z dílen Oats Studios, tentokrát však z vietnamské džungle. Stejně jako předchozí snímek "Rakka", je i Firebase špičkově zpracovanou záležitostí, u níž je 27 minut sakra málo. Tyto nápady a zpracování si zcela jistě zaslouží velké plátno, větší rozpočet a delší stopáž! (VideaČesky.cz) ()

JohnCZ

Stejně jako u prvního kraťasu musím ocenit i u Firebase velice slušnou technickou stránku a hodně zajímavý nápad, který ale po stránce logiky stojí na velice vratkých nohách (okolnosti vzniku zejména). Prostředí vietnamského konfliktu ovšem zaujme vždy a temná, skoro až predátorovská atmosféra, tu je navozena skvěle. Dějově by to ale opět chtělo dotáhnout do něčeho uspokojivějšího. ()