Po tom, čo čudácky boháč tragicky zahynie pri leteckom nešťastí sa niekoľko ziskuchtivcov zíde v jeho sídle na súkromnom ostrove, v snahe zmocniť sa zlata, ktoré vlastnil. Po príchode na miesto však čoskoro začnú jeden po druhom umierať rukou neznámeho vraha, čo medzi nimi vyvolá atmosféru strachu, nedôvery a vzájomného podozrievania. (Karamanlis)

Davis81

Zajimave na tom je fakt, ze film byl uveden do distribuce az 42 ket po natoceni...jinak to neni zajimave. Napeti minimalni, vykony prumerne..... ()

Karamanlis

The Intruder by sa dal charakterizovať ako ranný slasher s nádychom gialla. Skupinka ľudí, prahnúcich po majetku zosnulého podivínskeho boháča v jeho sídle postupne dostáva do tela od tajomného vraha, pričom vraždy prebiehajú buď implicitne alebo sú počas nich vidieť iba zabijakove ruky. Nečakane sa tu k slovu dostanú aj martial arts scény, ktorých choreografia a protagonisti ma úprimne pobavili. Zaujímavejší než samotný film je však možno jeho príbeh. Intruder po svojom nakrútení v 70. rokoch (jeho rozpočet bol 25 000 USD) nebol kvôli rozporom medzi distribútormi nikdy vydaný a jediná známa 35 mm verzia zmizla skôr, než tento horor vôbec niekedy stihol dostať šancu na domácom video trhu. Až v roku 2012 majiteľ spoločnosti Garagehouse Pictures Harry Guerro v opustenom sklade náhodne objavil hrdzavejúcu plechovku s jeho kópiou a zaujala ho. Skontaktoval jeho tvorcu Chrisa Robinsona, ktorý bol ohromený z toho, že tento dávno oželený kúsok ešte vôbec existuje. Guerro sa rozhodol dať snímku vyčistiť, zrevitalizovať a v auguste 2017 vydať na Blu-ray. The Intruder sa tak po vyše 40 rokoch konečne dočkal svojho debutu. ()

Paldiny

Prebratie z kómy po 40 ročnom spánku budí záujem, film samotný už moc nie. Počas prvej hodinky som už len čakal kedy na scénu nastúpi poručík Columbo, ktorý s cigarou a trefnými poznámkami vypátra to červivé jablko čo to tam po večeroch vraždí. Nudnú konverzačku preruší snáď iba prvá noc, kde je premiérovo aj naposledy prítomné napätie. Hypnotické tóny sa počas nej pohrajú s nervami a správne načasovanie pozve na chvíľu tiež zimomriavky. Ale to je na úvodnú hodinu tak všetko. Čo ale príde s poslednými 30 minútami to už stojí za zmienku. Najskôr hoši na seba vytasia chi jiu jitsu v naprosto komickom prevedení, potom na scénu dokráča Large, vyzná lásku žene v červenom a ja som z toho úplný magor. Záver teda uletené guilty pleasure, kde hrá nechcený humor prím do takej miery až divák zabúda, že si mal v pláne pozrieť iný žáner. ()

• Ide o stratený film, ktorý po svojom dokončení v 70. rokoch kvôli rozporom medzi distribútormi nebol nikdy vydaný a jediná 35 mm verzia zmizla skôr, než Intruder stihol debutovať na domácom video trhu. Až v roku 2012 majiteľ spoločnosti Garagehouse Pictures Harry Guerro v opustenom sklade náhodne objavil hrdzavejúcu plechovku s jeho kópiou a zaujala ho. Rozhodol sa dať snímku vyčistiť, zrevitalizovať a v auguste 2017 vydať na Blu-ray. Skontaktoval aj jeho tvorcu Chrisa Robinsona, ktorého prekvapilo, že tento dávno oželený kúsok ešte vôbec existuje. (Karamanlis)