Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

elanius

(37/2019) / No klasika. Strašne dobre sa na to pozerá, ešte lepšie sa to počúva, Woody je stále majster scenára a dialógov. Prvá polka je snáď trošku zaujímavejšia a trochu pripomína Take the Money and Run, ku koncu sa už viac kecá. Nechýbajú vtipné postavičky a bizarný príbeh, ako vždy. Klasická Woodyho komédia. (8/10) ()

misterz

Tak neviem, asi pánovi Allenovi začínam prichádzať na chuť. Nič prevratne dokonalé tu síce nie je, ale kto veľa nečaká, bude milo prekvapený. Ide najmä o zábavu, ale nie len tak hocijakú. Film je presiaknutý inteligentným, milým humorom s iskrivými dialógmi, hlavne medzi na prvý pohľad jednoduchším manželským párom. Ale ilúzia jednoduchosti je naozaj iba ilúzia. Opak je pravdou. Povedal by som, že tu ide o manželskú konverzačnú excelentnosť. Dej bol síce veľmi priamočiary, ale to v tomto prípade nevadilo, pretože práve vďaka tomuto žiadna nuda nehrozila. Myšlienka, že peniaze človeka nespravia šťastným tiež nie je na zahodenie. Preto u mňa slušný nadpriemer a na záver konštatovanie, že ide o ďalší z filmov ako stvorených na vytvorenie pohody a peknej chvíľky. 80/100 ()

CheGuevara

Bohužel se tento film nedá zařadit mezi Allenovy úspěchy nebo jeho novodobé propadáky, o to húř je komentátorovi. Allen staví film na nosné komediální konstrukci, jenže hned v první polovině ji opouští, aby se najednou se vrhl do společenské satiry a kritiky. Ano, do snobů se pustil s velkou vervou, ale bohužel nikterak originálním zposoben. Veškeré vývoje postav jsou dopředu odhadnutelné a celý příběh je spíš vrstvením scén. Aspon že Woody nezapomněl být vtipný. Dialogy jsou vtipné a legrační, ale postupem času působí tak trochu nadbytečně. Je jich prostě příliš a divák se jich snadno přejí. Možná po druhé projekci bych se těch vychytaných vtípků všímal a vážil více, ale napoprvé je to spíš Woodův průměr. Umíš to lépe Woody! ()

genetique

Pri Woodyho filmoch to ide u mňa pekne ako na hojdačke, no stále to ostáva v pozerateľnej rovine. Darebáčkovia majú ďalší znamenitý nápad, ktorému by som pred tridsiatimi rokmi určite bez obáv pridal hviezdičku, no v tomto smere akoby Allenovi niečo dochádzalo. Stáva sa z toho ako celku niečo úplne bežné, pomalé, fádne. Film má však aj veľké devízy. Tá romantika tam jednoducho nemala čo robiť. Určite sa na ňom dá zasmiať, nápady, ktoré sú už v pár komentároch spomenuté vedia dostať diváka do kolien a stále mi imponuje aj to jeho neuroticko-kŕčovité vystupovanie, na ktoré sa asi vždy pri komédiách podobného zamerania rád pozriem. 70%. ()

zuzinka2

Další konverzační komedie z dílny W. Allena, plná výborných hlášek (což ale bude možná bohužel jediné co si z celého filmu zapamatujete). Film nejvíc baví na svém začátku a potom až úplně na konci. Prostředek mě přeci jenom příliš nebavil a přiznám se, že jsem docela měla problém udržet pozornost, ale finále a loupež náhrdelníku film opět vylepší a konverzace na večírku jsou opravdu výborné ("konverzuj, ale nemluv" ).Celkově bych řekla, že film patří spíš k průměru ve filmové tvorbě W. Allena a já vždy budu upřednostňovat jiné jeho filmy, ale i tak docela příjemná zábava. 70% ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)