Vrahův polibek

• Česko Polibek vraha (více)

Davy Gordon je boxérsky šampión, v tejto chvíli sa mu však práve nedarí. Po prehratom zápase sa rozhodne prijať ponuku svojho strýka a stráviť pár dní voľna na farme, ďaleko od hluku a zhonu mesta. Náhodne spoznáva Gloriu, ktorá pracuje v tančiarni pre gangstra Rapalla. Davy Gloriu ochráni pred ďalším z Rapallových návrhov a tak si získa sympatie mladej ženy. Davy s Gloriou sa do seba zamilujú, chystajú sa vziať a odísť na strýkovu farmu. Tesne pred odchodom si Davy ešte potrebuje vyzdvihnúť peniaze od svojho manažéra Alberta a dohodne si s ním stretnutie. Náhoda však kruto zasiahne do života všetkých postáv. Rapallo nezabudol na úrážku, ktorú mu uštedril mladý boxer a chystá pomstu. Pošle svojich zabijakov, aby Davyho zmlátili, tí si ho však pomýlia s Albertom, ktorý zakrátko zraneniam podľahne. Keď sa Davy dozvie o Albertovej smrti, vydá sa hľadať Rapalla. Sokovia sa nakoniec stretnú v opustenej továrni na figuríny... (oficiální text distributora)

bari68

Kubrickov ranný Noirovský film bohužiaľ aj napriek svojej dĺžke miestami nudil,jednoduchosťou príbehu neohúril a ani hercami neuspokojil.Čo stojí za zmienku a pochvalu je jeho typická kamera,práca s hudbou alebo ak ospravedlníme zvuk tak aj oný boxerský zápas. ()

Han22

No každý nějak začínal. Kubrick si vybral černobílou noirovou romantiku, která pokud se oprostí od úcty ke jménu stojí zkrátka za houby. Mizerní herci, primitivní scénář (boxer se zamiluje do přítelkyně mafiána) a i na tu délku je to neskutečná nuda. A flashbacky ve flashbacích flashbacků. Na druhou stranu, Kubrickovi se povedlo to, co bych nečekal - akční scény. Boxerský zápas, honička po střechách a závěrečný fight jsou z říše snů... za tyhle scény dvě hvězdičky. ()

Prcek54

Velmi slabá "noirovka" která se za chvíli vytratí z paměti. Kubrick zde velmi pěkně pracoval s retrospektivním zpracováním, kdy celý odvyprávěný příběh ještě rozdělil do menších kapitol, nicméně na tu dobu to už nebyla žádná novinka. Krom toho byl celý příběh naprosto plochý a i když měly tyto kapitolky různé propojení, tak jako celek moc nefungovaly. O rok starší Zabíjení je jiná klasa! ()

Ezekiel1

První zklamání ze Stanleyho Kubricka. Jako jeho fanda bych se moh vymlouvat, že ho omlouvají jeho začátky. Zde to však není na místě, protože už o rok později natočil geniální THE KILLING a poté i PATHS OF GLORY. Prosťoučká zápletka. Díky minimální stopáži Vám film navíc uteče jako voda a nic hlubšího ve Vás nezanechá. ()

M.I.K.E.

Pěkná live kamera a hrátky s noir odstíny nezachrání absenci nějakého příěhu. K tomu ta příšerná závěrečná bitva alias kdo trefí více fugurín. Nestyděli by se za ni ani Laurel a Hardy. ()

Jorge-Z

Kubrickova prvotina. Krátké, stručné, ale zato bez omáčky a rovnou k věci. Boxerský zápas je nafilmován skvěle. ()

Emo-haunter

Počátek Kubrickovy tvorby, ve které už i zde ukázal svůj potenciál v oblasti kamery, střihu a zvuku. Příběh podle mě dosti jednoduchý a zápletka také. I když se jedná o noir film, stále mě o dost víc dostalo Zabíjení. Ale každý někde začínal, i pan Kubrick :) ()

JohnFarst

Kubrickov druhý film ma celkovo nezaujal. Má to jednoduchý príbeh, na svoju dobu klasické až silené herecké výkony ale zato výbornú gradáciu a pekne volené uhly kamery. Hlavne tá kamera ma zaujala a všímal som si na 50. roky neštandardné hrátky s ňou. Bozk vraha má svoju noirovú atmosféru, ktorá ku koncu vzrastie dvojnásobne ale celkovo film pôsobí až nudne a nezáživne, bez akýchkolvek pamätnejších scén alebo dialógov. Franka Silveru som nepoznal, takže nemôžem posúdiť či hraje na svoj talent dobre alebo zle ale tým, že som ho videl prvýkrát som usúdil, že išlo skôr o priemernejšieho herca jeho doby. Nuž ale to boli len Kubrickove začiatky, všetci predsa vieme, že jeho zlaté časy ešte len čakali za rohom. ()

TomasKotlant

Zajímavý film s minimem mluveného slova, kterému však v kritických chvílích chybí více napětí. Jeden z mála filmů, kdy mi silákovy schopnosti připadaly podceněné.. Přijde mi divné, že má profesionální boxer problém se třemi chlápky, natož s jedním. Některé detaily jsou opravdu povedené, například místnost s figurínami nebo pomalý výtah jsou geniální, ale nedaří se tyto detaily ideálně skloubit do jednoho celku.*** Ve zkratce: Gangster vs. boxer. ()

Petrus1

A zase Kubrick…jako nejsem si jista, kdo byl teda horší, jestli ten nechutnej slizkej dědek nebo ten šmírák a fetišista boxer Davy. Zná děvče dva dny a už je do ní zamilovanej až po uši (tak kdo ví, jak dlouho ji z okna pozoroval, jak se svlíká – ženská nemravná! Si ani nemůže zatáhnout rolety! :-)). Má to hooodně pomalej rozjezd, ale ke konci je to celkem akční a pak zas ta podělaná romantika! Hodnotím s ohledem na rok výroby a žánr, ale musím říct, že mě Stanley moc nepřesvědčil a trochu mě to mrzí! Jo a je to starej smradlavej chlap a je! (jako nemyslím pana režiséra :-)) A já si jdu spravit chuť něčím lepším…;-) ()

S.Dedalus

První Kubrickův profesionální film je trošku naivní lovestory dvou osamocených lidí. Ještě tomu chybí budoucí režisérova genialita, která se začala projevovat v hned následujícím filmu. Tak jako tak jsem se ale určitě nenudil. ()

Folky

Ještě že je film tak krátký. Sice jsem se nenudil a celkem to uteklo, ale prostě ničím nezaujalo. Spusta scén je zajímavých ale všichni hrdinové nesympatičtí. Nevím o co se tady Kubrick snažil, ale každopádně mu to nevyšlo.70% ()

GOREGASM

Kubricka musím zkompletovat a tak jsem sáhl po Killer´s Kiss. Nejde samozřejmě o filmařinu, kterou známe z jeho světoznámých majstrštyků, ale na rok 55 je vidět, že Kubrick viděl už tehdy svou...jinou optikou než ostatní a minimálně kamera a nasazení herců jasně naznačuje, že Kubrick od začátku chtěl posouvat hranice, být jiný. Film samotný začne zlehka, ale nakonec vygraduje velmi zajímavým způsobem. 60% ()

Biopler

Kubrick sa vo svojom druhom filme pomaly rozbieha, no v druhej polovici je to na 50. roky skvele zrežírovaný film-noir, vo filme je vidieť kopec experimentov výnimočného režiséra (negatív v sne, odrazy v zrkadlach, ...). Kvalitu filmu bohužiaľ znižujú herecké výkony, ktoré sú podpriemerné. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014