Matrix Resurrections (2021) odpad!

Sra*ka století! Flashbacky z minulosti, osudové kecy, recyklovani starého, Keanu Reeves jehla v p*deli při hraní. Ta změna pohlaví v tomto případě nikomu neprospěla. Vyhybejte se obloukem. Tento film může trvale poškodit zdraví. Takhle se ničí kult. 0% nebo tedy -100%

Gladiátor (1992)

Na Gladiátorovi oceňuji zejména realistické vyobrazení boxerského sportu. Není zde stupidně nastíněno jako u ságy Rocky, že se frajeři mlátí 15 kol hlava nehlava bez ochrany rukou před obličejem a více méně jim nehrozí ujma na zdraví. A to i přesto, že cáká krev na všechny strany. Zde jsou opravdově popsány problémy typu: "Budeš boxovat znovu a hrozí Ti krvácení do mozku." Přítel hlavního hrdiny Romano a jeho celoživotní následky v důsledku několika ran pěstí během jednoho kola. Nic se nevede v pomyslně rukavičkách a to nejenom díky závěrečné scéně. :) Snímek mohl mít potenciál kultovní záležitosti, kdyby do hlavní role nebyl obsazen hereckou múzou nepolíbený James Marshall. Slušelo by se k němu říci, že jde o prkno bez emocí. Nechci spekulovat nad tím, jak se na castingu k roli dostal. :) Solidní nadprůměr a vysoce podhodnocený film. Škoda. 65% vyjádřeno 4* problematickou škálou zdejšího hodnocení.

Tenet (2020)

Bez mučení se přiznám, že ačkoliv mám Nolana rád, tak tady se nechal příběhem zahnat. Jeho rukopis zmítající se v neustálých časových smyčkách začíná být únavný. Tuctový mainstreamový divák nemůže mít šanci postřehnout tyto detaily. Příběhy možná zdánlivě vypadají úplně jinak. Z mého pohledu se jedná o nuance jako přes kopírak s rozdílem proměnných hlavních postav. Už nemám pocit inovativnosti, ale jakéhosi tvůrčího záseku. Hlavní herecké obsazení na mě působí nedůvěryhodným dojmem. Něco na způsob…hrajeme a děláme tu na place něco podle scénáře, se kterým se sami příliš neztotožňujeme. Jejich charisma působí notně frigidně. Mám velký problém zkrátka uvěřit tomu, co dělají. Časová stopáž je opravdu zdlouhavá a únavná. Jednoznačně krok zpátky ve filmografii jednoho z nejlepších režisérů současnosti. 60%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

O T2 budou jednou hovořit nastávající generace stejně jako o nejslavnějších dílech Michelangela či Salvadora Dalího. Naprosto nadčasová záležitost a to nejen pouze svým žánrem. Všechny komponenty jsou takřka bezvýhradně dokonalé. Vynikající hudba, úžasná výprava, výborné digitální a dechberoucí akční scény (nezapomenutelné dopravní honičky). Nosnou kostrou příběhu je vztah chlapce a stroje. James + Linda + Arnold na vrcholu svých sil. 100%

Terminátor: Temný osud (2019)

Jestli mívá pokračování Terminátora od božského druhého pokračování chyby, pak je zcela jistě nalezneme v oné osudovosti a nepřehledných časových smyčkách. Casting záporáka je celkem povedený. Totéž se už nedá říci o rádoby drsné pokračovatelce Michelle Rodriguez, která si se svým 1m20cm hraje na tvrďačku a vůbec ji její hereckou etudu, která pramení v přetvářce, nemůžete věřit. Zdatně tomu sekunduje postava dvojčete Ester z Pošty pro tebe. Linda s Arnoldem nepotřebují výraznější komentář, protože kdykoliv se objeví, tak srdce zaplesá. Akce v Temném osudu šlape. Za sebe bych vyzdvihl zejména úvodní fight scénu v továrně. Člověk se při sledování hlavních hrdinek Dani, Sarah, Grace neubrání dojmu toho, že fu*k up kampaně Me Too je zkrátka všudypřítomný. Celkově nové T nepotěší ani neurazí. 55%

To Kapitola 2 (2019)

Obrovske zklamání. Jinak se to ani nazvat nedá. Očekávání a těšení se 100%. První díl byl přitom tak slibný. Netvrdím, že jde vylozene o průser...par scén snese přísnější měřítko (Napriklad CAMEO Kinga potesi).Chemie mezi postavami 0. Neustale vlezle fleshbacky. Člověku jde z toho az hlava kolem. Katastrofální digitalizace. Stejne jako IT (1990) je i nyní první dil lepší než druhý. Řečeno slovy hlavnich protagonistů. ''Chtělo to lepší konec.''

Leaving Neverland (2019)

Co k tomu říci? Člověka to naprosto pohltí a vtáhne. Kdo "Majkla" nemiloval? Na druhou stranu jeden by řekl, že zřejmě přestanu poslouchat The Beatles, protože Lennon mlátil ženy. Queen, protože infikovaný a nezodpovědný Mercury mohl nakazit své milence nemocí AIDS. Mám pokračovat? Je mi líto obětí, ale i Jacksona samotného. Když vidím poslední dobou, co se ve světě děje Kevinu Spaceymu, či Liamu Nessonovi, tak mám pocit, že do této šablony tato aféra dokonale zapadá. Nemusíme hodnotit kvalitu dokumentu, jako spíše obsah sdělení. To je více než děsivé.

Příchozí (2016)

Aktuální téma, které rezonuje v současném společenském světě. Humanita, ztráta komunikace na geopolitické mapě...žánr sci-fi se tak trochu vlastně ocitá na druhé koleji. Velmi odvážný filozofický počin, který se řítí nekontrolovaně a napadá Vaše myšlenkové schéma...Pozorné diváky určitě napadla paralelně vzpomínka na Blízká setkání třetího druhu. 85%

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

Jedeme na motorce bahnem...a BUM...opravujeme auto...Jedeme na motorce pískem...a BUM...opravujeme motorku...Jedeme...atd. hm...celkový potenciál evokované zábavy 0...+ rádoby vtipné a opakující se dialogy hlavních představitelů. Narychlo sešitá blbost české televize, která těží z předchozích působivých cest. Jednoznačné zklamání...přitom fantastický kontinent jako Austrálie si zasloužil určitě něco lepšího. 40%

Terminator Genisys (2015)

Terminátor je určitě fenomén. Zajít na něj je pro filmového fanouška povinnost, ať už bude hrát Arnie třeba v kolečkovém křesle a s kyslíkovou maskou. Téma má pořád, co nabídnout. Přestože je zřejmé, že nemůže dosáhnout kvalit prvních dvou dílů. Genesys nezačal špatně, nutno říci, že úvodní akční sekvence na Zemi je největší devízou snímku. Bohužel interesantně rozjetý potenciál není naplněn. Hlavním důvodem je herecké obsazení. Casting opravdu není chloubou filmu. Jai Courtney jako Kyle Reese je slabým odvarem charismatického Michaela Biehna. Jeho postava je špatně napsaná a doslova tragicky zahraná. Emilia Clarke coby Sarah Connorová se v mnohém zrcadlí s drsňačkou typu Michelle Rodriguez. Naneštěstí její dětinská obličejová vizáž budí notné rozpaky v komparaci s neohroženou nabušenou vůdkyní v podání Lindy Hamilton. Paradoxně nejlepším hercem je "neherec" a filmovými kritiky nenáviděný Arnold. Nevypovídá to o něčem? Sice zde nevlaje americká vlajka, přesto na každém kroku ucítíte americký patos spojený s konverzačním klišé. Navíc doufám, že nejsem jediný, kdo se pravidelně ztrácel ve spleti diskuzního časoprostoru minulost/přítomnost/budoucnost. John Connor SPOILER! jako Skynet dostane pokaždé při konfrontaci se zastaralým T-800 po tlamě. I když by se mělo jednat o vyvinutějšího machra. Nejde z něj jako záporáka strach ani respekt. Terminátor 5 rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Utíkejte do kina bez očekávání a dostane se Vám zábava. Ani evoluce a už vůbec ne revoluce. Jen sázka na jistotu. 60%