Po čtyřiceti letech úspěšného podnikání v oblasti prodeje nábytku Haroldova firma zkrachuje, jelikož je v těsné blízkosti postaven obchodní dům IKEA. V aktu zoufalství a zlosti se Harold rozhodne odjet do Švédska a unést toho, kdo podle něj zapříčinil jeho bankrot – samotného zakladatele IKEA Ingvara Kamprada. Jaké je ale Haroldovo rozčarování, když zjistí, že Kamprad nachází ve vlastím únosu značné potěšení... (Film Europe)

haack

Kdepak... zde zajímavý námět je promarněnou příležitostí natočit něco hlubšího, nebo vtipnějšího, nebo drsného.. Tohle bohužel není nic z toho. Vyčpělá nuda a neschopnost alespoň ve filmu povolit uzdu fantazii. Zvláštní to národ, který se neumí naplno projevit ani na filmovém plátně... Já bych tento námět pojal jako nervy drásající thriller, kde člověk dohnaný k zoufalství udělá vše proto, aby dosáhl své pomsty a zadostiučinění a na zabedněném a hamižném vlastníku řetězce Ikea se ve zlém vyřádí, aby ho dohnal k lítosti a k pokání, které by možná i v něm probudilo člověka, kterým kdysi býval.. nebo tak něco. Rozhodně bych z tohoto námětu nedělal mdlou komedii. 3/10 ()

ostre_pero

Ten rozdiel oproti americkým komédiám je obrovský. Pomalý, nenútený humor, postupne gradujúce situácie. Zážitok aj po dvojnásobnom videní. Odporúčam. ()

vinducha

Tak tohle mi sedlo jak prdel na hrnec . Takové koule jako Harold bych opravdu na stará kolena chtěl mít. Roudmuví ztroskotance , který se po 40 letech relativně normálního běžného života ocitne úplně na mizině, ale ne na dně . ()

Takaru

Další severský film, u kterého jsem si celou dobu tak nějak v podvědomí říkal, ano mezi tyto lidi bych zapadl. Film že života, který stejně jako život, přináší okamžiky a události veselé, dramatické a i ty, které život nenávratně změní. Je to dávka humoru a zkušenosti s bytim v tomto světě se silně hořkou dochutí. Poslední scéna na jezeře to jasně dokládá, nikdo mě nepřesvědčí o tom, že to byl smích úlevy a smíření se s občas pěkně zasraným osudem. 75%. ()

pavala

Severská originalita je nevyčerpatelná. Únos zakladatele IKEA (perfektní námět) a následná série groteskních nadsazených situací. Velmi nápaditý film, žádná nuda, doporučuji. ()

Scandi II – horký severský koktejl filmů

Scandi II – horký severský koktejl filmů