Eli

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

metal.storm

Parádny film, parádny. Naozaj som rada, že som konečne znovu mohla vidieť niečo napínavé. Film má od začiatku dobrý rozjazd, decko s pochrámanou imunitou, a teraz pozor príde spoiler, ktoré sa teší z tak obyčajných vecí, ako je sprcha, komár, s ktorým si pokecá, že si môže objať maminku. Začína to teda rýchlo, a dojímavo. Potom prichádza zvrat, chvíľa, a vy si začnete uvedomovať, že vám film ponúka konečne nejaký ten pohľad na duchov, ktorí nie sú o nič horší ako tí živí. Ale pozor, má to zvrat, a priznám sa, že som naozaj nič netušila. Takže napätie prekvitalo. A možno ani tí duchovia neboli úplne clear, ale stále, boli to nevinné deti. Krásna ukážka, krásne vyvrcholenie, ktoré už síce pripomínalo divný kameňák, ale stále si to udržalo úroveň kvalitného, možno najkvalitnejšieho hororu roku. Bravo. Možno skreslených päť hviezd, ale momentálne zaslúženým právom. ()

dubinak

Tenhle film má nevýhodu, že asi tak hodinu stopáže nemá o čem být. :) Kdo viděl, pochopí. Protože je to akorát takové to misleading diváka, co by se s tím klukem asi tak mohlo dít a proto vyplníme stopáž duchařskými scénami, podivnými lékářskými zákroky a rodinným dramatem. Až ke konci to nabírá slušné tempo a ukazuje to pravou tvář, takže asi hlavně kvůli závěru se Eli vyplatí vidět. Na 98 minut je to ale docela málo, a tak se to asi hodí zase zařadit do průměrné Netflixové sekce. ()

Micro41CZ odpad!

Au, studna Netflix špatných filmů tady dosahuje dna. Bolelo to. Jak televizní filmy Novy devadesátých let. Netflixi, prosím, zkrachuj. Nebo natočís příští řadu Premiéra. (Odpad pořád nedávám, to si nechávám pro pokračování (jakýchkoliv Netlix filmů)). Extrémně špatný. //// nic, stejně musím snížit na odpad, aby i ta jedna hvězda měla váhu u jiných filmů, které vlastně nebyly tak hrozný, ale i tak maji jednu dostat ()

Fr

„ZACHRÁNÍM MU DUŠI“… /// Netflix film = (většinou) jedna hvězda. Tady Kelly Reilly. Sanatorium ve starým baráku a holčička co vylezla z vany v japonským hororu – takže malej kluk v místnosti s duchem. Slušná atmosféra… Trošku nám to logicky… ale pro dobro holčičky tvůrci udělaj cokoliv. Souhlas. Film pro sedm osob a překvapivý rozuzlení, který mě baví. Navíc ďábelský finále je efektní (ve stylu Rammstein). Hezký (stylový) jsou i titulky. Je to sice prkotina, ale i na tom je vidět, kdy to lidi myslej vážně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Táta hodně cestuje. 2.) Pusu vždycky dostávám na skafandr. 3.) Thx za titule "need4speed". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

borec999

Solídna jednohubka, ktorá dokáže postrašiť, vytvoriť zaujímavú atmosféru a aj pomerne dlho skrývať esá v rukáve. Keď ich však paradoxne v poslednej tretine vyloží na stôl a mal by prísť vrchol filmu, tak ma Eli svojim prekvapivým a nekonvenčným vysvetlením stratil. Dovtedy to však bolo výborné- herci kvalitní (ústredný chlapec je okej, Lili Taylor sa do hororov hodí a Sadie Sink zo Stranger Things tiež nesklamala), zápletka správne tajomná, atmosféra a náznaky toho že sa s chlapcom deje niečo divné postupom času pekne gradujú. Akurát škoda spomínaného vyvrcholenia a záveru. I tak však Eli rozhodne stojí za tú hodinku a pol a  Ciaran Foy mi aj napriek tomu , že som po 4* Citadel a dvojke Sinistru siahol prvý raz po 3* potvrdil, že je schopným hororovým režisérom. 60% ()

• Společnost Netflix získala distribuční práva na tento film od Paramountu, když studio údajně nemohlo přijít na to, jak film uvést na trh. (LUKICKK)
  • Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)
  • Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)