Noční útok

• USA Breaking In (více)

Mladá žena Shaun se se svými dvěma dětmi vrací po smrti svého otce do domu, kde prožila své dětství. Má v plánu vyřídit pozůstalost a dům prodat. Netuší však, že krátce předtím se do domu vloupali čtyři nebezpeční zločinci, kteří mají v úmyslu vykrást otcův trezor v domě. Po zjištění, že jsou v domě vrazi, Shaun stihne z domu utéct, ale Jasmine a Glover jsou zajati jako rukojmí. Ukryje se v lesíku, ale zde ji vypátrá zločinec Peter. Ukryje se v lesíku, ale zde ji vypátrá zločinec Peter. Toho se jí podaří přemoci, ale když Eddie vidí, že Shaun drží u Peterova krku nůž, sám ho zastřelí. Shaun později opět ukrytá v lesíku vidí, jak k domu přijíždí Maggie, která jí má pomoci s prodejem domu. Maggie pochopí, že něco není v pořádku, ale když chce utéct, jeden ze zločinců, ji chytí a podřízne. Shaun se nakonec do domu dostane a sejde se tajně s Jasmine, které zadá pokyny, co má udělat... (TV Nova)

Adramelech

Působivý film. Navíc jsem ho sledoval v empatickém rozpoložení, protože jsem si jej pustil asi půl hodiny poté, co jsem sám unikl vrahovi. Není to tak dramatická story jako ta ve filmu, ale snad přece jen stojí za zmínku. Začalo to tím, že jsem nakoupil nějaké zboží u Vietnamců. Když jsem vyšel ven, zakopl jsem o vodítko, protože před krámem byl přivázaný pes. Málem jsem upadl a chvíli mi trvalo, že jsem se z vodítka vymotal. Pak vyšel ven majitel psa, který příhodu zřejmě viděl skrz prosklené dveře. Nic jsem mu neřekl. Rozhovor začal on: „Je to malej pes, tak má krátký vodítko.“ Odpověděl jsem přiléhavě, ale slušně. On mě následně slovně napadl. Otipnul jsem ho: víc než o třicet let mladší než já, podle všeho agresivní psychopat, který asi už má něco odsezené za násilnou trestnou činnost. Raději jsem se s ním přestal bavit a měl jsem se k odchodu. Křičel na mě, ať počkám, a když jsem se k tomu neměl, rozběhl se za mnou. Rychle mě dostihl a řekl: „Zabiju tě, chlape! Na tomhle místě chcípneš.“ Zvážil jsem své možnosti obrany, byly nulové. V tašce jsem měl colu v plastu, joguty a perníčky. Kdybych tam měl dlažební kostku, byl bych v o něco lepší pozici. Sem tam kolem sice byli nějací lidé, ale nikdo blízko. Řekl jsem mu, že si pro vraždu důchodce vybral špatné místo. Je to tam snímané kamerou a o padesát metrů dál se nachází služebna městské policie. Chytí ho, odsoudí a zavřou do basy, kde to zřejmě už zná. Znejistěl a já, abych mu usnadnil rozhodování, jsem se zhluboka nadechl a začal jsem křičet: „Pomoc! Policie!“ A on – utekl! Možná byl v podmínce. Já jsem pokračoval ve své pochůzce, koupil jsem si v pizzerii dva kousky pizzy k obědu, doma jsem je snědl, no a pak jsem si pustil tenhle film. Mám připomínat, že za socialismu u nás bylo na ulicích bezpečněji? Mladá generace mi to nebude věřit a pamětníci si nejspíš pomyslí něco o házení hrachu na zeď. ()

pilarius

Černí klaďasové, ksicht z Revolution v roli záporáka, jinak totální dvouapůlhvězda. Herecké výkony to táhnou navzdory hloupému scénáři nahoru. Jo a i tady už máme drona, ale rozpočet asi neumožnil žádné pořádné hrátky se zabezpečením. Škoda. ()

BOURQUE

Film, ktorý z hľadiska žánru verne kopíruje dobre známe a „dlhodobo funkčné“ motívy. Nehovorím, že to nie je napínavé na dostatočnej úrovni, ale ten „šok“ (nečakaný) moment, premyslenejšie scény a mierne lepšie výkony tu postrácam. Nehovoriac o tom, že nevidím ani to úsilie o dosiahnutie týchto „vecí“. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Vabr

Ty dvě nudný hodiny angličtiny dokázaly ale divy - napsat 9 recenzí! Forrest Gump se mi nelíbí, a tak budu svůj čas raději věnovat něčemu užitečnějšímu. Noční útok bylo doporučení mámy, které tolik nevyšlo. Na rozdíl od Till Death nebo podobných filmů na jednom místě nebo třeba home-invasion filmů jako je jedna povídka ze Southbound se Noční útok nesnaží o přidanou hodnotu nebo nějaké originální směry (jedna střelba se najít dá, ale to je vše). Záporáci nejsou moc zajímaví, nepřijdou mi ani tolik vychytralí a jejich konfrontace diváka moc neupoutá. Pár hlášek padne, ale působí to násilně vecpaně. Vyhodnocení: Dobrý pro ty, kteří nejsou obeznámeni home-invasion, jinak nezajímavá tuctovka ()

Acrobat odpad!

Všetci žili v tej tmavej noci a a šťastne, pretože partia lupičov obsadených tým najtuctovejším charakterom je nerozhodných a aj pri 88 minútovej stopáži majú len prednesy bez reálnych základov. K zúfalstvu dovedená urážajúca minútka z najklišovitejších vôd, bez hereckých vložiek, pri absencii dejových nuansí s tatkom, ktorý tam príde, ženou ktorá príde a odíde bez hlbšieho zmyslu. Tento druh filmov sa podarí raz za storočie a Fincher tu nie je. Nočná mora je zúfalstvom trpiacim všetkými prvkami ktoré ste videli a ich zákonite očakávate, a navrch obrastené nudou technického pokroku. (videné 07.02.2021, JOJ) ()

Talina

Překvapivě docela napínavé. Děj jako takový je samozřejmě klišé jak sviňa, ale v dnešní době vymyslet něco originálního je fakt oříšek, takže máma nindža a banda 4 debilů ještě nejsou až tak špatná volba. ()

ANTYCHRYST

Takovej poklidnejsi family home invasion :) škoda že si to nedokáže udržet napětí.. Nasraná matka chce ochránit své děcka před nezvanymi návštěvníky. 50 % Je mnoho lepších kousků v této kategorii.. ()

Saxos

Jelikož každý kriminál v Americe je narvaný k prasknutí, tak je vidět, že skuteční muklové mají stejnou inteligenci, jako ti naši z filmového plátna. Zase se setkáváme s partou tupých lumpů, kteří se snaží vykrást zdánlivě prázdný dům velikosti fotbalového hřiště. Jedna rozlícená dědící afroameričanka a dvě děcka jsou však, jako vždy, nepřekonatelní protivníci. Klady: barák byl nice. ()

PowPow

Jasně, je to béčko, ale dobře natočené béčko. Má to dobrou atmosféru, pořád se něco děje, celou dobu jakž takž drží napětí ke konci to správně graduje. Té hodiny a půl nelituju. ()