Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

pornogrind

Tak tenhle film je pro mě jako celek těžko hodnotitelnej. Začátek byl pro mě těžce stravitelnej. Sledovat Lily a další její 18letý kamarádky opravdu nebylo nic záživnýho. Kdyby byly aspoň pěkný nebo sympatický. Tyhle pipky byly zralý na flákanec. S hacknutím starosty Salemu se to pomalu ale jistě začíná rozjíždět. Postupně je hacknuto půl města a film konečně dostává ty správný grády. Salemští jdou do ulic a začíná anarchie. Film má spoustu kladnejch faktorů ale stejně tak je tady i spoustu negativ. Mezi hlavní mínusy zařadím nesympatický postay, pár scén který působí přestřeleně(nevím možná chtěně) a taky to, že každýmu musí být nejpozději v 64 minutě jasný kdo za tím vším stojí. Mezi plusy zařadím parádní kameru, dobře zvolený songy, pár vyloženě vydařených scén a celkově pěknej vizuál. Je to prostě takovej mix žánrů a hororovejch subžánrů. A taky tak trochu vykrádačka více filmů. Ale myslím si, že když člověk bude k filmu přistupovat trošku s nadhledem a pomine pár chyb, nelogičností a pár úsměvnejch momentů(nekonečný zásobníky) tak jde o celkem dobrou zábavu. Filmů o hacknutí, kyber šikaně atd. je spoustu. Většinou je to ale pácháno na jednotlivcích popřípadě nějaké skupině přátel. Tady je hacknuto půl města. Mám to mezi 3-4 hvězdami. Kurvadrát jak mě sere, že tady nejde dát 3a půl hvězdy. ()

Necrotongue

Dvě hvězdičky jsem filmu udělil za chvilkové nadšení, které se mě zmocnilo při velice pěkném vykreslení falešné morálky a toho pravého pokrytectví, bez něhož by Amerika nebyla Amerikou, ale víc jsem toho k ocenění nenašel. Scénář byl totiž z větší části až bolestně hloupý a místy jsem se i nepříjemně nudil. ()

Othello

Je sympatické sledovat úpornou snahu scénáristy a režiséra Sama Levinsona nepovýšit se, nehodnotit ani shovívavě nepřezírat zobrazenou vizi současné středoškolské mládeže. Ačkoli téměř všichni a všude jsou přirostlí k elektronickým zařízením, jsou zároveň schopni diskuze, vlastní pozice a vnímání širších kontextů, čímž sice trpí film určitou tezovitostí, která je cestou ke svému konci čím dál nesnesitelnější, ale alespoň nepůsobí anachronicky kazatelsky vůči všem zúčastněným z pozice rozumného staršího, který ví, že život je přeci o něčem jiném. Navíc téměř všichni dospělí jsou zde ve výsledku nepřátelé. Výsledná středoškolská revoluce upomíná revoltu mládí známou z japonských filmů typu Battle Royale či snímků Šiona Sono a citaci na japonskou kulturu vlastně přímo přiznává. Celá show však selže bohužel v poslední třetině, kdy svoji potřebu hryzavé relevantní alegorie na USA již není schopna držet za zuby a začne rozhazovat po place americké vlajky a drzounské monology, jimž měla umést cestu gradace příběhu, který však probíhá tak, že čtyři holky střílej na auto, dokud ho nerozstřílej. Existence filmů jako Nachtmahr nebo Spring Breakers tomuhle bohužel též pravůbec nepomáhá. ()

Miseet

U tohodle filmu jsem měla veliký problém se rozhodnout, zda mě to baví, nebo nebaví. Některé pasáže tam byly fakt dobré, a u některých jsem naopak měla pocit, že bych ten film měla co nejdřív vypnout. Místama záživné, místama nudné. Čekala jsem tedy úplně něco jiného, než jsem dostala. Paradní námět na zpracování aktuálního tématu, internetu. ale chyceno za špatný konec.. Proto volím zlatou střední cestu a dávám tři hvězdy. ()

Radko

Jasný komentár k aktuálnemu životu mladých v ére nových komunikácií. V súkromí si ľudia medzi sebou zdieľajú takmer všetko, čo sa týka tela, intimity a vzťahov. Akonáhle sa ale niečo z tohto dostane na verejnosť nastáva poprask. Teenageri sa zabávajú do zblbnutia, nuda konzumnými lákadlami presýtených životov ich núti k stále divokejším párty, plných alkoholu, sexu a drôg (syndróm zvyšovania dráždidiel). A zase: všetko je zdokumentované, zachytené v hľadáčikoch mobilov, či šikovne umiestnených kamier. Únik do verejnosti spôsobuje problém, rovnako tak únik týchto zachytení doby v neskoršom profesijnom živote účastníkov týchto párty. Môže to spôsobiť katastrofu, rovnako tak ako zachytené rôzne privátne sexuálne radosti, čo len trochu odlišné od normovaného vkusu, či verejne prezentovaných názorov ich nositeľa. Prečo je verejné pobúrenie tak silné? Ako vzniká a kumuluje sa davová psychóza, pri ktorej sa stráca rozum? Čo sa skrýva za ctihodnou maskou miestnych morálnych autorít? To všetko a zároveň aj o dosť viac vo veľmi hyperbolizovanom, no zároveň presnom filmovom komentári o povahe spoločnosti, s feministickým posostvom. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 21. ledna 2018 na Sundance FF. (ČSFD)

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa