Klasické italské giallo v Česku poprvé na DVD! Sedm mladých žen, jedna krásnější než druhá. Sedm mladých žen, které spojuje pouze společný pobyt v přímořském hotelu před několika lety. Sedm mladých žen, postupně zabíjených nelítostným vrahem v černých rukavicích. Vrahem, jehož vizitkou je náhrdelník ve tvaru půlměsíce. Podaří se manželovi jedné z dívek vypátrat hrozivé tajemství minulosti a odhalit zabijáka dříve než bude pozdě? (oficiální text distributora)

TO

Film o postupném odhalování vraha žen. Poměrně vydařený, krátký, bez řečí okolo, jen vraždy a samé zajímavé zvraty ve vyšetřování, nepostrádá napětí ani pár atmosférických scén. ()

drackula

Vcelku pozerateľné a príjemne plynúce giallo, s peknými babami, detektívnou zápletkou a zaujímavými vraždami. Na jednom však tento film absolútne zlyháva, a to je záver. Bol totiž nezvládnutý a odfláknutý. Finálny súboj ma neuveriteľne sklamal a dosť značne stiahol kvalitu tohto inak dobrého filmu. 60 % ()

pfa

Kvalitní kriminální příběh s prvky hororu, který si vás pozře již od samého začátku, velmi dobře doplňuje příznačná hudba Riz Ortolaniho. Thriller, kterému krom pár maličkostí v detailech, není moc co vytknout. [8/1O] (Sette orchidee macchiate di rosso, ITA, krimi) ()

sedm.1

Docela ucházející kriminálka,v žádném případě ne thriller a už vůbec ne horror.Herci jsou snesitelní(narozdíl od jiných podobných taliánských ptákovin),atmosféra navozena.Děj má taktéž jakýs takýs spád,pár momentů je zajímavých a dokonce i napínavých,ale ničím to z průměru nevybočuje.Závěr s pointou je pak na hranici hlouposti,ale opět,s ohledem na rok výroby a jemu podobný export se ještě dá zvládnout. ()

Piggsy

Detektivka ze staré školy. Vraždy jsou zde stvárněny hodně naturalisticky, jako v nějakém slasheru - a to se mi líbí! Herci jsou přesvědčiví, ale děj trochu zašmodrchaný. Celkově se jedná o průměrný film, ale jsem rád, že jsem ho viděl. Líbilo. ()

ypres.bass

Nejpozdeji od půlky je jasné kdo je vrah. Nejsem nějaký sadista, ale musím pochválit tvůrce, protože na detailech jednotlivých vražd a případně nalezení jednotlivých obětí se opravdu vyřádili. Jenom jsem nepochopil tu škatulku horor - to už některé pohádky jsou děsivější. Obyčejná detektivka. --- jednou vidět stačí --- 60% ()

MickeyStuma

Umberto Lenzi zestárnul úplně stejně, jako Alfred Hitchcock. Ve své době byli jejich snímky nadmíru děsivé, ale zub času bohužel zapracoval. Spousta hluchých míst a zbytečné natahování. Atmosféra však zůstala, a byť je zcela bez napětí, pozornost stále dokáže upoutat. Klasické italské giallo má stále i přes určitou nepřízeň co nabídnout. ()

kkarx

Toto podceňované giallo trpí absencí charakternějších postav a efektivnějšího konce, ale celkově rozhodně patří k tomu lepšímu, co Italové v daném žánru natočili. ()

dakarin

Zatím dalece nejlepší film Umberta Lenziho, co jsem viděl. Pro mě nečekaně příjemné překvapení. Atmosféra celého filmu teda vyvedená - jako byste tam s nimi v té době byli ;-) Napětí i děj, tentokráte to režisér nepřeháněl se zbytečně krutými scénami - ale samozřejmě zabití ženy vrtačkou jsem teda vidět nemusel... Velmi solidní scénář - nad drobné chybičky se dá vpohodě povznést. Film bych viděl na nedělní deštivé odpoledne pro klasické filmové příznivce - pro hledače krve ne a pro přílišné detailisty raději také ne :-) ()

šimák

Carabinieri sou při pátrání po vrahovi legrační asi jako hovno na botě, to víme všichni. Mario-archetyp taliánskýho hezounka 70.let- se proto sám pouští na vlastní pěst po stopách šmejda, co vyvražďuje skupinku neuvěřitelně sexy holek. „Hustler-casting“ bije do očí! Mezi ohroženýma se samozřejmě ocitá i Mariova milá Julie, kvůli který bych se nechal klidně teleportovat zpátky do roku 1972…… / suma sumárum: Giallo podle mustru !; včetně klasicky blbýho konce :) / ()

vozralec

Pátrání na vlastní pěst v taliánské detektivce. Dobrá hudba, rychle se řítící auťáci. Nikdy nevěř černoprdelníkovi. ()

Elessar.

Taká priemerná Lenziho záležitosť. Exteriéry sú pekné, námet proste giallovský, tak ako to má byť, samozrejme aj tona nelogickosti, to k tomu patrí. K tomuto žánru. Lenže masaker je predsa len trochu už možno ujetý. ()

clint123

Podľa mňa jedno z najlepších giallo diel. Režírované Umbertom Lenzim, ktorý pekne zapracoval na filme. Nechýbajú klasické giallo prvky: tajomný vrah v čiernych rukaviciach, detailné zábery, nezvyčajná hudba (v podaní Riza Ortolaniho), napätia, mysteriózna atmosféra, proste celkovo vydarené giallo, ktoré stojí za pozornosť! ()