Klasické italské giallo v Česku poprvé na DVD! Sedm mladých žen, jedna krásnější než druhá. Sedm mladých žen, které spojuje pouze společný pobyt v přímořském hotelu před několika lety. Sedm mladých žen, postupně zabíjených nelítostným vrahem v černých rukavicích. Vrahem, jehož vizitkou je náhrdelník ve tvaru půlměsíce. Podaří se manželovi jedné z dívek vypátrat hrozivé tajemství minulosti a odhalit zabijáka dříve než bude pozdě? (oficiální text distributora)

argenson

Chtěl jsem vidět něco podle Edgara Wallace, což jsem pak zjistil, že tohle je omyl. Giallo jsem asi nechtěl vidět, ale vy tady všichni říkáte, že to stejně není giallo.Takže za mě docela průměrná kriminálka se spoustou zavražděných krásných žen a sympatickým Antoniem Sabatem. Něco málo pěkných zvratů, zato spousta nesmyslně přehnaných výrazů na tváři vyslýchaných. Konec o hovně. ()

murakamigirl

"Režisér buduje atmosféru prostredníctvom polonahých dievčat, maskovaného vraha a jeho ostrej britvy." Ehmm... tak táto veta prezrádza o snímke viac ako dosť... Avšak myslím, že sa TOTÁLNE nepoviedla, "Siedmim orchideám" podkopáva nohy. (Dokonca!) V priebehu cca 10 minút sa odohrajú 3 vražedné útoky, nulové stupňovanie napätia. V 14. minúte tak dosiahnete pocit, že stopáž má snáď 30, a nie uvedených 90´. (V 40´ by už mal Lenzi končiť.) Vyšetrovanie ústrednej dvojky je priamočiare, tým nie je zrovna zaujímavé, navyše postavy všetko idiotsky opakovane! vysvetľujú, čo už nie je zaujímavé vôbec. Neznášam, keď je hodnotenie medzi, ale je presne medzi, 2,5*! Za lahodnú vŕtačkovú scénu dávam (so zavretými očami) 3*. ()

Padme_Anakin

Celkem slušná kriminálka s výraznějším úhynem ženského pohlaví, neohrabanou policií, aktivním manžílkem a poněkud diletantským vrahem. Nač si zjišťovat, která z nich se provinila, sejmu je všechny, vždyť je jich jen sedm. Zub času se už do snímku zakousl, tedy bude moje hodnocení vlídné. ()

corpsy

Vcelku kvalitné, napínavé a pozornosť vzbudzujúce giallo, ktoré ale patrí medzi krotkejších zástupcov tohto žánru. ()

Astaroth12

Už začiatok vyznel parádne krvavo.Film narába parádne z atmosférou a aj napätie ma veľmi silné.Len herecké prejavy sa mi zdali dosť mizerné.Vraždy sú vynikajúce,mystérium vraha je tu nádherné temné,atmosféra miestami premakaná to sú klady a teraz mínusy herci mizerný,veľa dialógov na úkor akcie a tomuto filmu nepridáva na mojej spokojnosti fakt,že tento film je detektívka z prvkami gialla a nie naopak.Príbeh bol veľmi dobre prepracovaný a aj keď mam viacero záporov aj tak som spokojný. ()

Jindros

To je zase jednou schíza. Prvních cca patnáct minut je na cca šest až sedm hvězd. Potom už se to bohužel vleče jak stoletá válka se sem tam dobrou scénou. Marisa Mell zoufale nevyužitá (=neustále příliš oblečená). ()

Gorehound

Páčilo sa mi to ešte viac, ako som si pamätal. Svižné, štýlové giallo so všetkými trademarkami, atmosferické, so skvelým zamotaným príbehom, krásne nasnímané, klasickou Ortolaniho hudbou a natočené v prekrásnom Taliansku, s typicky 70s atmosférou. Akurát záver by si zaslúžil byť dlhší a dramatickejší, ale to v mnohých giallos tej doby. Inak nieje veľmi čo vyčítať, práve naopak. Aj snešná presequelovaná a preremakeovaná doba by si zaslúžila reštart giallo peciek. ()

AlistairMir

Jste hezká a trávila jste jeden určitý den noc v hotelu? Tak Vás kuchnem. Tímto heslem se řídí vrahoun který se strašně chce mstít jenže neví komu. Má tu sedm adeptek a jedna z nich je ta která může za vše zlé co se za poslední roky v jeho nezajímavém živůtku dělo. Jenže než aby to rozpočítal a vybral jednu která to odnese za všechny tak se rozhodne pro jistotu sejmout všech sedm statečných. No je pravda že se mu to celkem i daří a hodně brzo začíná odpočet u kterého nevíme na jakém čísle se zastaví. Vraždy jsou sice pestré (jednu topí ve vaně,na další vezme vrtačku atd.) ale nejsou nějak extra natočeny. Každopádně film sám o sobě člověka baví a to je hlavní. Kdo je vrahounek jsem tedy odhalil skoro hned co se jeho postava objevila na plátně (fakt úchyl od pohledu) ale to mi na zábavě nic neubralo a vyzbrojen chipsy jsem se kochal zatímco on kuchal a oba jsme si to náležitě užívali. Filmek ke kterému se určitě rád časem vrátím. ()

JohnMiller

Bezpochyby ide najlepšie Giallo Umberta Lenziho. Jeho predošlé diela mi vôbec nesadli. Tuto konečne vidieť že si režisér poriadne naštudoval filmy Maria Bavu, a to hlave Blood and Black Lace. Kompozícia filmu je typicky Giallovská, obraz úžasne farebný, kamera sníma zo zaujímavých pohľadov a vrah s čiernymi rukavicami je do konca neznámy. Za prvé vraždy by som dal kľudne 5 hviezd. Prvých 20 minút bolo nadupaných ako sa patrí. Keď nastúpilo vyšetrovanie film sa ponoril do mdlej hibernácie a do konca sa už s toho nespamätal. Veľká škoda že to nezachránilo ani finále ktoré bolo takisto mdlé. Ale ako hovorím od tohoto režiséra, mnou veľmi neobľúbeného, je to celkom prekvapenie. Hudobný podklad zložil legendárny Riz Ortolani ktorého uznávam. Stvoril zopár skvelých soundtrackov ale v tomto filme to nebolo nič moc. Takisto mdlé. ()

Kangax

Neviem, ja tým Lenziho giallam neviem prísť na chuť. Aj toto som si pozrel druhý krát než teraz hodnotím ale príliš s toho cítim remeselnícky prístup. Navyše stredná časť filmu je veľmi nudná, a ešte aj podfarbená nevýraznou hudbou. Celé to napomáhalo tomu, aby som počas filmu zadriemal, a to nie je dobrá vizitka pre tvorcov, hlavne preto že ja mám inak rád pomaly plynúci dej. Zaujímavé na tomto gialle je, že teraz Lenzi kládol oveľa väčší dôraz na atmosféru a stvárnenie situácie pred vraždou, zobrazenie samotných vrážd je druhoradé. Je to nezvyčajné, to sami páčilo, rovnako ako záverečná pointa, a tak nakoniec sa zľutujem a dám Lenzimu tri hviezdičky... ()

kagemush

Začínam pomalu giallu přicházet na chuť.Tenhle kříženec noiru,thrileru a hororu s výrazně středomořským akcentem mě docela dlouho míjel, ale těsně za sebou se mi zdařilo zkouknout Ptáka s křišťálovým peřím,Křišťálové oči a teď tohle.Velmi příjemné a pro mě zas znovu objevená amerika,pardon,samozřejmě itálie.Jen mě u těhle filmů trochu vadí ty podivné konce,to italům ještě nikdo neřek, že debilní konec,půl špatného filmu? Nevadí,jak se mi nějaké další giallo dostane pod pazouru,hned poletí do přehrávače. ()

gumli

Talianske gialla vedia riadne prekvapiť.Tak ako aj tento film.Lenzi je známy skôr kanibalskými horrormi,ktoré sú pre väčšinu divákov odpudivé,ale tento film je úplne iný.Od začiatku do konca plný atmosféry s mrazivou hudbou Riza Ortolaniho.Aj keď je pravda,že na niekoho bude tento film pôsobiť skôr ako detektívka.Lenzi sa v tomto filme riadne krotil,bol dosť zdržanlivý čo sa týka násilia.Záhadné vraždy,záhadný zabijak,pekné ženy,dobrý motív príbehu,všetko čo má mať giallo. ()

Caminzind

Sice vůbec nevím, jak to dělám, ale opět jsem vraha vyhmátl tak nějak předčasně. Jinak v rámci subžánru giallo jde více o krimi než horror. A naštěstí těch mezer ve scénáři zde není tolik, kolik jsem navyklý očekávat. 63% ()

Hennes

Tak Lenzi není Sergio Martino (ten u mě v giallu vede), ale film má místy zajímavé scény, i když více detailů provedených vražd by určitě bylo k dobru. Marinu Malfatti jsem tipoval na jednu z hlavních rolí a oni jí zabíjí téměř na začátku. Děj není žádné velké překvapení a pomalu se ubírá očekávanou cestou, která je dána již názvem filmu. Motiv a vrah se dají odhalit opravdu až v závěru, neboť pro odhalení důležité informace, si autoři schovávají "v rukávu". Klasicky v giallu několik pěkných slečen, jímž určitě vévodí zavražděná prostitutka v podání Gabrielly Giorgelli. ()

Martin741

Klasicke talianske giallo - Sette orchidee Macchiate di Rosso - od rezisera Umberta Lenziho /Sezrana Zaziva, Vymitac Kanibalu, Zeny od Hluboke Reky/. Niekto vrazdi nahe dievcata, pochopitelne policia je neschopna a pripadu sa ujima manzel jednej z dievcat. Strasidelna atmosfera vo filme Sette Orchidee Macchiate di Rosso je len priemerna a herecke vykony tiez. Dojde vsak k par dejovym zvratom, a Taliani vedeli tocit horory /Lamberto Bava, Mario Bava, Dario Argento, Pupi Avati a taliansky chlivak Joe D´Amato/. U mna zatial jeden z najlepsich filmov Umberta Lenzi-ho. 60 % ()

tomtomtoma

Druhořadý kriminální thriller s nádechem hororu, kterému nechybí zajímavé prvky napětí, ale jako celek působí celkem nevěrohodně a naivně. Módní návrhář Mario (Antonio Sabato) se na vlastní pěst pouští po stopě sadistického psychopatického vraha žen, když se terčem útoku stává Mariova novomanželka Giulia (Uschi Glas). Policie, zastoupená inspektorem Vismarou (Pier Paolo Capponi), je neschopná kloudné akce. A to také při hlídání následujících obětí. Maniakálním vrahem je kněz americké misie (Renato Romano), který se mstí za tragickou smrt svého bratra. Nezáleží mu na odhalení skutečného viníka, ale systematicky zabíjí všechny ženy, které by mohli mít s tragédií cokoliv společného. Z dalších rolí jsou to oběti vraha: americký novinář Barrett (Bruno Corazzari), ke kterému je úmyslně svedena zavádějící stopa, bývalá pokojská a později prostitutka Inez Tamborini (Gabriella Giorgelli), umělkyně Kathy Adams (Marina Malfatti), pacientka psychiatrické léčebny Elena Marchi (Rossella Falk), učitelka Concetta di Rosa (Petra Schürmann), a viník smrti vrahova bratra Anna Sartori (Marisa Mell), která přežívá, neboť je za ní zaměněna její sestra-dvojče. Zajímavá i napínavá atmosféra, ale až přehnané nelogičnosti vyznívají tak nějak víceméně trapně. ()

majo25

Nudné giallo so slabou atmosférou a nevýraznými hercami. Naviac veľmi ukecané. Zápletka je tuctová a tých pár vrážd nemôže snáď nikoho výraznejšie zaujať. Väčšinou prevláda nuda, z ktorej ju vytrháva iba pár málo scén. Lenzi nevybočil zo svojej podpriemernej tvorby. ()

bubun

Nudnější, nablblejší a méně napínavé giallo s více nesympatickým kladným hrdinou jsem ještě neviděla. Vrtačka sice potěší, ale ani s tou si vrah moc nevyhraje. Dobrá byla ještě ta domácí párty, ne nepodobná Party at Kitty and Stud's. ()