Cobra Kai - Série 4

(série)
Akční / Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní
USA, 2021, 5 h 41 min (Minutáž: 28–46 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Thomas Ian Griffith, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (více)

Epizody(10)

Daniel a Johnny čelí stejnému nepříteli a rozhodnou se spolupracovat. Kreese si taky hledá spojence a ohlíží se při tom do minulosti. (Netflix)

Blondsky

Největší seriálový highlight a pro mne událost roku konečně přišla. Netflix byl tak štědrý a nadělil tento rok rovnou 2 série (ačkoliv je od sebe dělí pouhý den, aby to byl rok, ale to vem čert) a díky bohu to nepokazil, jak má letošní rok ve zvyku. 4. série vzbuzovala veliká očekávání a rozhodně bude velkým přelomem v celém seriálu a začátkem druhé etapy. Choreografie, herecké výkony a práce s hudbou a střihem je na nejvyšší úrovni ze všeh dosavadních sérií. Finální 3 epizody jsou ryzím zlatem tohoto seriálu, které nabízí pořádnou dávku emocí a lecjakých překvapení. Zabka a Macchio nebyli nikdy sympatičtější a nemohu se dočkat 5. série, od které očekávám dvojnásobek emocí a intrik, jak nám finále naznačuje. Stále za mě mluví euforie a nemám moc co k tomu říct, snad jen to, že pokud jste váhali, tak teď už nemusíte. Seriál se posunul inteligenčně a filmařsky zase dál. Extrémní lahoda a jsem opět přesvědčen že se jedná o rozhodně jeden z nejlepších současných seriálů. A ten komu to nesedí, tak setsakra přichází o hodně… ()

Psycho.R

Na Silverův návrat jsem se skutečně těšil. Byl jsem, ale zklamanej, že jde o jakousi jeho vyměklou verzi. Ovšem zklamání bylo vykompenzováno, když se vše začne vyvíjet jinak. A přesně tohle Cobra kai umí. Příběh se dokáže zlomit tak, jak nečekám a překvapit. Tak nějak se stalo tradicí, že sudé série jsou slabší, než liché, ale obojí hodnotím v přísných měřítkách, takže laťku to zvládá stále přeskočit. Náznaky toho, jak bude 5. série směřována jsou sice zajímavé, jen mám strach, aby to bylo stále zajímavé, protože už je málo z čeho čerpat z původní trilogie a na Next karate kid se asi navazovat nebude (ostatně tam není moc z čeho brát). Jinak mnohé odkazy jsou fajn, často zmiňovaný Rocky je tu správně, neboť se říká, že Karate kid je jeho teenage verzí (včetně stejného režiséra a skladatele). A schválně, komu došel odkaz názvu vína, které v prvních epizodách skopne Terry? ()

NifKor

Je skvělé jak tvůrci Cobra Kai držet kvalitu tak vysoko. 4. série Cobra Kai přinesla znovu nějakou starou tvář (Terry Silver), u které konečně cítím tu nostalgii, kterou jsem necítil jako např. u návratu Kreese. Příběh šlape od začátku až do konce a nezastavuje. Jediná nevýhoda příběhu je strašná předvídatelnost, která dokáže bohužel i pokazit napětí v samotném finále, protože se mi stalo, že jsem už asi v 6. díle věděl tak nějak, kdo vyhraje. Co je ale pořád skvělé je hraní si s postavami a nechápu jak to prostě pořád zvládají. Postavy jsou co si budem na seriálu to nejlepší a zase se zde ukáže kdo komu fandí a jak moc má někdo určitou postavu rád nebo ne. Nové postavy jsou super ale štve mě, že z Kennyho dělají takového druhého Hawka a to mě docela fakt mrzí. Devon jako druhá postava zde bohužel nemá tolik prostoru a to jen kvůli tomu jak pozdě do seriálu přišla ale zase si myslím, že v další sérii dostane více prostoru. Poslední dva díly seriálu je to, co každý chce a je z části škoda, že turnaj zde doopravdy končí ale zase na druhou stranu je skvělé, že je zde pro něj více dílů a není urychlený jako v 1. sérii. Choreografie klasicky skvělá, hudba také ale pořád nedokážu moc pocohopit o čem přesně má být 5. série. Musíme doufat, že nás překvapí.  Zatím nejlepší za mě série a jsem naprosto spokojený a nebýt předvídatelného příběhu, který na druhou stranu nikdy nebyl to hlavní, tak bych dal i klidně 10/10. Dám ale 9,5/10 ()

Chen

V první řadě bod za to, že herci očividně intenzivně trénovali a jejich fyzické střety jsou lepší a lepší. Teď k tomu, jak je na tom čtvrtá řada obecně. Ano, některé témata jsou recyklována z předchozích řad a ano, postavy střídají věrnost větší rychlostí než rozdávají rány, ale (staro)nový padouch, neustále se přelévající hranice mezi dobrem a zlem, sympatické obsazení a kombinace humoru, nadhledu, dramatu a překvapivých zvratů stále funguje na výbornou. ()

Hellierer

I čtvrtá série mého nečekaně milovaného seriálu (ano, kdo by čekal, že seriál založený na vtipu z HIMYM si mě tak moc omotá kolem prstu?) mistrně balancuje na hranici přiznané naivity, nostalgie a emociálního ohňostroje, kvůli čemuž se jedná o jednu z mála sérií, které chci prostě zhlédnout za jeden den, jelikož se nemohu nabažit. Postavy si nejde nezamilovat, a ačkoliv je stále jasným favoritem samotný Johnny, jehož neobratnost v dnešní době je jednoduše dokonalá, tak každá z nich postupně dostává různé vrstvy a všechny nějakým způsobem přirostou k srdci. A já chci stále víc! A to i přesto, že se z toho čím dál více stává telenovela. PS: LaRussová v Neo-stylu je zlato! ()

• V poslednej scéne skopne Terry fľašu vína z bedne s nápisom "Kamen Estate Wines". Robert Mark Kamen bol scenáristom pôvodnej trilógie Karate Kid. (RigorMortis)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD