Alleycats

Akční / Thriller

Velká Británie, 2016, 101 min

• kaylin

Mládí vpřed! Mladí, kteří pořádají závody na kolech, které jsou tak trochu nelegální, se připletou do trochu větší hry, kteří by je mohla stát život. Moderní akční thriller pro mladé, který není až tak akční, jak by si jeden myslel a nakonec ani tak strhující. V konečném důsledku je to jen jedno velké dějové klišé.(23.8.2016)

Fanoušci barvotiskových kýčů z produkce Marvel etc. si tady jistě neužijí dosti triků, šestákové řachandy a unylosti Kenů a Barbín, potom chápu všechny ty zasvěcené komentáře o nudě a zívání nad tímto snímkem. Mě prvotina pana "Emmy" bavila a šťastně živ z "pokleslé" britské hudební a filmové scény rád připojím 4 * do talonu. Věřím, že další chystaný snímek Laundrymen zmákne Ian Bonhôte ještě lépe přesto, že se má točit v L.A.(11.10.2016)

• Morholt

Taková klasika, která je sice zabalená do relativně neokoukané deky adrenalinových cyklistických závodů, ale v podstatě je to tom, jak se mladí a obyčejní postaví padouchovi z nejvyšších společenských pater. Žánrová klišé by v tomto případě nebyla problémem, protože u podobných filmů s nimi člověk počítá, ale to by musel přběh nabrat na tempu, vystříhat se asi milionu hluchých míst a přidat na akci. A to se bohužel nestalo a konkrétně u nevyužitých cyklo-pirátských vyjížděk to mrzí obvzláště. Ušlo alespoň obsazení s Eleanor Tomlinson v hlavní roli a bavila mě i muzika. Ale to na víc jak 30% nestačí.(9.10.2016)

Pro mě poměrně zábavná jízda se svým cyklo kouzlem, které ale není zase tak moc využito. Hlavní postavy sice jsou blázni do cylistiky a to dobrodružnějšího rázu, ale tvůrci toho nakonec úplně nevyužili rozjezd to má fajn, pak dojezd a nutný střed, který není tak výživný. Zápletka je klasika o tom jak někdo náhodně je svědkem vraždy a pak se to celé zamotá... To jak si s tím vyhráli nebylo zlé, tohle pojetí mi sedělo. Vzhledem k tomu, že jedna z postav tam zmíní, že je to osmimilionové město, tak je to v Londýně, ačkoliv já bych to jinak asi ani nepoznal na jejich památky a ulice moc necivím. Tenhle filmový pohled a příběh v Londýnských ulicích se mi líbil, přestože ostrovany nemám moc v oblibě. Členové... nazval bych je cyklogangem jsou takoví správně odpadličtí. Ale nejvíce se mi líbila Eleanor Tomlinson, která má velký podíl na tom, že jsem na docela vysokém hodnocení. Uhrančivé děvče. Jinak to není herecky nic extra, ale na ten průměr by to snad i zlounům mohlo vystačit.(20.10.2016)