Krása třináctipatrového hotelu Artemis již dávno pominula. Ale jeho zdi ukrývají to nejmodernější zdravotnické zařízení, které financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradně pro bohatou klientelu podsvětí. Dobře utajené nemocnici vládne už 22 let tvrdou rukou manažerka Jean Thomas, přezdívaná Sestra (Jodie Foster). Vzhledem k tomu, že jejími „hosty" jsou zločinci nejtěžšího kalibru, její pravidla jsou jednoduchá: neurážet personál, žádné zbraně a zákaz zabíjet ostatní pacienty. Když se na urgentním příjmu objeví bankovní lupič Sherman se svým těžce zraněným bratrem, Sestra netuší, že právě ubytovala hodně velký problém. Bratři u sebe po nepovedené loupeži totiž mají zdánlivě nezajímavý předmět. Ten však má hodnotu 18 milionů dolarů, což je pro zločineckou elitu příliš mnoho důvodů, proč se vykašlat na pravidla. A navíc ta drobnost bohužel patří samotnému Wolfkingovi. Dnes v noci bude v Artemis pořádně rušno... (Bioscop)

Malarkey

Koukám, že po dlouhé době zase film, kde jdu trošku proti proudu. Mně se Hotel Artemis líbil. Obecně mám hrozně rád filmy z izolovaných prostředí, kde se na ploše několika místností rozjíždí příběh kupy lidí. To kyberpunkové postapo tu je cítit doslova z každé zdi. Hotel Artemis pomáhá těm, kteří zaplatí, zatímco venku se děje doslovné válečné peklo, takže jediný hotel v danou chvíli nabízí trošku toho klidu. A tomu velí skvělá, i když notně šáhlá Jodie Foster. Líbí se mi, že v tom prostředí se mohlo dít prakticky cokoliv. Každá další minuta mi přišla zajímavé. Dokonce i ta herecká skladba tu byla fajn, byť nikdo další kromě Jodie Foster se tu kdovíjak neukázal. Každý na chvíli, ale každý na významnou chvíli - Dave Bautista, Sofie Boutella, Jeff Goldblum, Charlie Day, a Zachary Quinto. Je to lehce komorní záležitost, ale já si jí opravdu užil. ()

Lukoboss

Ten film si zaslouží jiný a lepší zpracování. Tady je dobrej námět (i když inspirace z Johna Wicka přímo volá), líbí se mně i interiéry ála podvodní svět Rapture ze hry Bioshock, to všechno přikládám k dobru. J. Foster mně sem moc nesedí, i když vlastně vyčnívá nejvíc ze všech. Naopak výškově vyčnívající D. Bautista nemá tolik prostoru, kolik by tady bylo nejspíš potřeba. Víc se mluví, než se děje nějaká větší akce, a to si snímek toho typu nezaslouží. No a např. role J. Goldbluma je úplně zbytečná - na těch pár chvil se tam mohl objevit kdokoliv, ale na plakátu by to asi nevypadalo tak dobře. Ta třetí hvězda je s hodně přivřenýma očima. ()

filmfanouch

Drew Pearce sice není nějak zkušený scénárista ale musí se uznat, že je talentovaný. Společně s Shanem Blackem napsal scénář k Iron Manovi 3, který je pravděpodobně nejosobitější marvelovkou a pak sám napsal a zrežíroval navazující kraťas All Hail The King ve kterém se vlastně pokusil zahrabat závěrečný zvrat Iron Mana 3 a musí se uznat, že jako kraťas je to fajn řemeslo. Pearcovi je však teprve 42 let a jako každý scénárista si jednou asi řekl, že má na víc a rozhodl se napsat si scénář jménem Hotel Artemis, který plánoval i režírovat. Tím, že je Pearce na režijní stoličce neznámé jméno, plně kompenzoval hereckým obsazení: Jodie Foster se po 5 letech zase vrací na plac, je tam vždy cute Jeff Goldblum, Dave Bautista, který oplývá stejným množstvím svalů jako charizmatu nebo šikovný Sterling K.Brown. A všichni se sešli v tomhle... akčním thrilleru? Tady trailery trošku matou. O čistokrevný akčňák se nejedná ani z rychlíku a počet akčních scén byste našli na prstech jedné ruky. A ty scény jsou fajn.. ale nic co zůstane v paměti a za týden už po nich neštěkne ani pes. Pearce se tu spíše než akci věnuje postavám. Pearce je pořád spíš scénárista než režisér a tak se dá omluvit režisérka rutina, která je nezajímavá, nekreativní a utahaná. Pearce se tak daleko více věnuje postavám a dialogům, jenže víte co? Ty dialogy nikam nevedou a postavy svým vývojem vlastně taky ne. Jodie Foster se po 5 letech vrací do filmu a je otázka co držitelku 2 Oscarů dostalo k tomuhle filmu . I když je pravda, že na papíře takovýto film vůbec nezní špatně. Právě její Sestra je hlavní postavou celého filmu a dá se říct, že vlastně i nejsympatičtější. To bych ale zároveň křivdil Davu Bautistovi... Bautista je sice od povolání wrestler je ale vidět, že ho role dvoumetrového drsňáka, který při rváčce máchá sekerou, ale při tom nosí ledvinku a je dobrák vyloženě baví. Právě Bautistův Everest je právě postava, která táhne svojí účastí nahoru každou scénu. Sterling K.Brown potom ukazuje proč je o něj v Holywoodu takový zájem a Jeff Goldblum je prostě jako vždy roztomilý. Na druhou stranu takový Zachary Quinto vůbec nezaujme i přesto, že talent má (V American Horror Story: Asylum je geniální), Charlie Day je tam opět jenom proto aby mohl každého slovně provokovat a snažit se řvát co nejvíc to jde a Sofia Boutella tam sice funguje jako drsňačka, ve skutečnosti ale ve filmu jenom kuje pikle a v závěru se zmůže jenom na to vytahovat šaty k bokům a házet z bot nože. Těm postavám se vlastně nejde fandit a i když vás zajímá jak ty postavy dopadnou, nějaký happy end jim přát nebudete. I taková Sestra má totiž dost jasně své chyby a jediná postava na které mi opravdu záleželo byl Bautistův Everest. Problém je možná v tom, že se pořádně nedá orientovat kdo je tu kočka a myš, jelikož každý je tak trochu svině ale má svá pravidla cti. Problém taky je občas v tom, že ve filmu dojde k nějaké akční scéně a asi hned po začátku dojde ke střihu a dojde k dialogům, které se vlastně většinou nikam neposunou a teprve poté vidíme nějaký závěr akce. Občas to působí jako by se brutálně stříhalo (film má přece jenom štědrých 93 minut) I když mám k filmům o Johnu Wickovi své výtky musí se mu nechat, že pravidla hotelu pro zabijáky prodal mnohem lépe a vlastně mě občas mrzelo, že nejde o spin-off právě k Wickovi ve kterém se na poslední chvíli neobjeví Keannu Reeves a všechny nepostřílí. Dost možná by to zvládlo mé závěrečné hodnocení i zvednout. Hotel Artemis se mohl prodat mnohem lépe po všech stránkách. Akcí, osobitou režii nebo originalitou (pokud vím ve filmu je jeden originální brutální nápad s 3D kopírkou ale o co jde neprozradím). Takhle z toho vyjde jenom občas zábavně béčkový film, která ale jinak klouže po všech stránkách a nezachrání ho ani Jeff Goldblum! () (méně) (více)

D.Moore

Bezproblémový sympatický film s úžasnou Jodie Foster, kterou bych v něčem takovém sice nečekal, ale po zhlédnutí si už nedokážu představit lepší herečku. Možná je to tím, že jsem neviděl upoutávku a na rozdíl od mnohých zklamaných uživatelů nečekal akční spektákl. Vlastně jsem o filmu nevěděl nic než kdo hraje hlavní roli a o čem zhruba je (dvě věty na Netflixu), víc ne, a tak si představte mé překvapení, když na scénu vstoupil sám Jeff Goldblum, zatímco já se už asi půl hodiny radoval z toho uvěřitelného sci-fi světa a zajímavě rozehrané několikanásobné zápletky. Dal bych snad i pátou hvězdičku, nebýt docela zbytečné postavy Charlieho Daye, jehož prostor mohl klidně dostat někdo jiný. ()

Streeper

Nic moc originálního, něco podobného jsme mohli vidět v Wickovi. Líbí se mi ale, že se téhle idee někdo věnoval a rozpracoval jí do detailů. Není to úplně špatný film, ale nepracuje se dobře s dějovou linkou hlavní postavy Jodie Foster. I na konci filmu to pro mě byla vzdálená postava, která si ke mě (i přes svou tragédii) nenašla vůbec cestu. Celkově ty postavy byly napsané a natočené tak povrchně, kdyby se tohoto tématu ujal někdo zkušenější, věřím, že by to stále za to. Není mi líto, že jsem film viděla, nebyla to ztráta času, ale něco pořádného tomu prostě chybělo. ()

• Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)
  • Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)

Časové pásmo bylo změněno