Batman vs. Joker

• USA Batman: The Killing Joke (více)

Barbara se pokouší zabránit loupeži, což se jí nepodaří. S Batmanovou pomocí ale zadrží jednoho ze zločinců. Dívka je nadšená, že má případ, Batman ji ale brzdí, protože má divokou povahu a domnívá se, že se Barbara nebude držet zákonů a pak by mohla lehce podlehnout pokušení zločince zabít. O několik dní později je Batman přepaden, Barbara mu přijde na pomoc a v záchvatu vzteku muže, který ho přepadl, málem zabije. Uvědomí si, že Batman měl pravdu, a rozhodne se v boji se zločinem raději nepokračovat. Krátce nato Barbaru i jejího otce, komisaře Gordona, přepadne Joker v jejich bytě. Komisaře unese do opuštěného lunaparku, kde se ho snaží dovést k šílenství, aby dokázal, že i tomu nejpříčetnějšímu muži stačí "jeden špatný den", aby se z něj stal blázen. (TV Nova)

Caszidy

Předlohu jsem nečetl, nicméně i tak ze snímku cítím určité odtržení prequelové části věnující se vztahu Barbary a Batmana. Následná brutální přetahovaná Batmana s Jokerem se mi líbila (obzvláště flashbacky do jokerovy geneze). K absolutní spokojenosti však přeci jen něco chybělo. Mark Hamillu jako Joker samozřejmě zase kraluje a Kevin Conroy se zahanbit také nenechá. ()

malylada

Za mě jeden z nejslabších animáků od DC a dokonce bych jej zařadil pod filmy, kde se objevuje mladý Robin. Akční scénu víc nudnější být nemohly, flashbacky Jokera se absolutně minuly účinku. Tvůrci se snažili jít jinou cestou, ale závěrečná pointa mě nijak neoslovila.....4/10 ()

jh666

S Kameňákem jsem na výsost spokojený. Ano, filmové zpracování nedosahuje geniality předlohy, ale stále se jedná o velmi dobrý animák od DC (nejen v porovnání s těmi novějšími, ale i staršími). Úvodní půlhodina je sice slabší, ale podle mě stále v pohodě a polní svůj účel. Chápu, že někteří lidé mají především s jednou scénou problém, ale po zhlédnutí mi to tak strašné nepřijde, byť je to zbytečné. (Pro rejpali, není to poprvé, kdy se něco takového stalo, přečtěte si komiksovou sérii Batman Beyond.) Samotný Kameňák je adaptovaný velmi dobře, především Flashbacky jsou výborné. Vše korunuje geniální práce dabérů. 90 % ()

liquido26

Komiks jsem četl dvakrát, podruhé nedávno, a je to špička. Tento animák je doslovným převedením komiksu do animované podoby s přidanou první půlhodinou a závěrečnou scénou mezi titulkama. Onen kontroverzní úvod je sice pro následující děj zcela zbytečný, ale nijak neurazí a musím říct, že mě to bavilo víc než většina předchozích animáků od DC. No a zbytek je už s notoricky známým dějem hlavně hlasovým koncertem pánů Conroye a Hamilla. ()

ledzepfan

No, proč né... Já tu první polovinu vnímám jako důležitou pro -alespoň nějaké- emoční hnutí v půlce druhé. Trochu problém mám s kresbou která "lítá" od vcelku hezké až k téměř odfláknuté, což zamrzí hlavně v poslední třetině kde se z celého toho lunaparkovského horroru dalo vytřískat mnohem více.... ()

agentmiky

Komiksovou předlohu jsem sice nečetl, ale film se podle mě povedl. Všechny animované filmy podle komiksů o Batmanovi mi přijdou něčím zajímavé a skoro vždy mě zabaví. The Killing Joke se rozdělen na dvě rozdílné příběhové poloviny. První polovina nebyla tak dobrá, neboť zde hlavní roli představovala Batgirl, která mi moc nesedla. A hlavně zde byl představen šílený záporák, který ve druhé půlce zmizel. Teprve ve druhé polovině jsem se dočkal Jokera. A dlouhé čekání stálo za to. Dialogy mezi Batmanem a Jokerem byly výborné. I když je to animovaný film, tak svou brutalitou a drsnými momenty bych to malým dětem moc nedoporučoval. Za mě dávám 75 % ()

SaNcHeZ_cz

Pro dobro filmu přehlédnu úroveň úvodní dvacetiminutovky, která oproti geniální předloze táhne tuhle adaptaci ke dnu (byť její smysl v tomto filmovém zpracování chápu). Problém filmového The Killing Joke je, že vše nad rámec triumfálního návratu Marka Hamilla výrazně zaostává za předlohou. Jistě, určité temné prvky z předlohy se dostaly i do téhle animované adaptace a veškeré momenty, kde se objeví Joker a jeho historie s přehledem skvostně dávají vzpomenout na předlohu, která patří mezi nejlepší one-shoty komiksové historie. Zbytek ovšem i přes osvědčené obsazení tak nějak zaostává a dojem tak trochu hraničí s rozpaky. To co Alan Moore před lety napsal, je ve filmové verzi přetvořeno na v podstatě průměrný komiksový snímek, v rámci kterého jsou záblesky geniality, které stojí především na Hamillovi. Zkrátka, je jasné proč právě tenhle komiks byl jeho podmínkou pro návrat do role a proto si ji také zaslouženě užil, dokonce bych si dovolil tvrdit, že z jeho pojetí Jokera je právě to v The Killing Joke určitě mezi nejlepšími. Škoda jen, že všechno okolo něj je tak výrazně staženo do hlubin průměru animovaného univerza DC, který bezesporu pár fanoušků komiksu podráždí volností a autorským přístupem, jakým Sam Liu kultovní komiks zadaptoval. Film nemá ani zdaleka takovou atmosféru, emocionální dopad ani šokující zvraty, které z původního díla udělaly legendu nejen v rámci produkce DC. Pokud tedy The Killing Joke stojí kvůli něčemu vidět, je to další Hamillův Joker. Pokud jdete do filmu s něčím jiným, sáhněte raději po knize. ()

Wysch

Voice cast je, jak už to u dua Hamill a Conroy v rolích Jokera a Batmana bývá, perfektní. Tara Strong se taky neztratí, ačkoliv ji mám pořád zafixovanou spíš jako Harley Quinn z prvního Arkhamu. Nepatřím k těm, kteří tvrdí, že první akt je ke zbytku Killing Joke absolutně zbytečný, naopak je jeho naroubování na pointu dle mě dost důležité a povedené. Animace je slabší, ale tu málokdy řeším, byť tady místama opravdu znatelně pokulhává a neumožňuje tak kvalitní akci, jak by si to nejspíš Batman zasloužil. Ve výsledku se nejedná o bombu, ale o poctivé zpracování předlohy, kdy řadu panelů z knihy jde ve filmu najít slovo od slova, a se snahou předlohu vylepšit pointou s paralyzováním Barbary a Gordonovy vůle. ()

SonGokussj

Při koukání na kotaku.com jsem před pár měsíci přečetl, že bude zfilmována jedna z nejlepších dějových linií, co kolem Batmana existuje. Killing Joke jsem si tedy našel a během 10-15 minut přečetl. Je to krátký komix, který je však tak nádherně depresivní a úžasně provedený, že jsem s civěním dočetl až do "konce" a ještě hodinu na to hledal na internetu různé interpretace ostatních čtenářů... Na rozpohybovanou formu jsem se tedy velmi těšil. The Killing Joke však nezačíná tam, kde komix. Nene. Začíná nějakou honičkou, je tam Batgirl, později i v podprsence, je tam poučování, je tam vyzdvihnut záporák, na kterého si na konci ani nevzpomenete a obecně je to... Nuda... Po 35 minutách pak konečně přichází na scénu hlavní příběh. Když si vzpomenu, jak jsem dychtil po další textové bublině v komixu, jak jsem měl zatajený dech nad onou atmosférou v něm, zde jsem se jen koukal, občas mrknul na hodinky a rozhodně se nedá říct, že bych si to užíval. Tempo je pomalé, scény Jokera z minulosti rozvleklé, dabér nic moc... Batman též. Všechna ta mysterie z komixu, ta ukrutná šílenost, je zde vypodobněna jako "akční snímek", což nikdy nebylo v The Killing Joke komixu prioritou. Z tohoto hlediska velmi zklamal... Doporučuji si sehnat komixovou verzi, celý příběh má tak 15 minut čtení a zanechá ve vás hodně. Tento snímek je, bohužel, vcelu nudné a nepovedené zpracování. Ha ha, 45% ()

PKD

1. Rkový DC animák na (jak je často zvykem) nadprůměrné úrovni. Kéž bych tohle mohl říci i o hrané divizi.:( Ovšem je tady jeden háček, nebo spíše hák. Chápu, že 99% DC anim. filmů má průměrnou stopáž 75min., ale kvůli tomuto přidati ´´zbytečnou´´ nikoli však nudnou, úvodní 30minutovku, mi příjde prostě zbytečné.;-) Ona předloha má pouhých 46str. a tak vám mohu s klidným svědomím doporučiti ten dlouhý úvod (který asi vznikl pro ty, co vůbec nevědí nic o postavě Batgirl potažmo předloze, tudíž je musíme zasvětiti. No nevím, jestli ten dlouhý úvod někomu neznalému comicsu, pomohl) přeskočit a shlédnout zbývajících 45min. protože TO je to, kvůli čemu na to většina znalců předlohy, kouká. I když je v samotném zpracování několik změn, nejsou nijak razantní (jako v jiných případech viz. Ticho, kde z předlohy, nezbylo téměř NIC) a já jsem spokojen. Hamill, který prý prohlásil, že se tímto s rolí Jokera loučí (kvůli pochopitelným nárokům na jeho hlasivky), je samoz. opět na 150% a spolu s nejdéle sloužícím Batmanem v historii, Kevinem Conroyem, tvoří nezapomenutelné duo, které už těžko někdy+někdo...překoná. Už dávno vím, že Joker je jeho životní role a nikoli Ljůk Skájwólkr.;-) OST (na kterém vévodí Jokerův song, který si v ničem nezadá s tím, co Hamill vytvořil pro dodnes geniální pokr. stejně geniální hry, Arkham Asylum...Arkham City, kde v koncových creditech, naprosto úchylně, Grammy je málo!, a podpořen totál dark ambientem ´´zpívá´´ Only You od the Platters) je též samostatně fajn poslouchatelné a nenudí. Toť již vskutku...vše. P.s. pro zvědavé a nebojácné, tady je malý odkaz. Mrazení po celém těle...zaručeno. https://www.youtube.com/watch?v=5b23MR0p5kA ()

kaylin

Tohle je jeden z legendárních komiksových Batmanů, ale to, co z něj udělali ve filmovém provedení, je prostě jenom akční filmeček o tom, jak to jeden magor trochu přehnal. Nemá to ani špetku kouzla, které má komiks, ani špetku toho, co dal Alan Moore scénáři. Animace je fajn, ale to se tak nějak očekává. ()

Kaluž

„It was fantastic… like fireworks.“ Když přežijete nekonečnou úvodní půlhodinu točící se okolo Barči Gordonové a padoucha s přezdívkou Paris Franz (neptejte se), dostanete přesně to, na co jste čekali. Tedy velmi ošklivě animovanou adaptaci jednoho z nejlepších komiksů všech dob, přežvýkanou tak, aby ji mohlo spolknout i nenáročné publikum. Nic víc v tom nehledejte. Objektivně za tři, subjektivně odpad! ()

movieband

Jako předvoj, před čtením komiksu Batman: Ticho, se film dozajista hodil. Odkaz v knize právě na jednu z podstatných částí, která je v The Killing Joke, je pro mě, vcelku důležitým kouskem v Batmanově historii. Navíc The Killing Joke je hodně o Batmanově nitru, a jedná se o jedno z dospělejších děl. Za mě rozhodně kvalitní kousek, který je v Batmanově mytologii nepostradatelný a podstatný. ()

BoredSeal

Zatímco komiksová povídka je fajn, v celovečeráku pointa vyzněla nějak hůř a muzikálové číslo zkazilo temnotu. Víc se mi paradoxně líbila první část filmu se záporákem Paris France až na sexuální predátorku Batgirl. ()

Rocky88

Chvíli jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami, nakonec volím horší variantu. I přes parádní Jokerův origin, skvělý dabing a atmosféru tomu chybí šťáva. Chtělo by to trochu zkrátit začátek (prokreslit vztah -mana a -girl se dá během kratší doby) a více se věnovat Jokerově prohnanosti. ()

animaxis

Tohle je můj první dospělejší animovaný Batman a musím říct, že mě nezklamal. Samotná animace se mi líbila, atmosféra Gothamu je tu cítit skoro všude, postavy mi přišly dobře napsané a hudba neurazí. Musím jen říct, že první část filmu při zpětném pohledu moc nesouvisí s hlavní druhou částí. Když to ale mám brát jen jako takové představení Batgirl, tak to beru. Velmi mě zaujal příběh Jokerova původu a jeho postavu jsem tu měl stejně rád jako obvykle (když tedy zapomenu na Suicide Squad). ()

mortak

Problém tohoto druhu komiksů spočívá v tom, že konec musí vrátit vše na začátek. Takže i když si tady postavy projdou peklem, na konci je čeká smích stejně jako v závěru každé epizody nějakého dobrodružného seriálu z odpoledního vysílání Novy. Je to sice smích temnější a zvrácenější, ale není tak silný a odlišný, aby přetáhl batmanovský svět do vyššího levelu. ()

Remivsremi

DC své animáky zkrátka umí a i v tomto případě dostanete slušný příběh a řádnou dávku odvěkého souboje Jokera a Batmana. Příběh Batgirl mě dokázal zaujmout a jsem rád, že tuto část přidali. Z čeho jsem rozčarovaný je samotný závěr. Konečný killing joke měl diváky uzemnit, naprosto odrovnat, přece se jedná o závěrečné rozuzlení, ale ve výsledku se dostavilo holé a nevydařené nic. Poslední scéna vůbec nevygradovala, neměl jsem stejný pocit výjimečnosti jako v komiksovém případě, který rozpoutal vlnu diskuze, interpretací a dotahů, trvající mezi fanoušky do dnešního dne. Byl jsem rozčarovaný a přitom průběh celého filmu se zdál naprosto vyhovující. Tahle pachuť ve mě zůstane ještě dlouho. ()

filmmovier

Velice povedená (a mnou vysněná) adaptace jednoho z nejlepších komiksů s Batmanem a nejlepšího příběhu s Jokerem. Druhá polovina (tedy Kameňák) nemá jedinou chybu, je to adpatace jak má být a hlasový koncert Marka Hamilla a Kevina Conroye je nesmírně působivý a já jsem si ho, stejně jako celou adaptaci užil. Mnozí tady kritizují první a celkem zbytečnou část, která samozřejmě v komiksu není, ale mě bavila taky, obzvlášt díky skvostné Batgirl. Navíc poslední animáky s Batmanem nebyly nic moc, ale tohle se povedlo, zejména díky naprosto geniální předloze. Za mě prostě naprosto suprová záležitost. Prostě fantastická, skvěle natočená (a zahraná) adaptace, které nemám co vytknout. 100%. A krom toho ten vtip na konci je naprosto geniální. ()

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

Batman a Joker se vrátí i v kreslené podobě

15.03.2016

Už za pár týdnů se nám představí nový Batman v podání Bena Afflecka a v srpnovém Sebevražedném oddílu se poprvé objeví Jared Leto jako Joker. Studiu Warner Bros. to ale očividně nestačí, a tak na… (více)