Will (Theo James) se Sam (Kat Graham) mají před sebou zářivou budoucnost. Will musí na služební cestu, a když Sam telefonuje, "něco" se během hovoru stane. Západní část amerického pobřeží zmlkla. Telefony, internet, satelity, zpravodajství, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura kolabuje. Nikdo nechce dát informace, co se vlastně stalo a co se aktuálně děje. Armáda se snaží situaci dostat pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Jenže Will a otec Sam Tom (Forest Whitaker) nechtějí čekat a vyrážejí do neznáma. Mají vůbec šanci Sam najít, když všude vládne bezpráví a chaos? (Rodriguez)

Big Bear

Tohle byl mix The Road s Cadillacem CT6 a Hledání přítele na konci světa. V podstatě je to road movie. Tenhle film je dalším z důkazů, že kvalitní koukatelné postapo film lze točit s minimálním rozpočtem a s minimem digitálních efektů. Proč utrácet celoroční rozpočet Řecka, když si lze vyhrát s málem? To je ten kumšt, který ve výsledku působí mnohem reálněji ! Jsem docela zvědav čím jednou lidstvo zajde, ale že zajde o tom nepochybuji. Krom možnosti válek mezi sebou si příroda stopro někde kříží ten svůj top vir a nebude-li to nějaká brebera, máme tu sopky a nad hlavou celý obrovský vesmír plný létajících šutráků rozmanitých velikostí... Whitaker ve filmu potěšil a ani ostatní nehráli špatně. Někomu vadil ten žlutý filtr, ale sakra když ke apokalysa nebude u toho asi azůro ne ? :-) ! Tohle je za 4 plný kanystry benzínu ! * * * * ()

Pitryx odpad!

Přes sto minut naprosto o ničem. Dám deset procent za pár pokusů o jakž takž zajímavou kameru, ale jinak to byla sračka první třídy. A nebudu tu ze sebe dělat intelektuála, co se mu to líbí. Dal jsem čtyřicet minut, a pak razantně sáhl na rychlo posun. Doufám, že bude následovat dalších patnáct dílů. ()

Hpatrik

Solidní příspěvek do postapokalyptického žánru. Jednoduchá zápletka, divák dostává naprosté minimum informací o tom co se děje, a z toho tvůrci těží celkem hutnou a uvěřitelnou atmosféru. Solidní obsazení, dobrá hudba a výprava, posledními 10ti minutami, a speciálně závěrem, si to u mě ale trochu pokazili. A jak to teda páni tvůrci končí?! ()

Kingjiri

Postapokalyptická thrillerová roadmovie, u který přes komorní pojetí (kamera se mimo auto nebo prázdnou silnici podivá zřídkadky nebo úspornej casting) nuda rozhodně nehrozí a atmosféra je místama fakt skvělá. Díky tomu, že neni divák přímo svědkem konkrétní katastrofický události (co se stalo v Seattlu) se taky daří většinu stopáž udržovat solidní dávku napětí, o co vlastně půjde. Jenže, finále je jedno velký zklamání, protože se mimo jedný ničim podložený konspirační teorie nakonec nedovíme, co se stalo a navzdory názvu filmu ani nezjistíme "jak to skončí", což mě zamrzelo ještě víc, protože se skončilo v nejlepšim. Na tyhle scénáristický rezignace vysvětlit aspoň hlavní pointu (aneb uvážování scénáristy ve smyslu "nevim, jak to vysvětlit, tak to nevysvětlim vůbec a třeba to někomu přijde cool") jsem fakt vysazenej, takže čtvrtou hvězdu prostě nepřihodim, tři slabší hvězdy. ()

argo.smile

Veľmi milé prekvapenie a divil som sa, že po dlhšom čase vytvoril Netflix takúto žánrovku. *start Spoilers* Ako keď natrafíme na nie úplne rozjebaný vojenský konvoj, tak okrem paliva hľadám ine veci na prežitie a najmä aj zbrane (na našu ochranu a obranu) kôli zmrdom, ktorých stretávame po ceste a snažia sa s nami vyjebať. A nikdy neverím ani by som neveril svojím vlastným susedom aj keď sa usmievajú a sú akokoľvek milí . Pretože za takejto situácie sa snaží každý prežiť ,ochrániť svoju rodinu za akúkoľvek cenu alebo s vami pekne vymrdat ( teda vašu ženu, priatelku...) *end Spoilers* . Komorný koniec a za to aj zaslúžené slabšie 4* ()

• Většina filmu se natáčela v okolí Winnipegu v kanadském státu Manitoba. (zbyshek)
  • Někteří vojáci, kteří hlídají uzavírku dálnice, patří ke Kanadským ozbrojeným složkám. (NiWi)