Will (Theo James) se Sam (Kat Graham) mají před sebou zářivou budoucnost. Will musí na služební cestu, a když Sam telefonuje, "něco" se během hovoru stane. Západní část amerického pobřeží zmlkla. Telefony, internet, satelity, zpravodajství, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura kolabuje. Nikdo nechce dát informace, co se vlastně stalo a co se aktuálně děje. Armáda se snaží situaci dostat pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Jenže Will a otec Sam Tom (Forest Whitaker) nechtějí čekat a vyrážejí do neznáma. Mají vůbec šanci Sam najít, když všude vládne bezpráví a chaos? (Rodriguez)

MickeyStuma

Další apokalyptický snímek s větším rozpočtem, ale zcela jiným stylem vyprávění. Jedná se o road movie, kdy otec se svým budoucím zetěm jeden autem z Chicaga do Seatllu za svoji dcerou a divák je spolu s nimi celou dobu veden v naprosté nevědomosti, co, kde a proč se děje. Příběh začíná určitou životní událostí, ale netrvá dlouho a najednou se začne vypínat elektřina, mobilní pokrytí i internet a ve vzduchu se objeví stíhačky. Pak už děj sleduje jen onu cestu s různými událostmi. Přepadení kvůli benzínu, požáry, kontroly, ozbrojené síly, atd. a stále je striktně zcela reálně vypravěčsky tajeno proč. Také kde by se to mohla posádka auta dozvědět. A tak se jen snaží během cesty vše nějakým způsobem pochopit. Frustrující atmosféra se tak skutečně vymaňuje od dřívějších snímků, kde bylo předem vše prozrazeno. Ke konci se tu sice objeví nějaká ta spekulace, ale jak u hlavní postavy, tak i u diváka záleží, jak se k dané informaci postaví. Je na tom něco pravdy, nebo jen obyčejný nesmysl? Přijde na to. Při pozorném sledování děje se totiž objevují určité náznaky a tak jen stačí nad nimi zapřemýšlet. Jedna noční scéna toho prozrazuje až moc. O nějaký standardní popcornový snímek plný dramatických a akčních sekvencí spojené s různými intriky se tentokrát nejedná, což leckoho nepotěší. Snímek si nese v sobě určitou myšlenku, kterou divák musí pojmout dle svého uvážení. Vlastně to naznačuje už název snímku. ´Jak to skončí´ Příběh sice určitou událostí děj zakončuje, ale i tak to není nijak jednoznačně jasné. Vědci nás neustále varují o problémech a hrozbách na planetě Zemi a poukazují na důkazy po celém světě. Divák, který nepochopí poselství tohoto snímku, nepochopí ani smysl příběhu. ()

sadlokan

Whitaker s klonem cpt.Ameriky to praskají transkontinentální dálnicí na který je ve dne míň aut než v noci mezi Lukavicí a Přešticema.To je ten Armageddon v praxi.Ale vlastně docela dobrý. ()

M.Myers

Celkem fajn film. Něco neznámého zasáhne USA a překvapivě to začalo v Los Angeles. No a tak sledujeme cestu za záchranou jedné dívky. Cestujeme přes celou Ameriku, takže to musí mít alespoň dvě hodiny. No a ve výsledku se vlastně nic nedozvíme a najednou konec... Nejedná se o špatný film, ale kdyby jsem se dočkal rozumného vysvětlení a smysluplného konce, mohlo být hodnocení klidně vyšší. ()

HyneX

Takových filmů je bohužel poslední dobou nějak moc... což by mi nevadilo, ale raději bych nahradil kvantitu kvalitou. První polovina filmu byla super, gradovalo to, vůbec mě to nechtělo pustit od obrazovky. Občasné nelogické chování postav jsem byl ochoten odpustit. Bohužel od poloviny začal film být čím dál víc nesmyslný a konec mi přišel jako úplná a doslova neuvěřitelná blbost. Což je škoda, protože to rozhodně mělo potenciál. ()

Waldir

Ďalší očakávaný kúsok zo stajne Netflixu, ktorý je však vo výsledku opäť raz nevýrazný a neucelený. Hlavný hrdinovia mi prišli maximálne nesympatický, s výnimkou Foresta Whitakera, ktorý je štandartne skvelý. Celkový audiovizuál je taktiež (logicky) kvôli nie príliš veľkému rozpočtu dosť slabý. Za pochvalu akurát tak stojí snaha o budovanie hlbšieho vzťahu medzi postavami a fajn minimalistický nápad s apokalyptickým road tripom, inak je to ako som už spomínal nevýrazné - "nijaké", nemá to absolútne čím prekvapiť a o niekoľko dní to vyšumí z diváckeho povedomia. ()

Dm1tr1j odpad!

Toto video sa nedá hodnotiť inak ako odpad. Neponúklo nič. Keby som chcel vidieť ako sa dakto vozí a nič nerobí pozriem si topgear. ()

Hpatrik

Solidní příspěvek do postapokalyptického žánru. Jednoduchá zápletka, divák dostává naprosté minimum informací o tom co se děje, a z toho tvůrci těží celkem hutnou a uvěřitelnou atmosféru. Solidní obsazení, dobrá hudba a výprava, posledními 10ti minutami, a speciálně závěrem, si to u mě ale trochu pokazili. A jak to teda páni tvůrci končí?! ()

gazogazo

Mám rád tyhle post apo bedekry. V posledních cca 15 minutách to chcípne a gradace se zastaví. To je škoda. Celkem si umím představit dvojku. ()

misbos

S Tchánem skrze Purpurový Zátylkov - aneb - neberte s sebou nativy, celou cestu budou remcat, a nakonec se zhroutěj a vyse.ou se na Vás. Kdyby ubrali opakující se dramatický situace, zbytečně nenatahovali konec, a pojali to jako konverzačku (zeťák i tchán by to potáhli s přehledem), mohlo to bejt lepčejší. ()

Kingjiri

Postapokalyptická thrillerová roadmovie, u který přes komorní pojetí (kamera se mimo auto nebo prázdnou silnici podivá zřídkadky nebo úspornej casting) nuda rozhodně nehrozí a atmosféra je místama fakt skvělá. Díky tomu, že neni divák přímo svědkem konkrétní katastrofický události (co se stalo v Seattlu) se taky daří většinu stopáž udržovat solidní dávku napětí, o co vlastně půjde. Jenže, finále je jedno velký zklamání, protože se mimo jedný ničim podložený konspirační teorie nakonec nedovíme, co se stalo a navzdory názvu filmu ani nezjistíme "jak to skončí", což mě zamrzelo ještě víc, protože se skončilo v nejlepšim. Na tyhle scénáristický rezignace vysvětlit aspoň hlavní pointu (aneb uvážování scénáristy ve smyslu "nevim, jak to vysvětlit, tak to nevysvětlim vůbec a třeba to někomu přijde cool") jsem fakt vysazenej, takže čtvrtou hvězdu prostě nepřihodim, tři slabší hvězdy. ()

Acrobat odpad!

Ako býva zvykom vo vedľajších sálach dávajú These final hours a The Road. Niektorí chceli ísť na Maxa a Knihu Eli, ale bolo vypredané aj štylisticky onaké. „Ako to končí“ ? Odpoveď je jednoduchá. „Na pi**!!“ Takto jednoliato a trefne sa dá zosumarizovať (ne)príbeh tohto filmu, ktorý od začiatku smeruje nikam. Odnikiaľ nikam v strastiplnej ceste plnej abnormálne zlých rozhodnutí a prudko zbytočných dialógov. Film nejde na Vás, ale pomimo. Míňaš sa. Hrubo, bez logiky, trápne. (videné 09.02.2020, BDrip) ()

kukkik

Příšerná nuda k uzoufání. Nesympatické postavy a do očí bijící hloupost jejich rozhodnutí, která jsou vysvětlitelná snad jedině neschopností tvůrců, vymyslet lepší katalyzátor pro uondaný příběh. Nevadí mi otevřené konce, pokud tvůrce dá divákovi indicie k domýšlení nebo podměty k zamyšlení; tohle ovšem není ani jeden případ a chybějící pointa je čistým nedostatkem tvůrčích sil, kdy celý příběh měl očividně k něčemu gradovat ale nakonec se ztratil v drobných dialozích a vedlejších linkách a tvůrci si nejspíš řekli, že to diváka uspokojí. Mě to tedy nestačilo ani zdaleka. Velké zklamání a škoda ztraceného času s tímhle filmem (a že ho bylo s touhle zabijáckou stopáží). Nejlépe bych to celé shrnul slovy klasika: "Tady kolega vám tedy dosti obsáhlou formou sdělil, že jsme tam jeli auty a že jsme cestou tankovali benzín.." 1/5 ()

gemi

Fajnový pre-apo, apo (nevíme-proč, ale závěr jasně napoví) i post-apo. Má to dobrou atmosféru. Zarážející na tom je, jak rychle po blackoutu jde civilizace a vláda práva do kopru. Prakticky okamžitě. Tak rychlé by to reálně imho nebylo. Tak proč má film tak nízké hodnocení? Protože mu chybí to podstatné, co by filmu chybět nemělo. Konec. Jako otvírák seriálu by to bylo skvělé. Jenže uplynuly čtyři roky a seriál nikde. Hell, ani dvojka nikde. Je to prostě film bez konce. A byť celou dobu baví, ta závěrečná pointa mi prostě chybí. ()

BigBang

Postapo z velice blízké budoucnosti, totiž ještě před realizací green dealu. Čili se celý film odehrává v autě a děj je kolem shánění beňoše. Po green dealu by film skončil cca v 10. minutě vybitím baterie. ()

Solverino

Hodně průměrná záležitost, ale jednou se to dá... poměrně slabé herecké výkony (nejhorší mi přišla ta "dcera" to byl tedy zjev, naštěstí se tam moc nepletla). Whitaker klasika, starý bručoun, zbytek jen sekunduje a moc se neplete pod nohy... ()