UFO

Derek (Alex Sharp) je geniální student, který je od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svojí přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, tak nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI. (topr harley)

PetrHendrix

Na filmu mi vadila klasická zápletka nepochopeného génia-mladého studenta a lektora, který to celou dobu "ví". Krom toho, že mi to přijde cílené na dospívající diváky, tak je to už asi stokrát ohraná písnička. Obsazení zvláštní, ten matematik je spíše neznámý britský herec, podle mě to odehrál za minimum nákladů. Strathairna jsem si vždycky cenil za kvalitní úsporné hraní, i když se v roli agentů FBI nebo CIA objevuje možná až příliš. Stejnou pozici hrála i Andersonová v Aktech X. Na druhou stranu se mi líbilo, že ten objekt je tam vidět pouze jednou a to až na konci. Takže nakonec takový o málo lepší průměr. Mimochodem, ten student, jak půjčuje auto hlavnímu hrdinovi a bydlí s ním na koleji, je syn Warrena Beatyho a Annete Beningové. ()

dinzbir

Docela slušné znázornění možného kontaktu a komunikace + instrukce co dělat s webkama, pokud jste aktivisti a jak zacházet s materiály pokud už nějaké pořídíte - rychle zálohovat, poslat, uchovat. Celkově dobrý večerní film. ()

pvlkohout

Pamatujete film Kontakt? A jak tam luštili zprávu od mimozemšťanů? Tohle je to samé jen trochu jinak podané... Trochu jako mysteriózní detektivka, kde skládáte kousíčky mozaiky do sebe... Na filmu velmi oceňuji jeho vědeckou přesnost. Nemám rád když z diváka dělají scénáristé deb.la a valí jeden technoblábol za druhým. Zde se nic takového neděje a i matematické výpočty tam mají smysl. Pokud zná člověk sulouvislosti jako co je to zpráva z Arecieba, Kardaševova škála atd. tak vás film vtáhne jelikož tohle by se klidně mohlo stát... Myslím že nad tímhle filmem zaplesá srdce každého fanouška mimozemšťanů, UFO, vesmíru a hlavně Akt X (Gillian Anderson aka agentka Scullyová included!) P.S. ve filmu nezemřel ani jeden mimozemšťan, bylo zabito nula lidí, vystřeleno nula kulek a netekla ani krev. Jestli hledáte něco z toho, pusťte si radši Vetřelce nebo Predátora... ()

nikhaj

Žiadne sci-fi hľadanie matematika záhada dej prebieha veľmi postupne a dostáva sa na kĺb problému. Mam radsej noe o ine ale toto bolo fajn ()

PavelPros

Film, který mě zaujal předmětem a zejména zpracováním. Umožňuje diváku jiný pohled na možnost existence a projevu jiné civilizace než pozemské. Film mě po celou dobu nenudil. Děkuji ()

Majo.evans

Film je vcelku zaujímavý,človek sa tu niečo aj dozvie.Tie výpočty trošku mimo mňa.Skvelá je najmä Gillian Anderson.Ešte trocha mimo hodnotenia:Ľudstvu sa podľa mňa podarí dostať podľa tej škály na 1. úroveň.A aj ďalej.Len to už nebude homo sapiens ale homo upgrade.Evolúcia.Mäso toho moc nezmôže vo vesmíre.Od počítačov ku umelej inteligencii není ďaleko.A to je budúcnosť.Buď s ňou splynieme alebo nás porazí.Poraziť ju my nedokážeme.A to bude naša evolúcia v najbližších rokoch.Ide to rýchlo.Máme na to potenciál a nikoho k vývoju nepotrebujeme.Treba len čas.Vojny tu boli,budú.To máme v povahe.20 storočie bolo kritické ale to už asi nenastane s novými zbraňami.Okrem toho,že je vojny sú nákladné a zdĺhavé,aj keď je tam techn. pokrok.Ekonomicky alebo kyberneticky sa dá ublížiť viac.Ľudstvo vždy prežije,aspoň časť.Príde automatizácia,veľa vecí sa zmení.Čo sa týka mimozenšťanov,vo vesmíre je život.V dnešnej dobe si niečo iné môže myslieť len idiot.V takom obrovskom priestore a počtom planét a hviezd.Mikrobiálny určite ale inteligentný bude menej častý.Ten ,aby sa vyvinul,potrebuje veľa času a potrebuje splniť veľa podmienok,aby vznikol... ()

wlad81

Gillian neni nikdy dost.. na matfyze to bude asi superparty film, nam, ktori pocitat nevieme, to zas az take strhujuce nepride. Ale fajn, minutaz prijemna. ()

drovi

Pomaly nás pripravujú na to že nie sme sami. Slušne natočený príbeh mladého matematika ktorý sa dostane do utajovaného tímu vedcov a vyšetrovateľov UFO. Mňa oslovilo v tomto filme aj to, že netlačili na efekty, ale skôr sa zamerali na fyziku a matematiku. Môžme i myslieť čo chceme, ale ja som už dávno presvedčený, že nie sme vo vesmíre sami. Kto má rád filmy s tématikou UFO tak odporúčam. ()

brondy

och, jak rád by dom tomu dal 4* ... ale proste nemôžem ... nieže by to bolo zlé, rozhodne nie, je do DOBRÉ! no nie až tak aby to boli sebeisté 4 ... ()