Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ocitáme se v New Orleansu v roce 1917 ve čtvrti červených luceren. Prostitutka Hattie (Susan Sarandon) žije se svou dvanáctiletou dcerou Violet (Brooke Shields) v bordelu Madame Nell. Protože je Violet odmalička obklopená atmosférou sexu a divokých večírků, touží se stát také prostitutkou a tak Nell zorganizuje aukci o její panenství. Za několik měsíců se Hattie vdá za bohatého zákazníka a Violet se přestěhuje k mladému fotografovi Bellocqovi (Keith Carradine), který je do ní bláznivě zamilovaný. Violet se tak stává podivnou figurkou - předčasně vyspělou ženou, která v srdci přesto stále zůstává nevinným dítětem. (Sofia)

(více)

Recenze (45)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

V postavě fotografa Bellocqa mi Keith Carradine šíleně vadil, měl jsem z něj přímo fyzicky špatný pocit, kdykoli strčil ten svůj supí pedofilní ksicht rádobyumělce na plátno. Ale to je možná jen můj problém, vysvětlitelný na lehátku u psycho-servismana. Jinak film je klasika a já jsem ani moc nevnímal nějaký zásadnější propad do mravního bahna... Koneckonců prostituce, provozovaná dobrovolně a ve "slušném" bordelu je docela poctivé řemeslo (na rozdíl např.od politiky, že) Nepochybně by bylo výchovnější, kdyby se Violet napřed vyučila jinému poctivému řemeslu- třeba švadlenou, a až jako plnoletá se rozhodla stát se láryní nectnou, čili helmbrechtnicí, přinášející potřebným potěšení (popřípadě, co já vím, třeba i náhražku něhy)... Ale to by jí zase, z hlediska profese, utekly nejlepší roky ;-) A nám zajímavej film. Jenom mi tam Brooke bohužel přišla taková nějaká... nijaká. ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

New Orleans ve dvacátých letech, kde v jednom klasickém nevěstinci vyrůstá se svou matkou a ostatními prostitutkami i dvanáctiletá Violet, přezdívaná Pretty Baby. Nezná nic jiného než svět prodejného sexu, takže se samozřejmě brzy stane taky prostitutkou, i když stále zůstává jen malým děvčátkem, i když předčasně dospělým. Film je jen velmi průměrný, chvílemi nudný, měl daleko na víc. Jen mě udivuje, že rodiče Brooke Shields, které v době natáčení bylo 13, k tomu vůbec svolili...ve filmu se několikrát objevuje úplně nahá a ve velmi choulostivých situacích. V dnešní době, kdy vás v USA zavřou za vyfocení si nahého dítěte na pláži, by to asi neklaplo... ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Film, který stojí za vidění snad jen pro odzbrojující živelnost hereckého výkonu mladičké Brooke Shields. Jinak je to velmi slabé - po dějové stránce bída a ten zbytek taky za moc nestojí. Občas to na mě působilo až protivně diletantským dojmem, jako by to celé byla nějaká béčková pseudokontroverzní slátanina, určená spíše na televizní obrazovku do okrajového vysílacího času, než celovečerní film. Z pozice dnešního otrlého diváka se ani nelze moc divit, tenhle biják dnes nemůže šokovat snad už nikoho, nota bene mě osobně coby fandu Kubrickovy i Lynovy (té obzvlášť) Lolity. Ale jak říkám, Brooke Shields mě skutečně dostala, její předčasná dospělost mě dojala i rozesmála současně a nemohl jsem si u ní nevzpomenout na podobnou filmovou postavu, Mathildu z Leona (též 12 letou). Škoda přeškoda, že z toho hezkého námětu nebylo vytěženo více potenciálu, který tato atraktivní doba i téma jistě skýtají. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Upřimně řečeno neumím si představit, že se dospělej chlap zamiluje do třináctiletý holky. Z toho je patrné, že téma filmu rozhodně není nějak ohrané a jede si po takové poklidné pedofilní vlně, které spíš než na sílu příběhu sází na obsahovou kontroverznost a atmosféru. Třináctiletou Violet, kolem které se točí celej příběh zahrála velmi přesvědčivě Brooke Shields a dodala tak filmu třetí hvězdičku. ()

kobejn 

všechny recenze uživatele

Uvedené sice v rámci tematického cyklu "Nový hollywood", ale v podstatě jde o typicky "evropský" film natočený v Americe. Buhvíproč tu najednou všichni rozebírají scénář, jako by najednou byl každý druhý odborník na scénáře. Patrně jde o to, že děj tohoto filmu se točí kolem "bordelu" a "děvek", tudíž by bylo absurdní po filmu chtít, aby v něm byly nějaké "chytré řeči", což asi zdejším "scénáristům" přišlo jako důkaz "slabosti scénáře". Dle mého soudu (odborník na scénáře ale nejsem jako ostatní) byl naopak scénář dobrý, neboť věrně ilustrovall prázdnotu a banálnost života v tomto prostředí. Po technické stránce byl film dokonalý. Nicméně ani mně tento film k srdci nepřirostl, tudíž jen za tři. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (5)

  • První film Louise Mallea natočený v Americe. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama