V malebné vesničce v Anglii žije Joan Stanleyová (Judi Dench) poklidným životem důchodce. Avšak její spokojené bytí je naráz otřeseno, když dojte k jejímu zatčení MI5. Důvodem je jen stěží uvěřitelná minulost, kterou Joan skrývá. Je totiž jedním z nejvlivnějších žijících špionů z nedávné minulosti... V Cambridge na univerzitě v 30. letech minulého století se mladá Joan, nenápadná studentka fyziky, až po uši zamilovala do Lea, svůdného a atraktivního ruského sabotéra. S jeho pomocí začne vidět svět balancující na ostří nože a zdá se jí, že musí být zachráněn před sebou samým v bezhlavém závodění o vojenskou převahu. Film je inspirován skutečným životem Melity Norwoodové, nejdéle aktivní britské špiónky KGB. (mac000)

houdek442

Že je film parádní, o tom žádná. Je ale škoda, že bylo vystřiženo přes 30 minut záběrů a tudíž i část zvratů, či jiných zajímavých scén. Jsem rád, že jsem měl tu čest vidět film na prvním a zároveň posledním promítání v českém kině (na kterou jsem se dostal díky výhře v soutěži), protože televize tomu filmu podle mě uškodí. A poslouchat po promítání debatu mezi POMEM a Terezou Srbovou (jež ztvárnila ve filmu Soniu), to byla krásná třešnička na dortu. :) ()

Vxxx

Zajímavý příběh, který film dokázal odvyprávět docela přátelsky a v dobrém tempu. Ale nic extra. Na film ve velmi blízké době asi zapomenu. Velkým plusem byla Tereza Srbová. Nikdy jsem jí v ničem před tím neviděla a až během titulků na konci jsem zjistila, že se jedná o češku. A musím říct, že roli zvládla fakt skvěle. Celkově mě film bavil, ale nic, co by mi tukvělo v paměti. 4* ()

McGuffin

Jedna paní, Lindsay Shapero podle knihy Jennie Rooney, povídala, že jedna paní ukradla vědecký výzkum jedné velmoci a dala ho druhé. Příběh špionky, Red Joan, jak od prvních záběrů všichni s výjimkou vlastního syna vědí. Úkol splněn. K povídání přidala pár, vlastně hodně zbytečných hrdinčiných osobních detailů a na závěr synovi a divákům prozradila, že žena krádeží nic a nikoho nezradila, ale naopak zachránila. Světový mír. Konec, jakmile pohádky zazvonil zvonec. https://www.macguffin.cz/ ()

M.i.k.e

tvůrci sice postavili propagaci na tváři Judi Dench,ta se ale ve filmu ohřeje možná tak 10 minut.Zbytek nám ukazuje jak vůbec Joan ke svému špionství přišla a i když jsou její motivace celkem pochopitelné,filmu chybí silnější a zapamatovatelnější momenty.Přitom téma to není ani zdaleka špatné a potenciál mu nechybí...40% ()

BOURQUE

Solídne rozvinutý true-based príbeh na základe knižnej predlohy (tú som nečítal). Herci/herečky (hlavne mladá (S. Cookson) a stará (J. Dench) Joan) podávajú slušný výkon, ale v niektorých momentoch sú dosť nevýrazní. Striedanie scén z minulosti a zo súčasnosti je dobre načasované, nepôsobí rušivo. Nielen koniec ale aj niektoré časti filmu postrácajú silnejšie a napínavejšie momenty. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

• Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • V úvodu filmu, když je Joan (Judi Dench) odvážena policií, stojí přes ulici Audi A4 druhé generace. To by ale nebylo možné, jelikož debutovala v říjnu 2000, zatímco děj filmu se odehrává v květnu téhož roku. (FoxMulder)
  • Budova Montrealské univerzity je ve skutečnosti Senat House ve středu Londýna patřící UCL. (FoxMulder)