Toto slavné dvou-oscarové drama, které se odehrává v USA v letech velké hospodářské krize, vypráví o Edně Spaldingové (Sally Fieldová) a jejím vytrvalém boji s ranami osudu. Příběh nás zavádí do texaského městečka Waxahachie ve třicátých letech minulého století, kde vedle sebe žijí pozoruhodní lidé. Slepý Will (John Malkovich), jenž navzdory svému handicapu jasně vidí bigotnost okolí. Černoch Moze (Danny Glover), který moc dobře ví, jak těžké je žít v bělošském městě na americkém jihu. Wayne (Ed Harris), Margaret (Lindsay Crouseová) a Viola (Amy Madiganová) - slušní lidé lapeni v milostném trojúhelníku, který ohrožuje dvě manželství. Ti všichni stejně jako Edna v sobě mají víru, odvahu, lásku a obrovskou vytrvalost, s níž bojují o své místo na slunci. (Cinemax)

Pavlík

30. 11. 2011 (370.); paní Spaldingová se postupně mění v ženu, kterou současná doba trpí, přesto zůstává velmi příjemnou paní a milující maminkou ()

truby

Skvělý snímek, trochu idealistický a romantický. O dobrých lidech, o tom, že nejspíše se rozdělí a pomůže ten, který sám nemá nic, o tom, že nezáleží na barvě pleti, zdravotním stavu a dalších jiných okolnostech, stačí jen chtít. To je něco, v co věřím i já. Co se týče zpracování této skvostné myšlenky, já bych trochu přitvrdil, je to opatrné drama. ()

sehe

Americká dráma,ktorá ukazuje nakoľko prešla Amerika vývojom,lebo Ku Klux Klan a zber bavlny nam dnes uz pripadá, ako nieco z iného storočia.Vyborne herecky. ()

mac000

Zajímavá souvislost  Míst v srdci jako součásti minicyklu "farmářských" filmů, které všechny byly uvedeny do kin v USA v roce 1984. - Drsná země (Country), Řeka (The River) a Místa v srdci . Všechny tři snímky byly nominovány na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon, přičemž za roli v posledně jmenovaném získala Oscara Sally Fieldová, která porazila Jessicu Langeovou z Country i Sissy Spacekovou z The River. ()

Nakamura san

Film Místa v srdci je ojedinělý svým příběhem,který je vlastně kázáním v obraze na biblický text z Pavlova listu Korintským , kap.13, verše 4-8, - "...láska nedělá, co se nepatří, nemyslí jen a jen na sebe, nerozčiluje se, zapomíná, když ji někdo ublíží, má zármutek, když se dělá něco špatného, ale raduje se, když lidé žijí podle pravdy." Nejde o laciný a sentimentální příběh. Od samého začátku je to láska Edny k dětem , vzpomínky na mrtvého manžela a pevná víra v dobro, které Edně dávají sílu a vytrvalost bojovat v období hospodářské krize za udržení farmy. V jejím boji jí pomáhá černoch Mojžíš, který ji naučí, jak pěstovat bavlnu a nakonec i slepý válečný invalida Will, kterého přijme do podnájmu. Pro oba najde v srdci lásku a pochopení a oni to oplácejí jí a dětem. Poprvé jejich soudržnost prověří tornádo, podruhé sběr bavlny, kdy se snaží přivézt bavlnu jako první, aby dostali finanční odměnu. A i když Mojžíš musí nakonec odejít, protože rasismus je v té době ještě nepřemožitelný, odchází jako vítěz, jako nejlepší pěstitel bavlny, i když mu to přizná pouze Edna. Láska vítězí i v rodině Edniny sestry, která odpouští nevěru svému manželovi.Vše je podtrženo vynikajícími hereckými výkony Sally Fieldové,Johna Malkoviche a Danny Glovera. A hlavně mne oslovil závěr filmu, kde se u Večeře Páně sejdou všichni, živí i mrtví, vrah vedle zavražděného. ()