Eminem - Fall

Režie:

James Larese

Eminem

Ouwen

Kamikaze je pro mě absolutně nejhorší album Eminema. Ono to není zarepované špatně, prostě po technické stránce tomu není moc co vytknout. Ale kvůli čemu jeho hudbu poslouchám, jsou texty, témata a lyrika. Revival nebylo tak špatné album, a to že tuna kritiky se na to snesla.... to snad platilo o každém jeho albu. Eminema proslavila image uřvaného blonďáka, co zbrojí proti popovým hvězdičkám. Ale i tehdy to vlastně byla sranda a dokázal vyprodukovat i osobnější věci. Jsem fanoušek i Recovery, MMLP2 což jsou pro mě jeho absolutní vrcholy. Miluju Bad Meets Evil album. Na Kamikaze však není ani jeden jedinej song, co by mě něčim zaujal. Eminem vlastně udělal to, co jsem nechtěl - reaguje na primitivní kritiky a zbrojí proti primitivní, new-school hip hop scéně. A proč? Mě nebaví celé album poslouchat, jak někdo nemá rád Revival a jak tihle rappeři ničí scénu. Mě nezajímaj. Vlastně na sílu drolí nadbytečné dějové linky, které s kritikou Revival, nemaj vůbec nic společného. A přitom sám rapuje do těch new-schoolových instrumentálů, které zněj strašně osekaně a stejně. Žádné scratche, pořádné skity uvnitř písničkách, zvuky které tomu dodávali nad rámec, pořádná práce s hlasem. Jen fast rapping a nadávání. Lidi možná chtěli návrat Shadyho, já se však těšil, že po songu Believe, Eminem začne rozebírat témata ohledně kariéry, slávy, soukromí, protože to mu jde nejlíp. A ten diss na MGK mě vyloženě zklamal. Nejvíc vtipné, že Revival byl kritizovanej, jak útočí na Trumpa a najednou, když to je i na Kamikaze, lidem to nevadí, protože kritizuje i ostatní rappery... z mejc oblíbených interpretů se stávaj bohužel ti, kteří se snaží poslouchačům zavděčit a mě nebaví bejt toho součástí. ()