Batman vs. Hush

• USA Batman: Hush (více)

Záhadný nový darebák zvaný Hush se s pomocí dalších padouchů snaží ukončit Batmanův boj proti zločinu i osobní život Bruce Waynea – který mu už tak značně komplikuje vztah se Selinou Kyleovou zvanou Catwoman... Když začnou vycházet najevo podrobnosti z Batmanovy minulosti, Temný rytíř svádí boj s časem, aby zastavil Hushovu smrtící hru. Animovaný film Batman vs. Hush, inspirovaný prvotřídním stejnojmenným komiksem, vypráví jeden z nejlepších příběhů o Batmanovi, jaký kdy spatřil světlo světa. Biografie celé řady postav z komiksů DC - včetně Supermana, Nightwinga, Catwoman, Poison Ivy, Jokera a dalších - jsou vpleteny do tohoto tajemného příběhu o vraždě, tajemství a lásce, v němž budou vytvořena neobvyklá spojenectví a odhalena šokující tajemství poté, co Hush konečně prolomí své mlčení. (HBO Europe)

Martrix

Mám výhodu, že nemám načtené komiksy. Nemůžu se tedy přidat na stranu těch, kteří srovnávají a nadávají. Pro mě je tento Batman zajímavý tím, že se něm mihnou všechny postavy, které jsme doteď mohli vidět ve filmech, že je místy sympaticky odlehčený a líbí se mi vztahová linie flájmyšáka a catušky. Příběh, který té vatě tvoří páteř, není špatný, ale dnež už není moc originální a působí trochu jako záminka, jak dostat na scénu všechny Batmanovi záporáky. Ale proč ne, nenudil jsem se a protože mě narozdíl od místních znalců, nepobouřila identita Hushe, vrhám tři plnotučně smířlivé batshurikeny. ()

StanislachKo

Zase raz vypiplaný príbeh + viac než uspokojivá kadencia padouchov. Obzvlášť ma ale dala dole tá romantická línia okolo Seliny a Bruca. Nemálo citátov by sa mohlo tesať do kameňa. ()

Remivsremi

V posledních letech dochází k razantnímu úpadku kvalit DC animáků. Výjimkou bohužel není ani Batman Hush. V naších končinách známý a populární příběh nedokáže ve své animované podobě téměř ničím zaujmout. Zkratkovitý a plytký scénář, nevýrazná a několik let se opakující vizuální stránka už mě nebaví. Příběh je prostý, a nic vás nedokáže udržet v pozornosti. Pochvalu si zaslouží pouze dabéři a to je zkrátka málo. Chce to nějakou zásadní změnu, jinak po těch filmech za chvílí neštěkne ani pes. ()

filmmovier

Další zprasená adaptace naprosto geniální předlohy, na které nebylo potřeba vůbec nic měnit. Už to tady bylo (minimálně v případě Kameňáku a Sovího tribunálu, což bylo ještě mnohem horší) a výsledku to moc neprospělo. Tohle je úplně ten samý případ. Jako komiksový animák je to sice furt dobré, jako adaptace už ne. Ve výsledku tedy průměr, kdyby se nepředělávalo, určitě by Ticho bylo klasa! 60%. ()

Lachtaan

Nečekaný crossover všech možných Batmanových záporáků ve smolně podhodnoceném, přesto skvělém přírůstku do série kratších netopýřích animáků. Nechápu sám sebe, proč mi vždycky trvá celý rok sáhnout zrovna do tohoto filmového šuplíku, když právě třeba Batman: Hush je absolutním balzámem na duši pro ty, kteří prahnou po zapojení co nejvíce komiksových postav do jediného snímku. ()

oveckaoa

Z těch animáků od Dc spíše slabší záležitost navíc bez potitulkovky hold Sam Liu to netočil bohužel. Plusové body za větší počet záporáků. Jinak Catwoman mohly naanimovat pěkněji vypadá pěkně hnusně. ()

hroubek

Kdybych neznal předlohu, tak bych byl mnohem více spokojenější. Animák sám osobě není vůbec špatný a výborně šlape. Problém je, že je oproti předloze hodně zkratkovitý a většina změn je spíše k horšímu. Ale jak říkám na začátku, pokud někdo nezná předlohu, tak bude spokojený. ()

Melios

[SPOILERY] Batman Hush sa na jednu stranu naučil z chýb z komiksovej adaptácie Killing Joke ,na na druhej strane v rozprávaní príbehu úplne pohorel. Nechápte ma zle ,Hush je perfektný komiks so všetkým ako má byť ,ale jeho filmová adaptácia ignoruje postupom času celý dej originálnej predlohy ,a keď už to vyzerá ,že idú presne scénu po scéne podľa komiksu ,tak si tam musia trepnúť nejakú postavu ,ktorá sa v komikse ani neobjavila ,alebo mala inú rolu. Môžem pochváliť ,že ponechali vtipy z komiksu a to ,že rozvinuli postavu Husha ,ktorá tu dáva o niečo väčší zmysel ako v komikse. No na druhej strane posrali najdôležitejšiu postavu tohto komiksu - Ridlera. V origináli je to taký malý zlodejíček ,ktorý sa chová dosť badass ,ale i tak má rešpekt voči Batmanovi. Tu je len uplakaný kretén ,ktorý nevie prehryznúť ,že ho Batman nazýva ako céčkovým zlodejom. Ďalšia zmena je aj v tom ,že sa tu neukáže Ras-al-khal (neviem ako sa píše) - tiež celkom dôležitá postava. Celkovo je to dosť poprehadzované chaotické a z pohľadu čitateľa originálu úplne nezmyselné a ignorantské (hlavne to ako Batman zabil Ridlera - prečo!? Veď sa to nikdy nestalo a musel porušiť svoj kódex.....prečo niekto urobil takúto dementnú zmenu!? Veď ten komiks ani tak nekončí!) VERDIKT: Je pravda ,že film je len kostra originálneho príbehu ,no narozdiel od filmového Killing Joke sa nepokúša byť len bezduchou napodobneninou originálu a radšej si ide vlastnou cestou. Bohužiaľ neúspešne. Fanúšikov komiksu nejak film neurazí, ale ani nepoteší. Tým ostatným to bude viac-menej jedno. Za scénu kde do Batmana strieľajú uspávadlo pomocou Guľometu (na tom som sa rehotal aspoň hodinu) udeľujem filmu slabých 60% - no ,čo už ,aspoň som sa dobre zabavil ;) ()

iXtr3m3

Vysoko nadpriemerný DC animák. Už zažitá fajn animácia, skvelá akcia, pekné pomrkávanie na predchádzajúce filmy v spojení s Lexom Luthorom a myšlienka zapojiť do animáku aj nejakú tú psychológiu postáv ba dokonca aj vzťah, tak to prekvapilo a celkom milo. Na to, že to bolo primárne o Batmanovi, tak sa tu ukázala riadna kopa starých známych postáv a potešilo aj vytiahnutie "céčkového" záporáka do popredia. Ja som bol teda spokojný. Počet hviezd síce rovnaký, ale v konečnom dôsledku lepšie ako úlet s nindža korytnačkami. ()

666Carnage

Další skvělý animovaný film ze světa DC. Animace furt parádní a příběh taky bavil. K těmhle filmům není moc co dodávat protože buď Vás tohle baví a nebo ne. A já u tohohle vždycky vypnu a náramně se bavím 75% ()

Hanys_

Tajemný Hush, který jako loutkař používá všechny známé i neznámé padouchy, aby se dostal na kobylku Batmanovi...fakt dobře využitá Catwoman...a některé scénky bych si asi neuměl představit ani ve snu (líbačka s Poison Ivy, návštěva Lexe). Fakt dobrý. ()

Janega

DC animáky som vždy považoval za kvalitnejšie než od Marvelu, no týmto filmom sa stiahli riadne dolu. Komiks som čítal, tešil som sa na filmové spracovanie aj keď len forme animáku, no to čo urobili s predlohou,... no komiksových fanúšikov musel trafiť šľak zo záverečnej pointy. Postava Thomasa Elliota tam je len preto, aby tam bola, lebo chcelo to veľkú guráž urobiť z neho úplne zbytočnú postavu, keď v predlohe je Hush on. A animáciu už by tiež mohli trochu upraviť. No po tomto sa bojím, ako spracujú ešte lepší komiks Dlhý Halloween. ()

TwoFace

Původní předloha dostává pořádně na frak, hlavní zápletka je pozměněna, postavy nahrazeny nebo rovnou vystřiženy, a samotný závěrečný twist naprosto jiný. Ale celou dobu se jedná o zábavný film s úžasnou akcí, který jsem si celkem užil i přesto, že stupidně a zbytečně mění předlohu. ()

Renfield

Velká přehlídka záporných, i relativně kladných hrdinů, které nechybí atmosféra a fajn Batman, jenž si tu navíc prožívá docela zdařilou romantickou linii. Záporáci však mají ve většině případů velmi krátkou životnost (a to včetně Jokera a Harley Quinn, tedy těch zdaleka nejzajímavějších), jejich prostor je často osekán vyloženě na souboj s Batmanem, což ději a především závěru neprospívá. Od něj jsem si sliboval mnohem víc. 65% ()

Hapretor

Tak trochu jiný animák, ´"erotiky" až moc, dějově slušné - myslím, že se tady soustředili hlavně na vykreslení různých charakterů, a to se jim povedlo lépe než v mnoha hraných filmech podle komiksu ... prostě dost jiný šálek čaje ... ale sedlo mi to ... překvapilo, zabavilo ... ()

korok

Batmanovské animáky, kde se objeví řada jeho známých záporáků, mě vždycky bavily. Objeví se i Superman s Lois Lane. ()

NiaWolf odpad!

Tohle je opravdu hrozné „znásilnění“ jednoho z nejlepších Batmaních příběhů. Nechápu, proč se film schovává za jméno příběhu Batman: Hush, když z něj vybrakuje jen kulisy a následně tu nejdůležitější zápletku spláchne do kanálu. Kdyby se film jmenoval Batman a Catwoman – milenci v texaskách, tak neřeknu ani popel. Zatímco v komiksové předloze se vše točí kolem traumatu ze smrti blízké osoby, tady se řeší hlavně Batmanovy milenecké avantýry. Což samozřejmě mnohým vyhovuje, protože je to dobrá záminka, jak do animáče narvat více záběrů na prsa a postelové scény. Ostatně proto se diváci koukají na Batmana, ne? Však taky kvalita filmu začne pokulhávat přesně ve chvíli, kdy se děj na hony vzdálí od příběhu v komiksu a vydá se vlastní cestou – plnou klišé a „zvratů“, které nedávají smysl. Proč by taky měl, když zbývá 10 minut do konce? Z hlavního záporňáka místo promyšlené figury udělají jen triviálního psychopata, který si kreslí po čele a pod kabátem si nosí balení steroidů. Co přijde příště? Z Jokera se vyklube náměsíčný Alfred? Nebo se z Batgirl z úplňku stává Killer Croc? Oproti komiksu prostě úplný humáč a doufám, že za takové zprznění mé oblíbené postavy skončí scénárista v podsvětí, kde mu budou ve smyčce pouštět Stmívání! ()

RoneXxXD

Tento animák ve mě míchal různé pocity...ono zásadní problém toho animáku je komiks samotný. Dle mého názoru je komiks Batman:Hush až příliš overrated. Příběh je prostě průměrnej. Celkově zase na druhou stranu tohle mě bavilo víc než číst dotyčný komiks. Dabing zde je dobrej,ale i špatnej. Ano,máme tu legendárního dabéra Batmana,ale to je tak vše. Celkově i animace dost pokulhává pro rok 2019. (Catwoman/Selina zde vypadala místy opravdu divně). Jediné co tu docela funguje je ten vztah mezi Catwoman a Batmanem. Bohužel linka proč je ten jeho kámoš tak důležitej byla vystřižena (v komiksu byla docela dlouhá) tudíž vám ten charakter bude docela šumák (rozhodně v animované verzi...díky jistým změnám). A odhalení kdo je Hush bylo pro mě sakra velkým zklamáním (v komiksu to bylo jediný zajímavý) vzhledem k tomu že totálně to změnili k horšímu tím že ten charakter přiřadili k již existujícímu a ještě k tomu slabýmu nepříteli. 68%. ()