silentname

Minulý rok som viackrát videl spomínať ľudí film "An Acceptable Loss". A nikdy nie ako dobrý. Viacerí uložili film medzi najhoršie za rok 2019, že to nefunguje a je to celkovo mizerne spracované. Dnes som sa na film konečne pozrel. Je to jeden z najhorších filmov roku? Nemyslím si. Je to zlý film. To áno. Mám tak trošku pocit, že tento film absolútne nevie správne využiť svoj čas a vybudovať príbeh. Prvých 45 minút je neskutočne monotónnych, nudných a spracovaných absolútne nezaujímavo. Ak vás tam film stratí, plne to chápem. Sám som nevedel čo tam vlastne chcú dokopy robiť. Veci, ktoré by mali trvať možno 20 minút sa natiahnú skoro na 50 minút a potom máme chvíľku utekania, stretnutia s vládou a dostaneme sa viac-menej na koniec. Je to v tomto smere absolútne nevyvážené. Najprv sa nudíte a potom skoro máte s filmom utekať na koniec. Kto prišiel s takou technikou preboha? Režijne film nevyzerá veľmi zaujímavo a dokopy nič neponúka. Tým pádom ostáva na hercoch, aby to celé nejakým spôsobom potiahli. Lenže nie je nikto, koho by som tu mohol nejako výrazne pochváliť. Nikto nepodáva zlý výkon, no nemôžem povedať, že by to bolo ani veľmi kvalitné. Najlepšia momentka filmu je, keď Tika Sumpter bude tlačená zo strany jedného muža, aby povedala niečo. A o chvíľu na to ju vidíme ako ledva dokáže stáť na nohách a ako ju rozhodilo. Istým spôsobom to relatívne na niektorých miestach dokáže celkom dobre predať. Takže nebudeme ju nejako vysoko kritizovať. No reálne si myslím ešte jedno. Okrem toho, že filmu veľmi dlho trvá kým sa rozbehne, tak nakoniec mám pocit, že ani do cieľa vlastne reálne nedobehol. Keď naskočili titulky, mal som pocit, že nás ukrátili o posledných 10 minút. A súčasne dlho trvá kým prechovávate nejaké sympatie voči našim hlavným hrdinom. Neviem čo mám nejako výrazne pochváliť na filme? Nevyzerá to moc dobre, ťahá as to a potom to uteká a nakoniec ani nedokončí závod? Čo si mám o takmo filme myslieť? Plus je úvod ešte aj obohatený o kopec flashbackov, ktoré nám majú prezentovať situáciu, no niekedy vyslovene otravujú. Nemôžem odporúčať na pozretie. Vonku sú určite horšie filmy, no tento proste ničím človeka neupúta. Hodnotenie: C- ()