Soukromý detektiv se nechal najmout na rutinní případ zmizelé osoby. Vše se však záhy zkomplikuje. A když se ukáže, že hlavní podezřelou je jeho dlouho ztracená dcera, začne boj o čas... (TV Prima)

BOURQUE

Fakt by som bol zvedavý, že na základe čoho do toho išiel duo Travolta/Freeman (doplnené trojicou R. Patrick, F. Janssen, B. Fraser)? Kvôli tomu, že J. Travolta bol jedným z producentov? Scenár síce nič prevratného, ale to neznamená, že by sa z toho nedalo vyčariť nejaký zmysluplnejší výsledok. Réžia fakt zlá, ktorá vyvrcholí v totálne spackanom záveru. Občasný komentár udalostí hlavného hrdinu (a vyjadrenie svojich pocitov) vo forme „noir“ síce nie je zlý, ale nevyvolá ten efekt, ktorý by mal. Prestrelky sú na úrovne C-vých filmov. Tento film spomínané duo určite nevyloží do vitrína. P.S.: Brendan Fraser je totálne mimo formy (jak fyzicky, tak aj herecky). Brendan, čo sa s tebou stalo? Osobné hodnotenie: 57% (*) ()

Rathalos

Tento thriller sice je hviezdne obsadeny,co sa tyka hercov,no je to len priemerny film,ktory nicim neohuri divaka a sceny,kde sa striela,no otrasne natocene,amaterizmus prveho stupna a este jedna vec,Brendan Fraser vyzera hrozne,tucny a zostarol tak najmenej o sto rokov...:-) ()

DAPDO

Travolta a Cage jsou sice na pohled v pohodě k rozeznání, ale taky úplně stejní v tom, co točej v posledních letech za sračky. Tenhle film má sice obstojný obsazení co se týká jmen, ale po většinu času jsem se nudil, ty dvě střílečky to nevytrhnou. Nejdivnější mi připadalo chování některejch postav v určitejch momentech filmu a úplně cool bylo, když se Travolta po dvaceti letech dozví, že má dceru a dcera zase, že on je její otec. Přirovnal bych to k tomu, když máte nachystanou přesně částku na zaplacení a prodavačka vám řekne, že to stojí o korunu víc, zhruba takovou reakci měla tahle rodinka, která se "náhodou" sešla při vyšetřování něčeho, co mě teda vůbec nezaujalo. ()

dalziel

Travoltove rozprávanie príbehu je ešte otravnejšie ako jeho machrovanie v štýle Jesseho Stonea. Radšej pentelku do oka ako si týmto znovu prejsť .Brendan Freiser by už mohol kľudne hrať Múmiu sám a bez maskovania. Múmia 4 -Tá hrôza v zrkadle .Pravdepodobne v tom bude nejaká choroba. Škoda ho, mal totiž kariéru nakopnutú sľubne. ()

rublik05

Akční béčko s celkem tuctovým příběhem o pátrání soukromého detektiva, které moc nezachraňuje ani hvězdné obsazení v čele s Johnem Travoltou, Morganem Freemanem a Brendanem Fraserem. Nastanou nějaké ty komplikace během vyšetřování, řeší se citečky, rodinné záležitosti atd. Prostě v tomto ohledu obyčejná detektivka, jakých je x stovek. Nečekaně se setkáváme s neprůstřelným hlavním hrdinou a během střelby pověstnými jiskřícími zdmi. Závěr filmu až na pár vyloženě zbytečných scén celkem ujde. Pořád mi ale nejde do hlavy to označení thriller. 3/10. ()

Mamlas

Zkraje to vypadalo jako dívatelná vykrádačka Maxe Paina, pak jsem se ztratil ve jménech, pak jsem se začal dost nudit, pak mě začaly fest otravovat všechny ty zbytečně bláboly a nuda už byla obrovská, většinu zbytku jsem popřetáčel, protože se na ten slimácky pomalý děj už nedalo dívat. Mizerie. ()

johnsnow odpad!

Neviem či som mal horší pocit z toho, že plejáda známych tvárí hrá v takejto mrdkovine alebo z toho, že Rick O´Connel tu vyzerá brutál hrozne. ()

Tominni

Bohužel ani John Travolta a Morgan Freeman tuto detektivku nezachrání. Pomalé tempo mi nevidí, ale ty slabé dialogy a ne příliš uvěřitelné / nelogické situace......přitom nádech atmosféry to má a při lepší režii by z toho mohlo být něco lepšího, ale bohužel není. Za mě velmi slabé dvě hvězdičky. ()

ostravak30

Jako by se filmaři chtěli vrátit do tradic žánru noir. Detektiv, který pátrá po zmizelé osobě a přitom odhaluje něco mnohem víc. Detektiv, který divákovi nabízí svůj pohled na věc a komentuje vše od nalívání si panáka po pár střípků z minulosti. A v podobném duchu se odehrává i tempo, které je klidné, pomalé. Není divu, John Travolta nepůsobí zrovna svěže a jediný kvalitní stařík je zde Morgan Freeman, jehož záporná role je pro něj netradiční. Stejně netradičně pak působí černoch jako bohatý podnikatel dané doby. A ještě podivněji působí obtloustlý Brendan Fraser. ()

Mikecat

Travoltu mám rád, no ide v šľapajach N.Cage, samý prepadák, taký potenciál a tak lacno spracované. M.Freeman si zahrá bossa mestečka, ale ako boss nevypadá, tajomné sanatórium uvidíme len nachvíľu, Travolta ako súkromné očko fajn, len sa zamerať viac na detaily a dialógy. Úplne ste to zabili vypasenym Frasierom, ktorý nevie nič iné iba prikyvovať, viac asi nevládal. Cadillacy nádherné, ale tú modernú cestu so stredovými svietiacimi odrazkami stě si mohli odpustiť. A Janyie mala radšej zostať pri X-menoch. "Matka spraví čokoľvek pre svoju dcéru". ws ()

Kushina

Bývalá fotbalová hvězda a nyní soukromý detektiv v podání Johna Travolty se vrací do rodného města, aby za tučný honorář vyřešil celkem jednoduchý případ. Nic ale není tak, jak se na první pohled zdá a jeho vyšetřování postupně odkryje velkou síť zločinu, kterou založili jeho bývalí kamarádi z dětství, přitom se dozví, že má dceru, která ho miluje a ženu který s ním chce žít, takže vše dobře končí. Celkem jednoduchý příběh, který se hezky zamotal, ale občas nějaká ta akce byla, filmu bohužel chybělo více napětí, to se ale u béčkového filmu dalo čekat. Upřímně na to že měl film hvězdné obsazení ve formě Travolty, Freemana, Frasera (který mimichodem vypadá hrozně) jsem od něj čekal víc, nu ale ne každý den je posvícení. 50% ()

PTuranyi

Obstojná kriminálka v noirovom štýle s celkom hviezdnym hereckým obsadením. Príbeh prechlastaného súkromného detektíva, ktorý sa vracia do rodného mesta preveriť ako sa darí pani Poolovej s starobinci. Čoskoro sa však ukáže, že tu nie je niečo v poriadku a mesto je skorumpované skrz na skrz. Všetky nitky ovláda mocibažný Doc. Produkcia je dobrá, príbeh dobre zapletený, len herci idú tak na pol plynu. Napriek tomu sú celkom uveriteľní, ba dokonca by som povedal, že Brendan Fraser je v úlohe Dr. Mitchella vynikajúci. Noirovú atmosféru tvorí hlavne  postava drsného detektíva a jeho vnútorné monológy. Slabinou filmu sú prestrelky, z ktorých Carson vždy vyviazne bez ohľadu na množstvo vystrieľanej munície pričom on vždy nakoniec zasiahne cieľ. Famke Janssen sa tu príliš nepredviedla, hoci nie je žiadna začiatočníčka a už má na konte Jamesa Bonda, Hráčov či X-menov. Tu však pôsobila dosť plastikovo. 50% ()

Kleinbauer

Musím přiznat, že čím déle sleduji dění na „celkom spokojenom filmovom divákovi“, tím více mne působí potěšení, když se nenechám ošálit propagandou družstevníků ze vzdálených kolchozů a jdu na film, který se courá v hodnocení hluboko za blockbustery a kasovními trháky, kde se to pětkami jen hemží. Pomalé tempo, které může někoho iritovat, mně naopak imponovalo a příběh, jako vystřižený z pera „Ross Macdonalda“, mne chytil a podle mého skromného názoru odpovídá tempu běžného člověka, který s rtuťovitým supermanem nemá nic společného. Klasická detektivka, které se už dnes "velcí kluci" asi bojí točit. Rozmrzelý filmový fanoušek děkuje za příjemný zážitek. Možná, až mi zase bude třicet, tak budu také rozladěn, „jak se ten příběh táhne a je vo ničem“, dnes jsem ale spokojen. ()

KapitanKuraz

ZO začiatku zaujalo to klasické podanie, vyžitého drsňáka, idúc si starým životom za novým kšeftom, ale napriek klasike, tisíckrát opakovanej, slabý priemer tak 2.5* ()

Bragi66

Hrome, má to John Travolta zapotřebí hrát v takovém břidoku? Pokud je to o nějaké ztacené minulosti, tak možná o tom, že krimiblitkám z devadesátých let už dneska nikdo neuvěří. ()

goauld

Nuda, nuda a zase nuda... Málem jsem u toho asi 3x usnul (a to přeedvším tím všudepřítomným monologem o ničem) a zhruba v poslední třetině jsem se přemlouval, abych to nevyplnul a nešel spát, protože mě v podstatě bylo ukradený jak to skončí. Tak by se dala shrnout tato "televizní" detektívka podobná z těch u nás točených v normalizační době s Vinklářem a spol... (ty také oplývaly nudným dějem a pevně stanovenou stopáží). Jediný rozdíl vidím v tom, že ony ČSSR detektivky nižší kvality byly točeny na nižší kvality filmový pás a proto měly takový "divný barvy" a celkově ten obraz byl nějaký mázlý :-) Takže opět "náhody" (soukromý očko Travolta jde vyšetřovat podezření z úmrtí nějaké osoby v sanatoriu a světe div se, zrovinka to je v jeho rodném městě, kde se všichni znají a kde asi 20let nebyl a zanechal tam svoji lásku... Tam se jen tak "mezi řečí" dozví, že má asi 18letou dceru.. a nakonec samozřejmě případ vyřeší... No nic... je čas udělat pápá a hají.... ()

pupidup

Taková utahaná detektivka stylu Philla Marlowa s vnitřním vyprávěním...což by nevadilo, horší jsou dialogy a scénář... Za mě tak 30%, hlavně za obsazení... A dceru hrála opravdu dcera Travolta..naštěstí je hezká po mamce! ()