Coldplay: A Head Full of Dreams

• Česko Coldplay: Hlava plná snů (více)

Režisér Mat Whitecross, který je s Coldplay od úplných začátků, zmapoval cestu kapely z londýnských barů až na největší pódia celého světa. Napůl dokument s exkluzivními archivními záběry střídají sestřihy z posledního veleúspěšného turné „A Head Full of Dreams“ (které se Česku vyhlo). (Aerofilms)

Cajomol

Dokument měl své silné stránky, zejména ze začátku ze záběrů z koncertů jsem měl husí kůži. Některé pasáže mě trochu nudily a dost mě mrzelo, že se zaměřovalo hlavně na poslední desku, než na třeba povedené A Rush of Blood To The Head nebo více o Mylo Xyloto, o kterém bylo zmíněno tak 3 věty. Zdálo se mi, že někteří členové byli trochu více opomenuti než Chris & Phil, kteří tam byli bezmála polovinu času. Na konci se mi zdálo, jako kdyby ten celý dokument byl o propagaci A Head Full of Dreams. Záběry na konci pobavily :) I přes ty výhrady hodnotím dokument tak, jak hodnotím. ()

denulik

Také slniečkové. A dosť chytľavé. Na konci som mala chuť so širokým úsmevom nakúpiť všetky albumy a vydať sa na cestu za lepšími zajtrajškami. ()

Kalim

Tohle není dokument - to je 115 minut trvající reklama na cukr, po kterém Vám pravděpodobně shnijí zuby a navrch se i pos...te. A to pěkně řídkou sračkou... A to jsem si kdysi myslel že na Coldplay něco je - není, a to už pěkně dlouho. ()

yntelygent

Fanusikov sa moje hodnotenie asi dotkne,ale utesuje ma ,ze vzhladom k tejto skupine a ich tvorbe ich nastastie nie je az tak vela,zbytocny dokument a este zbytocnejsej skupine.Vlastne ani neviem za co davam tu jednu hviezdu.Ale kedze odpad davam len skutocnym odpadom toto je nieco ine.To nie je odpad,iba je nudne,otravne,zbytocne a bezvyznamne. ()

Blazis34

Coldplay je moje srdcovka, jsem rád, že jsem mohl být (na Novém Zélandu) součástí turné A Head Full of Dreams. Koncert byl naprosto fantastickej. Dokument nebyl o nic horší, skvělé pasáže ze života hudebníků, videa z let minulých, ze zákulisí i z koncertů atd. Chris Martin musí být hrdý na to, co dokázal se svoji kapelou a doufám, že toto album není poslední. Viva La Vida - lepší čtyři hvězdy. ()

rigby

Tuhle slabou silně popovou verzi U2 pro holčičky jsem nikdy nemusel a nemusím. A tento film mě rozhodně nepřesvědčil. Podle mého názoru je to líbivá hudba pro holky, plná pompy, barviček a davového hulákání, ve které ale nic hlubšího nejde nalézt. Film je postaven jako každý druhý hudební film, nic zajímavého, jen průřez životem jedné skupiny, která měla štěstí více než jiná kapela. Pro fanoušky rozhodně povinnost, pro ostatní spíše nuda. ()

bonovox

Coldplay mám rád, hlavne prvé 4 albumy sú skvelé, vtedy som ich zažil live v Prahe a bolo to perfektné, následne to však s kvalitou išlo dole, to pozlátko, konfety, ohňostroje a farbičky sú až príliš popíkové. Preto je dokument o kapele super hlavne o období vzniku kapely. Dúfam že sa ešte raz vrátia k svojim koreňom.. ()

Tomas_PO

Skvelý dokument a to aj pre neortodoxných fanúšikov Coldplay. Filmová výhoda kapiel začínajúcich po roku 1990 nepochybne spočíva v tom, že majú zábery aj z ranných období, a Coldplay nie je výnimkou. V kapele pôsobí všetko až príliš idylicky, obdobie ranného strádania trvá krátke dva/tri roky a celosvetová sláva je na svete. Najväčšia dramatizácia spočíva v odchode bubeníka z kapely, ktorý sa však o dva týždňe vráti späť. V prvých rokoch, kedy kapely zvyčajne prežívajú najkreatívnejšie a najzábavnejšie obdobie, je Coldplay označovaný za mekku depresívnych nálad. No v súčasnosti, kedy sa ponorkový stav z turné, kolegov, či umelecká vyčerpanosť dá očakávať, je hudba paradoxne nesmierne happy. Či je tomu tak aj v zákulisí, dokument jednoznačne potvrdzuje. Či je tomu tak aj v skutočnosti, vedia ale povedať len najbližší. Chris Martin však dôveryhodne vyzerá ako pravý líder, skladateľ a zabávač v jednom a to už v ranných univerzitných časoch. O technickej stránke kapely (produkcia, turné, koncerty...) sa nedozvieme nič, čo je veľká škoda. Dizajn pódií a koncertných vystúpení sú totiž práve v prípade tejto kapely veľmi dôležitým elementom. ()

Capri2016

Skupinu Coldplay mám rada, počúvala som hlavne ich prvé 2 CD a naživo som ich mala možnosť vidieť raz a to na ich koncerte v Prahe v roku 2008. Koncert, ktorý som zažila ja bol veľmi podobný ako záznam koncertu Coldplay z ich posledného turné "A head full of dreams". Koncerty Coldplay sú výnimočné už tým, že každý návštevník koncertu dostane svietiaci náramok, ktorý mení farbu podľa pesničky a pohybu. Toto a mnoho iných rekvizít ako sú farebné lopty, konfety a ohňostroje robia samozrejme okrem hudby z koncertov skupiny Coldplay ohromnú hudobnú show. Páči sa mi, že návštevníci koncertov Coldplay sa stávajú aktívnymi účastníkmi ich koncertov. Keď zoberieme záznamy koncertov a tiež tvorivú atmosféru pri vymýšľaní skladieb tak v tom je tento hudobný dokumentárny film výborný. Tieto okamihy filmu sú energické, farebné a pozitívne. Záznamy zo začiatkov hudobnej kariéry pred 20 rokmi sú úsmevné. Časti, kde oslavuje Chris Martin aj ostatní členovia kapely svoje priateľstvo sú zaujímavé možno prvý, druhý krát. Ale keď sa táto téma objavuje vo filme možno desiaty krát, tak bohužiaľ začína toto konštatovanie o perfektnom priateľstve byť nudné. Vo filme Chris Martin hovorí, že im raz americká kritika naložila, že hudba Coldplay nemá nič spoločné s rock and roll. Ja s týmto nesúhlasím a myslím si, že hudba Coldplay je hudbou rock and roll 21. storočia. A práve preto má hudba skupiny Coldplay milióny a milióny poslucháčov, lebo je taká aktuálna. ()

barny120

Nikdy som sa o Coldplay nezaujímal, poznám len ich najväčšie hity z rádia. Mám však rád dokumenty o známich ľuďoch, či kapelách a tak som si pozrel aj toto. A neľutujem. Skvelý dokument, miestami vtipný, inokedy emotívny, a počas celého deju zaujímavý až tak, že by som šiel na ich koncert.. ()